Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?

Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?
 • 29.10.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Intuitívne vyhľadávate zlaté šperky a vaša polovička to nie a nie pochopiť? Tak teraz vám ponúkame hneď niekoľko dôvodov, prečo by vo vašej šperkovničke zlato chýbať nemalo. A tobôž nie na vašich ušiach, krku, či rukách. Zlato podobne ako striebro sa totiž vyznačuje magickými vlastnosťami. 

Odporúčame prečítať: Svadobné šaty s nádychom Talianska

Váš pohľad priláka už len jeho lesklá zlatistá farba. Jeho ligot, teplo a zároveň aj tak trošku chlad, ktorý vyžaruje. Zlato rozhodne nepatrí k obyčajným kovom, a jeho cena je aj v dnešnej dobe vždy veľmi vážená.

Čo to vlastne zlato je?

Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

Jeho chemickú značku Au vám snáď ani netreba predstavovať, a to že je to žltý až oranžovožltý kov, každá správna milovníčka módy (a touto vlastnosťou sa pokojne môže vyznačovať len raz za pár mesiacov), rovnako minimálne tuší. Zlato patrí k vysoko odolným , až takmer nezničiteľným prvkom. Za jeho svetlejšiu farbu / odtieň môže prímes striebra.

Za jeho príbuznú planétu sa považuje Slnko, samozrejme je nielen kvôli jeho sile, ale hlavne aj kvôli farbe. Ak by ste sa zatúžili stať hľadačom zlata, tak vedzte, že zlato nájdete najmä v čírych vodách potôčikov / riek, ale z prírodných atribútov ho priťahujú napríklad aj korene stromov. 

Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Ako sa zbaviť akné s Manuka Tree?

Prostredníctvom zlata môžete dosiahnuť mystickú očistu. Tento kov pomáha tiež ozdravovať tak fyzické, ako aj psychické rany. Zlato má schopnosť pôsobiť uzemňujúco, dodať vám pevnosť rozhodnutí, aj pocit stability. Vďaka svojej odolnosti a pevným vlastnostiam, mu tiež oddávna prisudzujú schopnosti neprekonateľnosti, či dokonca až nesmrteľnosti. Kto nosil zlaté šperky trebárs do boja, stával sa z neho neporaziteľný. Zlato sa kedysi používalo aj v liečbe, či už v tekutej podobe v kombinácii s vodou, ale ako prvok, ktorý trebárs počas noci odovzdával svoju liečivú schopnosť iným pomôckam.

Zlato prisudzujeme najmä osobám s numerologickým číslom dva. Ako šperk by ho mali nosiť hlavne ohnivé znamenia, úplne najviac svedčí slnečnému Levovi. Zlato môžeme využiť nielen ako šperk, ale aj ako kozmetiku.

Magické zlato – s čím vám môže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

Zlato prisudzujeme najmä osobám s numerologickým číslom dva. Ako šperk by ho mali nosiť hlavne ohnivé znamenia, úplne najviac svedčí slnečnému Levovi. Zlato môžeme využiť nielen ako šperk, ale aj ako kozmetiku. Vhodné je aj pre tých, ktorí si potrebujú zdvihnúť sebavedomie, trpia depresiami, či dokonca samovražednými sklonmi. Zlaté šperky by mali nosiť taktiež starí ľudia, zlato totiž vďaka svojej energii zmierňuje účinky staroby, tak v jej fyzických prejavoch, ako aj psychických. Zmierňuje napríklad senilitu, zvyšuje imunitu, bojuje v tele so zápalmi a celkovo omladzuje telo aj ducha.

Zlato sa používalo nielen v starodávnej čínskej medicíne, ale tiež v kozmetike. A to najmä pre jeho liečivé a regeneračné účinky. Dnes ho nájdete stopovito v rôznych krémoch, ale tiež pleťových maskách. Ak chcete svojej tvári dopriať o čosi exkluzívnejšiu starostlivosť vyskúšať môžete aj zlaté pleťové masky. Zlato pôsobí antibakteriálne, pleť však zároveň hydratuje a okysličuje. Prečisťuje ju a chráni pred poškodením. Stopy zlata dokonca nájdete aj v nóbl alkohole (napríklad vo fľaši s vodkou). 

Odporúčame prečítať: Magické striebro

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Komadová 29.10.14 21:40

JK
karma
100.00

som lev a rada nosím zlaté šperky zaujímavý článok

 • 0
Odpovedať

Martina Begalova 30.10.14 10:16

MB
karma
108.00

no teda je to lakave hned vyskusat

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 30.10.14 12:52

MZ
karma
92.00

takú masku zo zlata by som určite rada vyskúšala

 • 0
Odpovedať

Lenka Vartovníková 30.10.14 21:19

LV
karma
-1.00

Veru, zlato s teraz často používa všade možne.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní