Ezoterická spomienka z dovolenky

Ezoterická spomienka z dovolenky
 • 19.06.2016
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Suveníry si z dovoleniek prináša snáď každý. Magnetky, pohľadnice, sošky na ktoré sadá prach, šaty, šatky, kabelky, bižutéria, tetovanie... no čo tak priniesť si niečo, čo vám nielenže vybaví príjemnú spomienku na vaše dovolenkové chvíle, ale zároveň sa bude pýšiť špeciálnymi magickými schopnosťami. Nie, nemusíte si do kufrov zbaliť žiadnu exotickú vešticu a nechceme po vás ani aby ste sa naháňali po zašlých ezoterických obchodíkoch a kupovali veci, ktorých sa dotkla mágia. Skôr by sme sa poobzerali po drobných talizmanoch, ktorých nosenie, či už len samotná prítomnosť môže do našich životov vniesť viac pozitívnej energie. 

Odporúčame prečítať: Koloidné striebro – v čom nám dokáže pomôcť?

Ezoterická spomienka z dovolenky

Zdroj: Shutterstock®

Jantár

Niektoré kúty sveta sa pýšia tým, že už v minulosti vo veľkom ťažili tento skvostný kamienok. Jantár má multifunkčné využitie, my dámy mu zväčša nevieme odolať v jeho „šperkovej“ podobe. A to je dobre, pretože nosenie jantáru prináša do životov šťastie, pomáha nám tiež privolať pravú lásku a okrem toho má aj liečivé schopnosti. Z tela vyťahuje zlú a negatívnu energiu, likviduje choroboplodné zárodky, posilňuje našu imunitu a hravo si napríklad poradí aj s takou alergiou.

KDE: Napríklad keď navštívite malebný Český Krumlov, obchodíky s jantárom stretnete na každom kroku. Podobne je jantár vnímaný aj na severe Poľska. Najmä mesto Gdansk, kde je v jeho tvare / farbe dokonca postavený aj futbalový štadión.

Odporúčame prečítať: Zlaté a strieborné šperky a ich moc

Ezoterická spomienka z dovolenky

Zdroj: Shutterstock®

Mušle

Ktorá z nás dokáže odolať pri prechádzke po pláži a nezdvihnúť do piesku vnorenú ligotavú mušľu? Viete si ich naberať na akejkoľvek morskej pláži, alebo priamo rovno v mori. Nemusíte vedieť ani šnorchlovať, stačí sa len nadýchnuť a ponoriť, alebo si vypomôcť napríklad nohou. Takéto mušle si potom hrdo vystavte doma na špeciálne miestečko. Okrem vône mora vám do života vnesú aj viac lásky, vášne, ba aj sexu, keďže mušle sú symbolom erotiky aj nehy.

Odporúčame prečítať: Čítajte z tváre – čo o nás napovie mimika?

KDE: Nech už sa rozhodnete pre dovolenku pri ktoromkoľvek mori, mušle snáď nájdete. Ak však chcete ísť na istotu odporúčame vám chorvátsky ostrov Pag a tamojšiu „Čista plaža“, kde ich nájdete naozaj hojne. Doslova zasypaná mušľami ale býva napríklad aj pláž Shell Beach v Západnej Austrálii, ktorá v podstate pozostáva len z mušlí,

Ezoterická spomienka z dovolenky

Zdroj: Shutterstock®

Zlato

A prečo nie? O magických schopnostiach zlata sme si už písali, v skratke len toľko, že nám pomôže dodať silu, energiu, no má aj liečivé vlastnosti. Pomáha dokonca omladzovať bunky, preto ho môžete nájsť neraz aj v kozmetických produktoch.

KDE: Zlato dostaneme v najlepších cenách najmä v Turecku. Ak by ste zavítali niekedy do Istanbulu určite zájdite na známy Grand Bazaar, kde môžete zjednávať a zjednávať.


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Erika Špacírová 24.06.16 15:32

karma
93.00

mušle si veru nosím z dovolenky každý rok :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Imunita podľa horoskopu: Čo dokáže podporiť naše zdravie? (2.časť)
Znamenia

Imunita podľa horoskopu: Čo dokáže podporiť naše zdravie? (2.časť)

 • 1
 • 22.01.2022
3 znamenia horoskopu, ktoré mávajú problémy so spánkom
Znamenia

3 znamenia horoskopu, ktoré mávajú problémy so spánkom

 • 1
 • 01.05.2022
Celebrity narodené v znamení Baran
Voľný čas

Celebrity narodené v znamení Baran

 • 0
 • 21.03.2022
TOPlist