Dieťa narodené v roku KOZY

Dieťa narodené v roku KOZY
 • 18.01.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 2

Rok 2015 sa ponesie s výnimkou prvých januárových dní v čínskom znamení Kozy. Tá je známa svojou láskou, túžbou po harmonickej a šťastnej rodine, ale aj zvýšenou plodnosťou. Ak patríte k tým, ktoré v tomto roku majú v diári zaznačený pôrodný termín, prípadne do toho 7. februára 2016 jednoducho plánujete byť na pôrodníckej sále ako novopečená mamička, tešte sa na dieťatko s tou najroztomilejšou povahou. Detičky v čínskom znamení Kozy patria k tým najnežnejším a najprítulnejším osôbkam. O objatia a úsmevy tak pri nich núdzu mať nebudete.

Miláčik – presne takéto je dieťatko v znamení Kozy. Obľúbi si ho takmer každý s kým toto dieťa príde do kontaktu. Tieto svoje schopnosti si ono samo plne uvedomuje, a síce nechceme mu krivdiť, občas to dokáže aj pekne zneužiť. Malá Kozička vie byť dôkladne zaliečavá, najmä ak jej z toho plynú výhody. 

Odporúčame prečítať: Rok 2015 - Rok Drevenej Kozy

Dieťa narodené v roku KOZY

Zdroj: Shutterstock®

Zbožňuje keď sa cíti bezpečne. Dieťatko Kozička si vyžaduje starostlivosť viac ako iné. Potrebuje byť obskakované, rozmaznávané, mojkané, hladkané, objímané. S touto ratolesťou si užijete viac prejavov lásky než si viete predstaviť. Nemali by ste mu takýto pôžitok ale odmietať. Čínske znamenie Koza robí zo „svojich detí“ mimoriadne citlivé bytosti, ktoré sú ľahko zraniteľné. Keď na vás toto dieťa začne robiť očká, bude veľmi ťažké povedať mu nie.

Odporúčame prečítať: Rozhovor s vešticou - čo prinesie rok 2015 ženám v láske?

Možno vás aj samo bude chcieť donútiť k tomu, aby ste ho vodili všade za ručičku, vo všetkom mu pomáhali, dávali naň pozor a riešili zaňho jeho problémy. Aj tie medziľudské. Ale, pokiaľ na túto jeho hru pristúpite, do budúcna bude mať Kozička z takejto nesamostatnosti len nepríjemnosti. 

Dieťa narodené v roku KOZY

Zdroj: Shutterstock®

Koza veľmi ťažko znáša kritiku, prípadný posmech detí, či neúspech v kolektíve ho dokážu silno zasiahnuť. V takýchto prípadoch potrebuje veľa povzbudenia, ideálne ak bude mať bútľavú vŕbu, ktorej sa bude môcť nielenže vyplakať na pleci, ale od ktorej dostane taktiež dobre mienené rady.

Pozor na to medzi kým sa pohybuje. V snahe zapáčiť sa a získať si priateľov sa s blížiacou sa pubertou toto dieťa môže dostať do zlých kruhov. Býva ľahko ovplyvniteľné, svoje názory prispôsobuje podľa toho, ako sa to hodí ostatným. V tomto smere sa Kozička obvykle ťažko presadzuje, má málo sebavedomia, aj preto potrebuje priateľov, ktorí ho vezmú pod svoje ochranné krídla.

Odporúčame prečítať: 10 zaujímavosti o našich snoch

Dieťa narodené v roku KOZY

Zdroj: Shutterstock®

Koza nemáva veľa priateľov, avšak tých, ktorých si v rannom veku nájde, vydržia obvykle na celý život. Narátate ich síce na jednej ruke, sú to však ich spriaznené duše. Na druhej strane ak sa dieťa Kozička v niekom sklame, postupom času mu to dá dôkladne najavo. Najprv síce podľahne melanchólii, možno sa bude utápať vo svojom žiali, či na pár chvíľ sa zakuklí do vlastného sveta. Ak mu pomôžete toto jeho depresívne obdobie prekonať, svojho „nepriateľa“ si viac k telu nepustí.

Odporúčame prečítať: Vyhradené pre ženy - Babský večer

Dieťa narodené v roku KOZY

Zdroj: Shutterstock®

Zlé životné skúsenosti Kozičku s pribúdajúcim vekom posilňujú. Síce ich budete chcieť chrániť, ale vedzte, že večne to fungovať nebude. Môžete jej nenápadne pomáhať skladať ružové okuliare a popritom jej byť barličkou v prípade čohokoľvek. Dieťa Kozička jednoducho nesmie mať pocit, že ostalo na svete samé a nemilované. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Veronika Marejková 19.01.15 14:09

VM
karma
-1.00

Je jedno v akom čínskom znamení sa narodí, hlavne aby bolo zdravé. :o)

 • 0
Odpovedať

Beata Mintalova 03.04.15 08:50

BM
karma
-1.00

len neche je zdrave to je dnes najcenejšie

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk

 • 5
 • 05.12.2022
Vyhraj 3x balíček od Oriflame, ktorý poteší každú ženu
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x balíček od Oriflame, ktorý poteší každú ženu

 • 20
 • 30.11.2022
Vyhraj Toaletný stolík Emilie du Chatelet v hodnote 259 € od therese.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj Toaletný stolík Emilie du Chatelet v hodnote 259 € od therese.sk

 • 9
 • 01.12.2022