Magické pomôcky pre lepší spánok

Magické pomôcky pre lepší spánok
  • 26.02.2016
  • Silvia Karasová

Kvalita nášho spánku je mimoriadne dôležitá, pretože ovplyvňuje všetky naše zajtrajšky. Noc, počas ktorej sa vyspíme tzv. do ružova, nám dodá na celý deň dostatok energie, optimizmu, dobrej nálady, ale aj odvahy prekonávať prípadné prekážky.

Naopak bezsenné noci, sny, ktoré by sme nazvali skôr nočnými morami, alebo prerušovaný spánok nás akurát tak dokážu vyčerpať. A nie je nič horšie než sa ráno zobudiť so slzami na krajíčku a s neprekonateľnou únavou. Pokiaľ vás dlhodobo trápi nekvalitný spánok, chce to rázne zmeny. A pokojne si pri ich plánovaní vypomôžte aj svetom ezoteriky.

Odporúčame prečítať: Ako si vyložiť rôzne sny o láske?

Magické pomôcky pre lepší spánok

Zdroj: Shutterstock®

Spánkové rituály

Doprajte si svoje vlastné spánkové rituály. Aspoň dve hodiny pred tým, než si ľahnete do postele už nič nejedzte. Vyhnite sa aj konzumácii alkoholických nápojov. Pokiaľ vás trápi veľmi ľahký spánok, pred spaním radšej nepozerajte príliš akčné, či hororové filmy. Celkovo sa odporúča skôr siahnuť po nenáročnej literatúre, než zaspávať pred televízorom. rušivým elementom môžu aj mobilné telefóny. Ruku na srdce, ktorá z nás ho dnes už nemáva na nočnom stolíku? A pritom experti z oblasti zdravia odporúčajú mať ho čo najďalej.. Okrem týchto v podstate už hlavných zásad kvalitného spánku, si vytvorte aj spomínané rituály. Napríklad snažte sa chodiť spať vždy v rovnakom čase, vždy po sprche, alebo horúcom kúpeli, po relaxácii pri meditačnej hudbe, alebo po poslednej šálke chutného čaju... Vy sama viete, čo na vás najlepšie zaberá.

Odporúčame prečítať: Láska na dlani - vyčítajte si osud z ruky

Magické pomôcky pre lepší spánok

Zdroj: Shutterstock®

Proti zlým snom

Zaobstarajte si lapače snov, a povery, že sú to len povery, hoďte za hlavu. Jeho kruh predstavuje vesmír a svet v ňom, každý  lapač snov má aj svoj ochranný kamienok. Lapač si zaveste nad posteľ a navždy dajte zbohom nočným morám. Lapače snov sú nielen zaujímavou dekoráciou, ale pomáhajú rozprúdiť energiu čchi, do svojej siete chytajú zlé sny a celkovo sny filtrujú a posúvajú k nám len tie neškodné...

Meditačná hudba

Niekomu sa lepšie zaspáva v tichu, iného práve to ticho ruší natoľko, že sa na posteli len prehadzuje. Ak patríte do tej druhej kategórie, zaobstarajte si meditačnú / relaxačnú hudbu a zaspávajte za jej pomoci.

Odporúčame prečítať: Anjelské znamenia v podobe čísel

Magické pomôcky pre lepší spánok

Zdroj: Shutterstock®

Na pomoc privolajte aj bylinky

Najlepšie upokojujúce účinky má jednoznačne levanduľa. Tú môžete použiť aj v podobe aromaterapie - nakvapkajte na svoj vankúš pár kvapiek levanduľového éterického oleja a už len sladko spite. Pomôže aj drobná kytička levandule pod vankúšom, alebo horúci levanduľový kúpeľ. Okrem toho si môžete pripraviť aj čaj z byliniek, ktoré sú známe svojimi relaxačnými účinkami. Ak neviete po čom siahnuť, tak napríklad mäta, valeriána, ľubovník obyčajný, dokonca aj chmeľ.

Odporúčame prečítať: Čínsky horoskop – 7 znamení aká je Opica v láske?

Prestavajte svoju spálňu

A to podľa filozofie feng shui. Odstráňte z nej všetko, na čo len zbytočne sadá prach, uvoľnite priestor, aby v ňom mohla voľne prúdiť pozitívna energia. Spod postele povyberajte haraburdy, utrite prach a už ta, nič neodkladajte. Zbavte sa aj akejkoľvek elektroniky v spálni, neodporúča sa ani priveľa kvetín a žiadne agresívne farby.

Čo vám pomáha na kvalitný spánok?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 26.02.16 07:47

SK
karma
113.00

poruchy spanku ma asi vacsina z nas,ja si vecer robievam bylinkovy caj,tiez si obcas na vankus pridam par kvapiek eterickeho olejceka,ak sa da,vecer sa ideme prejst,problemom u nas byva spln,vtedy vieme,ze to bude narocne...

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 29.02.16 20:13

MZ
karma
-1.00

Mne zaberie jednoznačne zaspávať vedľa milovanej osoby :).. A ešte, akonáhle si pustíme film, už pri úvodných titulkoch som KO :))))

  • 0
Odpovedať

Katarína Janotíková 04.03.16 14:24

KJ
karma
-1.00

Mne nič z tohto nepomohlo...samozrejme lapač snov ani nebudem skúšať, taký veciam ja neverím

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 27.05.16 12:45

ľO
karma
-1.00

pomáha mi pred spánkom pohyb na čerstvom vzduchu,ale aj medovkový čaj

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní