Granát - obnova energie a sily

Granát - obnova energie a sily
 • 09.01.2015
 • Monika Moon

  • Zdieľaj:
 • 2

Granát je kameňom so silnou schopnosťou dodávať energiu. Prispieva k naberaniu nových síl a k ich obnove. Prečisťuje čakry a dodáva im novú energiu, ktorou oživuje, čistí a udržuje v rovnováhe. 

Každým dňom v nás prebúdza radosť žiť, tešiť sa z obyčajných vecí. Nachádzame vďaka nemu potešenie zo všetkého živého, čo nás obklopuje a čoho sme súčasťou.

Granát je kameň vášne, ohňa, lásky, čistoty srdca, ale aj premeny. Je darcom životodárnej energie, ktorá podnecuje život, túžbu, fantáziu a sexuálnu vitalitu. Podporuje v nás nadšenie a odvahu, aby sme sa vydali na cesty, ktoré predtým nikto neprebádal. Podporuje v nás rozhodnutie zmeniť prekonané a je nám silnou oporou v ťažkých chvíľach. Vtedy v nás prebúdza nikdy nezhasínajúcu nádej. Ak sa nám zdá že sme sa ocitli v neriešiteľnej situácií, prinesie nám odvahu a chuť zmeniť to. 

Odporúčame prečítať:  Koral - chráni pred urieknutím

granát prívesok

Zdroj: Shutterstock®

Granát povzbudzuje lásku a oddanosť. Udržuje v rovnováhe sexuálnu túžbu a dokáže napraviť citovú disharmóniu. Zvlášť červený granát podnecuje a kontroluje nárast energie kundalíni, pričom súčasne zvyšuje aj sexuálnu potenciu. Granát podporuje pevné vzťahy a záujem o druhého.

Je užitočným vo chvíľach krízy. Prospieva zvlášť v situáciách, z ktorých zdanlivo nie je východisko. Práve tak poslúži vo chvíľach, keď sa život rozbije na kúsky alebo sa premení na nekonečnú radu tráum. Dodáva silu, podnecuje aktivitu a posilňuje pud sebazáchovy hlavne tým, že dodáva odvahu a vnáša nádej do zdanlivo beznádejných situácií. Pod vplyvom granátu sa kríza mení na jednoznačnú výzvu. Súčasne granát v takých chvíľach privolá niekoho na pomoc.

Odporúčame prečítať:   Silicit - kameň optimizmu

granát náušnice

Zdroj: Shutterstock®

Granáty vybrúsené do hranatých tvarov prinášajú šťastie v obchodných záležitostiach, prinášajú hojnosť tomu, kto ich nosí.
V duševnej rovine dokáže granát zostriť a spresniť schopnosť správneho náhľadu na seba samého i na druhých. V duševnom živote uľahčuje granát odkladanie už nepotrebných či zastaralých myšlienok a predstáv.

Odporúčame prečítať:  Labradorit – energetický štít

granát prsteň

Zdroj: Shutterstock®

Liečiace vlastnosti:

Granát regeneruje telo. Podnecuje metabolizmus. Lieči chrbticu, chrbát a bunkové problémy. Čistí krv, dodáva energiu, blahodárne pôsobí na srdce a pľúca. Regeneruje DNA. Pomáha pri vstrebávaní minerálov a vitamínov.

Zdroj: https://www.facebook.com/oazazdravia


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 09.01.15 16:43

MZ
karma
92.00

krásne šperky

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 12.01.15 11:25

JK
karma
100.00

zaujímavý článok ani som netušila že má toľko skvelých vlastností zišiel by sa mi šperk z granátom

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní