Feng Shui vyberá kvety do domácnosti

Feng Shui vyberá kvety do domácnosti
  • 10.01.2016
  • Silvia Karasová

Väčšina z nás si do svojich domovov zabezpečí aspoň jednu, dve rastlinky. Mnohé ich máme ale ešte viac. Nehovoríme pritom len o kvietkoch vo váze, ale o kvetinách a rastlinách, ktoré s nami žijú bok po boku. Ak si nie ste isté ich výberom, nechajte si poradiť od filozofie Feng Shui. Tá v rastlinách vidí veľkých pomocníkov. Nielenže pomáhajú dotvoriť útulnosť našich domovov, ale dovoľujú cez ne prúdiť pozitívnej energii. Ak rastlinky správne umiestnime a vyberieme si aj konkrétne druhy, doplníme ich energiou celú miestnosť.

Odporúčame prečítať: Ako bude vplývať Opica na vzťahy v roku 2016?

Feng Shui vyberá kvety do domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Prečo by v interiéroch kvety nemali chýbať?

Bez ich energie domácnosť nielenže môže pôsobiť akosi mdlo, ale tiež bude náchylnejšia na choroby, či únavu. V konečnom dôsledku sa to môže prejaviť aj na zdraví členov domácnosti, zlej nálade, aj nezhodách. Kúsok prírody môže toto všetko zvrátiť a taktiež obnoviť samouzdravovacie schopnosti organizmu.

Odporúčame prečítať: Rok 2016 – rok OHNIVEJ OPICE

Keď už si kvietok vyberieme, dôležité je oň správne a dôkladne sa starať. Keď bude zdravá naša rastlina, zdravá bude aj energia v byte. Pokiaľ starostlivosť naopak zanedbáme, spozorovať to môžeme aj na zhoršenej atmosfére, vzťahoch, či zdraví. Samotný kvet totiž symbolizuje život,  podľa toho ako sa mu vedie, vysiela signály o tom, akou energiou oplýva. 

Feng Shui vyberá kvety do domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Pri výbere kvetín sa pokojne riaďte intuíciou, podstatné je, aby ste jej vedeli zabezpečiť dostatok životného priestoru a správnu výživu. Predsa len si však dajte pozor na ich tvar.

Nie príliš vhodné do domácnosti sú kaktusy, ktoré môžu podporovať agresiu, neporozumenie, aj zlú až pichľavú náladu.

Pre domácu pohodu a harmóniu sú vhodnejšie oválne až guľaté listy, taktiež príjemné farby. Najmä červené kvietky pomôžu rozprúdiť tú správnu energiu a celkovo pôsobia povzbudzujúco.

Tŕne, pichľavé tvary, bodliaky, takéto kvety vyvolajú v interiéri skôr negatívne vlastnosti, správne umiestnené, však môžu v určitých prípadoch pôsobiť aj obranne.  

Odporúčame prečítať: MINIKURZ: Spoznajte sa vďaka archetypológii

Feng Shui vyberá kvety do domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Držte sa tiež týchto (nielen) Feng shui pravidiel:

Zbavte sa kvetináčov z umelej hmoty a zabezpečte si drevené, prípadne keramické. Z rovnakého materiálu dajte pod kvetináč aj mištičku na vodu. Kvetináč vyberajte s malou dierkou na spodku. A prečo nie je umelá hmota fajn? Pretože brzdí prúdeniu energie a rastlinky v nej nevedia dýchať.

Pri polievaní nenaberajte priveľmi studenú, ani horúcu vodu, aby ste rastlinu nepoškodili. Najideálnejšia je voda izbovej teploty, pokojne môže byť aj odstatá, avšak opäť pozor, aby nebola príliš stará, prípadne skysnutá.

Z času na čas môžete kvietkom dopriať aj minerály z minerálnej vody. Tú však zrieďte vodou obyčajnou, aby ste korienky svojho kvetu „nespálili“. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 19.01.16 22:22

SK
karma
114.00

rada sa poucim

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 24.01.16 21:08

karma
93.00

pekný článok

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní