Feng shui tipy pre harmonický vzťah

Feng shui tipy pre harmonický vzťah
 • 25.11.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

V každom vzťahu to občas zaškrípe a vtedy nie je na škodu siahnuť aj po netradičnejšej pomoci. Filozofia feng shui nám dokáže pomôcť aj v oblasti lásky, stačí trochu pomeniť spálňu, ktorá je centrom nášho vzťahu. Zmeny môžete vykonať, ale aj vtedy, keď vo vašom partnerstve všetko klape ako má. Malé triky, ktoré vám dnes ponúkneme totiž prinášajú nielen harmóniu, ale vzťah zároveň upevňujú. Dokážu doň dodať viac iskry, vášne, nehy, aj dôvery. Eliminovať dokonca hádky a nedorozumenia. A nebojte sa. Takáto malá feng shui rekonštrukcia vás rozhodne nezruinuje.

Centrom lásky vo vašom byte, či dome je práve spálňa. A preto by ste jej mali prispôsobiť všetok interiér. Pozrite sa na túto izbu kritickým okom a zbavte ju všetkého chaosu, zmätku, neporiadku, prašných častí, ale aj „zablokovaných“ miest. V spálni by mala pozitívna energia voľne prúdiť a nie sa zasekávať. Potom totiž vznikajú nezhody, dokonca chlad.

Odporúčame prečítať: Vďaka čomu budete dlhšie žiť?

Feng shui tipy pre harmonický vzťah

Zdroj: Shutterstock®

ZVOĽTE PRÍRODNÉ MATERIÁLY

Najideálnejšie je masívne drevo, z ktorého by ste mali mať minimálne posteľ. Drevotriesku feng shui veľmi neuznáva, aj kvôli tomu, že v nej nájdete viac chémie. Masív je však o inom. Prírodné materiály prinášajú harmóniu, ale tiež teplo domova.

NEŽNÉ FARBY

O vplyve farbách sme si už popísali naozaj veľa. A nič sa nemení. Farby, či chceme, alebo nie dokážu nepriamo vplývať na naše nálady a tým pádom akosi smerovať naše životy. Nežné farby by mali patriť najmä do spálne, práve pre ich nežnosť. Nemusíte teraz maľovať steny na ružovo, ale jemnú ružovú pokojne do spálne zapracujte, či už v podobe vankúšikov, vázičiek, či sviečok. Vhodná je aj jemná červená, pozor na ostrú žltú, ktorá môže vyvolať hádky a žiarlivosť. Červená je o vášni, ale aj negatívnom temperamente.

Odporúčame prečítať: Stravovanie podľa ajurvédy – aký ste typ? 

Feng shui tipy pre harmonický vzťah

Zdroj: Shutterstock®

VŠETKO MÁ MAŤ SVOJE MIESTO

Ak máte v spálni neporiadok, prejaviť sa to môže aj neporiadkom vo vašom vzťahu. Snažte sa o to, aby naozaj malo všetko svoje miestečko, a aby sa vám nič nepovaľovalo, minimálne určite nie pod posteľou. Apropo pod posteľou by ste tiež mali vždy dôkladne poutierať prach a samozrejme nielen tam. Každá nečistota totiž môže na vašom vzťahu urobiť nepatrnú škvrnku.

Odporúčame prečítať: MINITEST: Zistite, ktorú čakru máte oslabenú

SPOLOČNÉ DOPLNKY

V spálni ponechajte všetky drobnosti, ktoré vás spájajú. Určite nie doplnky, ku ktorým sa vám viažu spomienky na minulý vzťah. Snažte sa naozaj o to, aby dekorácie aj nábytok boli spoločne vybraté, a aby ulahodili vám obidvom.

Feng shui tipy pre harmonický vzťah

Zdroj: Shutterstock®

VECI V PÁRE

Dva vankúše, dva nočné stolíky, dve lampičky, dva svietniky...Snažte sa mať v spálni veci v páre. Feng shui síce uprednostňuje jeden spoločný matrac avšak všetko ostatné by nemalo byť vo vašej spálni vystavené samote.

MOTÍVY LÁSKY

Nemusíte hneď kupovať infantilných macíkov so srdiečkami, ani si vystavovať kamasútru na nočný stolík. Zvoľte ale napríklad nenápadne romantické motívy, napríklad vaše zarámované zamilované fotky, alebo obraz plný nehy. Do spálne sa určite nehodia obrazy osamelých smutných bytostí, ani žiadne iné tragické a depresívne motívy. 

Odporúčame prečítať: Podporte svoju plodnosť magickými trikmi

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Zámečníková 15.12.15 08:55

MZ
karma
-1.00

Jeden z najúčinnejších trikov na harmóniu vzťahu a hlavne spokojnosť partnera je škrabkanie :)))))... zaručujem 100% úspešnosť :))

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Fosfor a jeho funkcie v ľudskom tele – môže byť nadbytok nebezpečný?
Zdravie

Fosfor a jeho funkcie v ľudskom tele – môže byť nadbytok nebezpečný?

 • 1
 • 18.04.2022
Snár: Snívalo sa ti o pavúkoch? Čaká ťa smola a nešťastie?!
Voľný čas

Snár: Snívalo sa ti o pavúkoch? Čaká ťa smola a nešťastie?!

 • 2
 • 13.06.2022
Tehotenstvo s trojčatami: Ako sa mení ženské telo týždeň po týždni?
Rodina

Tehotenstvo s trojčatami: Ako sa mení ženské telo týždeň po týždni?

 • 1
 • 05.06.2022
TOPlist