Májové postavenie Luny - čo nám prinesie?

Májové postavenie Luny - čo nám prinesie?
  • 06.05.2017
  • Silvia Karasová

Všetci možno dúfame v jedno - lásku. A tí čo ju už máme snáď veríme, že o ňu nikdy neprídeme. V duchu lásky sa bude niesť samozrejme aj máj, veď čo by to bol máj bez tohto slovíčka. Ale keďže my sme zvedavé aj na činy, nielen na slová, nakukli sme do lunárneho kalendára a pozreli sa na štyri pravidelné a najintenzívnejšie mesačné fázy. Keď stále neviete, ktoré to sú vedzte, že hovoríme o splne, nove ale aj štvrtiach - teda čase, kedy sa Luna nachádza napoly v nove a napoly v splne.Mnoho znamení býva na tieto lunárne fázy citlivých, ak aj vy, pozrite sa v akých znameniach sa Luna ponesie počas májových dní, pred čím vás vie dopredu varovať a na čo upozorniť.

Odporúčame prečítať: Veľký horoskop na máj: Mesiac lásky odštartoval! ČASŤ I.

MÁJOVÝ SPLN - 10.5.2017

Májový spln bude pre mnohé z nás tak trochu rozporuplný. Všetko totiž bude závisieť od vášho aktuálneho psychického nastavenia. Luna sa v tento deň ponesie v citlivom, no zároveň veľmi temperamentnom znamení Škorpióna. Ten v nás teraz dokáže zosilniť vlastnosti ako urážlivosť, kritické zmýšľanie, ale tiež majetníckosť a žiarlivosť. Pokiaľ sa však do tohto dňa prebudíte s dobrou náladou a nikým ani ničím si ju nenecháte pokaziť, prejavia sa u vás skôr Škorpiónové dobré vlastnosti - ako dobrosrdečnosť, citlivosť, empatia a vaša polovička vo vás určite prebudí aj vášeň. Najlepšou radou pre tento deň bude snažiť sa vyhýbať konfrontačných situáciám, neverám, ale tiež podozrievaniu. V práci si radšej zahryznite do jazyka a odporučte to aj vašim kolegom. Kritiku od šéfa počúvajte jedným uchom dnu a druhým von. Čo sa zdravia týka odporúčajú sa sedacie kúpele i užívanie bylinkových čajov. Vyliečiť si teraz viete najmä ženské problémy. Z oblasti krásy oceníte masáž, i relaxačnú kúpeľ. Vaša pleť zas dôkladnú hydratáciu. 

Májové postavenie Luny - čo nám prinesie?

Zdroj: Shutterstock®

MÁJOVÝ NOV - 25.5.2017

Kým sa spln nesie v znamení Škorpióna, nov pripadol jeho presnému protipólu - Býkovi. Tieto dve znamenia sú ako čierna a biela, či jing a jang. Paradoxne však Býk prináša veľmi podobnú náladu a nastavenia ako spomínaný Škorpión. Keďže je však Mesiac v nove, vo svojej najpokojnejšej fáze, nemusíte sa báť žiadnych nepríjemných prekvapení. Síce tá žiarlivosť sa u vás sem tam prebudí, bude to ale oveľa miernejšie, než v čase plného Mesiaca. Býk vás bude lákať aj do kuchyne, ak chcete schudnúť, alebo svoje telo prečistiť, zabudnite na gurmánske hody. Ak si ich naopak chcete vychutnať, lepší čas ste si nemohli zvoliť. Po zdravotnej stránke môžete cítiť bolesť najmä v krčnej chrbtici. Snažte sa stuhnuté svalstvo precvičiť, zájdite tiež na plaváreň a dobre vám padne aj masáž. Vo vzťahoch buďte tie múdrejšie a ak si to situácia vyžaduje ustúpte. Býk vo vás podporí tiež trpezlivosť a vy už čoskoro zistíte, že tá ruže prináša.
 

Odporúčame prečítať: Veľký májový horoskop - mesiac lásky odštartoval! Časť II.

Májové postavenie Luny - čo nám prinesie?

Zdroj: Shutterstock®

MÁJOVÉ ŠTVRTE - 3.5.2017 a 1.6.2017

Tú prvú "predsplnovú: štvrť sme už mali, tá druhá pripadla tentokrát až na jún. Prvá sa niesla v znamení ohnivého Leva. Ten mimochodom dokáže v ľuďoch vyburcovať všetku energiu. Ak ste sa tak uplynulé dni cítili a stále cítite, je to kvôli tomu, že sa na vás zameral Mesiac pod vplyvom Leva. Vyzýva nás už pekne nedočkavo, aby sme si konečne vybrali aj letnú dovolenku. Chvíľu bude síce trucovať a preberať, no keď necháte priestor zdravému rozumu, naozaj si teraz môžete vybrať ideálny dovolenkový pobyt.

Ďalšia štvrť vychádza na prvý jún, ktorý sa ponesie pod vplyvom praktickej Panny. Dni pred touto fázou - posledné májové dni - ale budú ešte pod vplyvom Leva. Ak ste zmeny vo svojom živote neučinili začiatkom mája, udiať sa tak môže na jeho konci. A keďže Lev sa zameriava na srdce, vedzte, že to vaše bude teraz pozitívne zasiahnuté.

Odporúčame prečítať: Odskúšajte masáže liečivými kameňmi


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Kelemenová 06.05.17 08:28

SK
karma
86.00

stara znama fraza Maj mesiac lasky

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 06.05.17 10:56

SK
karma
114.00

nuž uvidíme...

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 06.05.17 18:09

PV
karma
113.00

Veľmi zaujímavé čítanie...

  • 0
Odpovedať

Anna Kralovičová 08.05.17 13:55

AK
karma
64.00

Uvidíme, čo naozaj prinesie tento mesiac.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní