Magické striebro - s čím vám môže pomôcť

Magické striebro - s čím vám môže pomôcť
 • 14.10.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 3

Aj kovy, podobne ako kamene, či drevo v sebe skrývajú isté čaro. A keď vravíme čaro, myslíme to doslovne. Kovy dokážu byť liečivé a neraz sa preto používali v mágii, aj liečiteľstve.

Dnes sa pozrieme na striebro, o ktorého liečivých účinkoch sa na internete dočítate množstvo sporných debát. Odhaľovanie pravdy necháme na vás, my vám ponúkneme aspoň fakty.

Odporúčame prečítať: Nadčasové zásnubné prstene

strieborné srdce

Zdroj: Shutterstock®

Čo to striebro je?

Samozrejme väčšine z nás sa spája so šperkami, bižutériou... Striebro je krásny biely lesklý kov - toľko k jeho fyzickej kráse. Ak si spomínate ešte na hodiny chémie, možno sa vám vybaví aj jeho chemická značka - Ag. To je odvodené od latinského argentum teda "jasný/žiarivo biely". Vďaka jeho vzhľadu si ho môžete častokrát spájať aj s Mesiacom, ktorý je také striebro na nebi.

Mnohí ľudia, ktorých znamenie ovláda Luna (napríklad Raci), ani nevedia prečo, a akosi intuitívne siahajú práve po šperkoch zo striebra. To mimochodom spomínanú intuíciu zlepšuje, učí nás taktiež viac počúvať svoj šiesty zmysel a pôsobí pozitívne na našu psychiku a schopnosti duševného rázu. 

Odporúčame prečítať:  Okúzľujúce šperky - Oscar de la Renta

strieborné šperky

Zdroj: Shutterstock®

Striebro používali v mnohých kultúrach aj ako ochranný prvok. Keď si prejdeme legendy o upíroch, či vlkodlakoch, nájdeme v nich strieborné náboje, ktoré dokážu tieto mýtické bytosti zlikvidovať. V niektorých magických kultoch (napr. wicca), používajú nosia čarodejnice strieborné medailóniky, ako symbol ochrany. Pomôže odohnať nielen zlých duchov, negatívne energie, ale aj vlastné strachy. 

Odporúčame prečítať:  Bižutéria a šperky, ktorými okúzlite okolie

striebro

Zdroj: Shutterstock®

Striebro očisťuje. 

Okrem toho, že nás dokáže viesť životom a nenápadne poukazovať na správnejšie rozhodnutia, striebro v akejkoľvek svojej podobe pomáha k očiste. A to tak tela, ako aj myšlienok, a celkovo duše. Vďaka striebru sa viete pozrieť na seba a svoje negatíva objektívnym okom, okrem toho vám striebro tiež pomôže stať sa "lepším" človekom. Zmeniť na sebe to, čo vás trápi, a s čím nie ste spokojné.

Ak máte so sebou veľké plány, chcete sa zlepšovať, zdokonaľovať, na tejto ceste je dobré prizvať si aj striebro, okrem otvorenia očí, vám tiež posilní trpezlivosť. Taktiež zmenší vaše obavy, zvýši sebavedomie a zaženie prípadný strach z neúspechu do kúta. 
 

Odporúčame prečítať:  Tipy ako si vybrať šperky

strieborné prstene

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa venujete, alebo by ste sa rady venovali astrálnemu cestovaniu, berte so sebou aj svoj obľúbený strieborný šperk. Striebro totiž vraj vytvára spojenie s telom fyzickým a tým astrálnym, takéto mimotelové cestovanie vám preto jednoznačne uľahčí. 

Odporúčame prečítať:  Vyrobte si krásny stojan na šperky


Ako sme spomenuli už na začiatku, striebro má aj liečivé schopnosti. Koloidné striebro niektorí používajú nielen na vonkajšie ošetrenie (ľahšie sa pri ňom hoja rany), ale existujú aj zástancovia jeho orálneho užitia. Striebro pôsobí ako dezinfekcia, v tele vytvára harmóniu, zbavuje nás toxínov, zlepšuje pamäť, zrak, aj celkovú imunitu. Môže sa použiť pri liečbe reumy, zápalových ochorení, horúčky, aj hepatitídy. 
 


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Begalova 15.10.14 10:26

MB
karma
100.00

presne tak, som rak a vždy mi bolo bližšie striebro ako zlato :)

 • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 17.10.14 09:51

GV
karma
83.00

najradšej mám strieborné šperky, požívam iba tie

 • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 17.10.14 10:46

karma
-1.00

mám rada striebro s drahými kameňmi

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Zimná čiapka, ktorá pristane každej! Siahni po „beanie“, ktorú si zamiluješ
Módne inšpirácie

Zimná čiapka, ktorá pristane každej! Siahni po „beanie“, ktorú si zamiluješ

 • 1
 • 20.11.2022
Top 25 najlepšie oblečených celebrít roku 2022. Koho tipuješ ty?
Módne outfity

Top 25 najlepšie oblečených celebrít roku 2022. Koho tipuješ ty?

 • 2
 • 17.08.2022
Jesenný šatník: Ktoré farby by v ňom mali dominovať práve v tomto ročnom období?
Módne inšpirácie

Jesenný šatník: Ktoré farby by v ňom mali dominovať práve v tomto ročnom období?

 • 8
 • 05.10.2022