Magická škorica nielen na Vianoce

Magická škorica nielen na Vianoce
 • 01.12.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 2

Ak ste si už zapálili prvú sviečku na adventnom venci, možno sa vám po byte rozšírila vôňa škorice. Práve tá je najtypickejšou arómou pre vianočné sviatky. A nie je to náhoda. Vianoce majú byť dni plné lásky a pokoja, takéto magické vlastnosti sú vo svete ezoteriky pripisované práve škorici. Škorica nám dokáže tiež plniť skryté priania, tajné želania a privábiť pozitívnu energiu.

Odkiaľ sa k nám škorica vzala? Toto aromatické (a nepochybne aj chutné) korenie pochádza z Indie. V tejto krajine je prísadou mnohých jedál, nielen sladkých. Kuchyne mnohých domácností škorica rozvoniava už okolo 4000 rokov. Kedysi bola škorica najvzácnejším platidlom, predbehla dokonca aj zlato. Mohli za to jej magické, ale tiež ozdravujúce vlastnosti.

Magická škorica nielen na Vianoce

Zdroj: Shutterstock®

Ak chcete posilniť magické účinky škorice, práve počas Vianoc máte skvelú príležitosť. Škoricu môžete použiť pri varení a pečení, ale tiež dekorovaní vašej domácnosti.

Odporúčame prečítať: Ako na nás vplýva Mesiac

Magická škorica nielen na Vianoce

Zdroj: Shutterstock®

Zaobstarajte si sviečky so škoricovou arómou, na vianočný stromček, veniec, či vetvičky ihličia vo váze zaveste škoricu vcelku. Ak chcete, aby sa vaše priania splnili, zapáľte si škoricové kadidlo a pohodlne pri ňom meditujte. Škoricové kadidlo môže pôsobiť aj ochranne, zároveň do vašich domácností (v kombinácii s rozmarínom) prinesie lásku, šťastie a naplnené túžby môžete posilniť aj kombináciou škorica + bazalka. Na ochranu pred zlými silami, či negatívnou energiou si môžete škoricovým kadidlom vydymiť všetky miestnosti vašej domácnosti. 

Magická škorica nielen na Vianoce

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Vyrobte si sérum na podporu vlasov

Škorica pôsobí blahodárne aj na našu dušu. Zmiešajte ju s medom a pridajte napríklad do čaju, kávy, mlieka, alebo jogurtu. Takáto kombinácia je liečivá aj pre telo. Škorica pomáha liečiť hneď viacero zdravotných problémov.

Škorica obsahuje látky, ktoré pôsobia povzbudzujúco pre celý organizmus, je skvelým afrodiziakom, ale aj energetickým budičom. Počas mrazivých večerov si môžete dopriať aj škoricový zábal, či kúpeľ. Pri ich výrobe vám našepká vaša kreativita. Škorica ladí nielen s medom, ale tiež s olivovým olejom, jogurtom, či mliekom. 

Magická škorica nielen na Vianoce

Zdroj: Shutterstock®

Škorica napomôže aj vašej peňaženke. V spolupráci s muškátovým orieškom si tak môžete prilákať ak nie milióny, tak aspoň pár eur na potešenie. Pri takomto kúzielku vám postačí intuitívna formulka (alebo jasná predstava vašej plnej peňaženky:), zelená sviečka a spomínané pomleté korenia. Ak už nič, tak vám aspoň príjemne prevoňajú byt.

Odporúčame prečítať: Naordinujte si zázvor

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 01.12.14 09:48

MZ
karma
92.00

škorica je moja milovaná vôňa hlavne cez zimu ale aj v lete mám veľmi rada napr. škoricovú zmrzlinu

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 11.02.15 10:32

MR
karma
-1.00

neobľubujem škoricu v sviečkach

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní