Diéta podľa znamenia – strava vhodná pre vzdušné a zemské znamenia

Diéta podľa znamenia – strava vhodná pre vzdušné a zemské znamenia
  • 22.02.2017
  • Silvia Karasová

Na diéty sa dá pozrieť z rôznych strán. My sme tentokrát skúsili astrologický pohľad a keďže sme presvedčené o tom, že časy nejedenia sú dávno za nami, za správnou diétou vidíme jediné – správne stravovanie. Pokiaľ ste sa rozhodli urobiť pre svoje zdravie, myslenie, i sebavedomie čosi navyše, nastúpte do „vlaku“, s nápisom „zdravý životný štýl“. A čo by to bol za životný štýl, bez chutného jedla? To, že chudnete, nemusí znamenať, že si na jedle už viac nepochutnáte a že vašim chuťovým pohárikom dáte doživotné zbohom. Práve naopak. Navediete ich na gurmánsku cestičku, na ktorej budú objavovať dosiaľ nepoznané... Stačí si zostaviť jedálniček podľa toho, čo vám radia hviezdy, vylúčiť z neho to, čo vášmu znameniu škodí a naopak „naordinovať“ si tie potraviny, ktorá podporia vašu krásu aj zdravie.

Odporúčame prečítať: Diéta podľa znamenia – strava vhodná pre ohnivé a vodné znamenia

Diéta podľa znamenia – strava vhodná pre vzdušné a zemské znamenia

Zdroj: Shutterstock®

VZDUŠNÉ ZNAMENIA – čo by mali jesť?

Hlavne by mali jesť. U vás je obvykle problém, že jedlo rýchlo zhltnete, nevenujete mu dostatok času, prípadne naň úplne zabudnete. Pri vašom hektickom životnom štýle nie je nič výnimočné ani večerné prejedanie sa, keďže to býva jediný čas, keď máte voľno. A potom to tak vyzerá aj s vašou imunitou, aj s vašou váhou – kolísavo. Ak chcete raz a navždy túto svoju tradíciu zmeniť, skúste vhodnú stravu.

VODNÁR – kedy ste naposledy jedli? Ako dlho vám trvá kým sa naobedujete? Čo raňajkujete? Aj z týchto otázok by ste mohli vychádzať a na základe odpovedí postupovať pri zostavovaní svojho jedálnička. Základom je dostatok času na kvalitné a chutné raňajky – vo vašom prípade vám najviac energie dodajú ovsené vločky i čerstvé ovocie a oriešky.

BLÍŽENCI – Aj váš život býva pomerne hektický so zrýchleným tempom, dokonca vo vašom prípade aj miestami rozdvojený. Raz sa teda stravujete presne tak, ako sa má. Inokedy porušujete kompletne všetko. Pokiaľ chcete čo to zhodiť, vo vašom prípade je najlepšie dodržiavať pitný režim a prílohy zameniť za zeleninu na pare.

VÁHY – vaše znamenie je pod vplyvom romantickej Venuše. Niet divu, že vás to ťahá k jedlám ako jahody so šľahačkou, brownies a chutné vínko. Ide o prudko kalorické jedlá, ktoré si čas od času pokojne doprajte. Ale ostatné dni sa sústreďte radšej na dostatok ovocia, zeleniny, a hlavne veľa zeleninových štiav. 

Odporúčame prečítať: Tipy pre všetky single - ako získať lásku?

Diéta podľa znamenia – strava vhodná pre vzdušné a zemské znamenia

Zdroj: Shutterstock®

ZEMSKÉ ZNAMENIA – čo by mali jesť?

Vaše znamenia sú typické tým, že jedlo majú naozaj veľmi radi. Niektoré z vás sa dokonca vyžívate v kdejakých gurmánskych špecialitách, nájdu sa medzi vami také, ktoré majú svoj vlastný food blog, aj také, ktoré sú vychýrené svojou čokoládovou tortou, či inou dobrotou. Má to však aj druhú stranu mince – keďže jedlu len ťažko odoláte, o to ľahšie priberáte a zaťažujete svoj žalúdok i črevá. Chcelo by to teda kompromis.

KOZOROŽEC – vaše znamenie patrí k tým, ktoré majú najmenšie sklony priberať. Je to kvôli tomu, že jednoducho si všetko viete racionálne vysvetliť a keď zbadáte, že opasok si akosi ťažšie uťahujete, bez reptania začnete cvičiť. Máte pevnú vôľu, no ak by náhodou niekedy zlyhala, nezabudnite, že úspech dosiahnete iba pravidelnou stravou v ktorej nebude chýbať zelenina, ovocie, ryby, aj syry.

BÝK – najradšej by ste ochutnali zo všetkého niečo. Keď si nejaké jedlo zamilujete, neviete sa ho „dojesť“. Vo vašom prípade je to však mimoriadne riziko. Po väčších množstvách jedlách siahnete aj vtedy, keď ste spokojné, keď ste nervózne nervy musíte obaliť niečím sladkým. Najlepšie urobíte ak sa budete vyhýbať prejedaniu sa, i nočným nájazdom do chladničky. Snažte sa o pestrofarebnú stravu, keďže u vás platí, že jedia najprv oči.

PANNA – aj vy si rada doprajete a čo je ešte horšie, nad prípadným priberaním len mávnete rukou. Mnohé z vás už sen o štíhlej postave dávno zahodili. Možno to je aj tým, že sa vám jednoducho nechce odoprieť si obľúbené jedlá. Pokiaľ vám však vaše trávenie začne oznamovať, že nie všetko je v poriadku, mali by ste sa vrhnúť na vlákninu a mäso nahradiť tofu syrom, či zeleninou. 

Odporúčame prečítať: Svadba podľa feng shui


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 22.02.17 08:00

SK
karma
113.00

zaujímavé

  • 0
Odpovedať

simona vician 22.02.17 09:22

SV
karma
100.00

nooooo

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 22.02.17 19:02

PV
karma
113.00

Ano , mám rada syry, ryby, ovocie a zeleninku .. Presne je to na mňa - mám pevnú vôľu.. Už po Vianociach som si musela opasok zapínať o jednu dierku dalej.. Tak som hned začala cvičiť.. Kozorožec..

  • 0
Odpovedať

Vlasta Tóthová 23.02.17 12:16

VT
karma
-1.00

ja mam rada vsetko, asi plati - vsetko s mierou ?

  • 0
Odpovedať

Kinga Bugárová 27.02.17 21:59

KB
karma
-1.00

zaujimave

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní