Kam na dovolenku? Poradí vám vaše znamenie!

Kam na dovolenku? Poradí vám vaše znamenie!
  • 08.06.2015
  • Silvia Karasová

    • Zdieľaj:
  • 0

Leto sa už nezvratne blíži a tak je najvyšší čas začať sa zamýšľať nad tohtoročnou dovolenkou. Ak máte radi osudovosť a predurčenie, a radšej nechávate veci práve na "náhodu" s nádychom fatalizmu, roztočte si glóbus aj tento rok. Ďobnite prstom do mapy, alebo si jednoducho zvoľte svoju cieľovú destináciu podľa vášho znamenia. Každý z nás túži po inom type oddychu, jeden vyhľadáva more, iný hore, niekto nedá dopustiť na prímorské krajiny, iný zas na tie severské... A ako je to s vami? Toto si o vás myslí Slnečný horoskop.

Ktoré krajiny aké znamenie lákajú, o tom sme vám už na našom webe písali. Jednotlivé znamenie lákajú iné miesta, aj iné kultúry. Tie svoje obľúbené si môžete pozrieť tu:

12 znamení na cestách - časť I.

12 znamení na cestách - časť II.

Predsa len, ale majú aj znamenia čo to spoločné.

Obzvlášť ak ich spája živel.

Kam na dovolenku? Poradí vám vaše znamenie!

Zdroj: Shutterstock®

Zemské znamenia – (Býk, Panna a Kozorožec) -

pri výbere dovolenky sa vždy správajú pragmaticky. Prv než niečo definitívne vyplatia, najprv si to overia zo všetkých strán a doprajú si dostatočný čas na rozmyslenie. Neradi robia veci unáhlene, impulzívnosť im nesedí obzvlášť pri výbere letného oddychu, dupľom ak sa to má týkať cesty do zahraničia. Ak sú v prísnejšom šetriacom režime, čo častokrát sú, pobyty, ktorých základným znakom je niekoľko hviezdičiek, či slovíčka all inclusive, týmto sa radšej vyhýbajú. Nerobí im problém ani cesta autobusom, ak vedia, že to, čo ušetria, sa ušetriť oplatí. Pred odchodom majú minimálne v hlavách presný plán, čo, kde, kedy, s kým, ako... ešte na miesto svojej dovolenky ani nevkročili, a už vďaka Google maps poznajú najlepšiu reštauráciu, vedia kam si pôjdu kúpiť čerstvé pečivo na raňajky a kde je trh, na ktorom sa môžu vyšantiť. Zemské znamenia to láka k moru, nepohrdnú ale ani horami. Podstatné je, aby ich dovolenka prebehla na mieste s množstvo vyžitia – reštaurácie, kaviarničky, bazény, vodné športy, trhy, butiky..., kde to však nie je preplnené turistami.

Odporúčame prečítať: Vyberáme kozmetiku podľa znamenia - časť I.

Kam na dovolenku? Poradí vám vaše znamenie!

Zdroj: Shutterstock®

Ohnivé znamenia – (Lev, Strelec a Baran) –

ľudia narodení pod týmto živlom milujú spoločnosť druhých, rôzne párty a zábavu až do rána. Vyhľadávajú adrenalínové zážitky a dobrodružné dovolenky, najmä v mladšom veku. Radi spoznávajú iné kultúry a problém im nerobí ani cestovanie osamote. A to aj vďaka tomu, že veľmi ľahko nadväzujú nové známosti. Ak ich pochytí cestovateľská nálada sú schopní behom pomerne krátkej doby precestovať snáď celý svet. Lákajú ich miesta kam bežní turista nevkročí, neraz medzi ich cestovateľské túžby patrí návšteva safari, domorodých kmeňov, pralesov, či krajín tretieho sveta. Aby ste si ale nemysleli na druhej strane majú radi aj určité pohodlie. Tieto obdobia sa v nich striedajú, a keď teda na nich príde to, kedy chcú naozaj len slastne relaxovať, vtedy si potrpia na luxuse, aj na hviezdičkách aj na službách, ktoré ich budú rozmaznávať. 

Odporúčame prečítať: Vyberáme kozmetiku podľa znamenia - časť II.

Kam na dovolenku? Poradí vám vaše znamenie!

Zdroj: Shutterstock®

Vodné znamenia – (Ryby, Rak a Škorpión) –

nie všetci z tohto živlu obľubujú cestovanie. Paradoxne sa pri týchto znameniach môžete stretnúť s dvoma typmi, jeden sa radí k domasedovi a druhý, ktorý ide za hranice svojej domoviny len kvôli práci, alebo totálnemu oddychu. Na dobrodružné výlety a siahodlhé túry plné otlakov mávajú náladu málokedy. Príjemné nenáročné prechádzky ale neodmietnu. V lete to väčšinu z nich ťahá k vode, nevadí im stanovačka, ak majú po ruke svoj obľúbený spacák. S pribúdajúcim vekom ale skôr uprednostňujú relax pri mori a vyvaľovanie na pláži. Nebezpečné zóny prenechávajú iným, im stačí čľapkanie, šnorchlovanie, chutný obed v miestnej reštaurácii a vínko v nejakej zapadnutej útulnej uličke. Keďže ide o tie najemocionálnejšie znamenia, od dovolenky si sľubujú romantiku, vášeň, nehu, romantiku aj drobné pozornosti, ktoré si so sebou prinesú späť a ešte roky budú pri pohľade na ne cítiť vôňu mora, alebo človeka, s ktorým svoj čas trávili. 

Odporúčame prečítať: Istanbul - Brána do Orientu

Kam na dovolenku? Poradí vám vaše znamenie!

Zdroj: Shutterstock®

Vzdušné znamenia – (Vodnár, Blíženci a Váhy) –

niekedy sú tak nespokojní vo svojej vlastnej koži, až by najradšej z nej vyskočili. Keď osoba narodená pod vzdušným živlom začne cítiť, že to s ňou šije, je najvyšší čas zobrať pár dni dovolenky a niekam odcestovať. Nič ich totiž nedokáže tak skvele upokojiť ako zaujímavá dovolenka plná samých prekvapení. Vodnár, Blíženci aj Váhy milujú pri výbere svojej dovolenky spontánnosť. Neraz dajú na svoju intuíciu a konajú impulzívne. Nie vždy to síce vypáli podľa ich predstáv, avšak s dobrou náladou a ešte lepšou spoločnosťou si dokážu užiť aj spánok pod holým nebom. Základom dobrej dovolenky pre vzdušné znamenia je aby sa nenudili. Nevadia im pláže plné ľudí, hlavne aby to tam žilo. Chcú z dovolenky mať čo najviac, navštíviť a vidieť všetky tamojšie pamiatky, okúpať sa, potápať, zažiť plavbu loďou, leňošiť, milovať sa aj pohádať. Tieto osoby totiž potrebujú cítiť, že naozaj žijú, a to naplno. 

Odporúčame prečítať: Grécke ostrovy  - kam na dovolenku?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní