Máte domáce zvieratko? Pozrite ako sa ho dotýka horoskop.

Máte domáce zvieratko? Pozrite ako sa ho dotýka horoskop.
  • 15.07.2015
  • Silvia Karasová

Môže to znieť bláznivo, ale aj na našich domácich miláčikov majú hviezdy dosah. Rovnako ako u ľudí, aj u psíkov, či mačičiek môžete poľahky, podľa obdobia ich narodenia určiť ich astrologické znamenia. A tak aj také šteniatko v znamení Býka môže byť pri výchove pekne tvrdým orieškom, dôvodom je jeho tvrdohlavosť, ktorá nie je neznáma ani osobám v znamení Býka.

Poznať znamenie svojho miláčika môže byť nápomocné nielen pri jeho výchove, ale aj celkovej starostlivosti oň. Zistite aj vy, aké črty poskytli hviezdy vašich domácim maznáčikom. 

Odporúčame prečítať:

7 letných tipov pre vodné znamenia: Rak, Škorpión a Ryby

7 letných tipov pre zemské znamenia: Býk, Panna a Kozorožec

7 letných tipov pre ohnivé znamenia: Lev, Strelec a Baran

7 letných tipov pre vzdušné znamenia: Vodnár, Blíženci a Váhy

Máte domáce zvieratko? Pozrite ako sa ho dotýka horoskop.

Zdroj: Shutterstock®

Baran – aktívnejšie zvieratká ťažšie nájdete. S čím si ale budete musieť dať rady je ich žiarlivosť. Psy aj mačky v tomto znamení neznesú veľmi konkurenciu, ťažšie vychádzajú nielen s inými zvieratkami, ale aj s malými deťmi. Žiarliť môžu aj na vášho partnera a tak im musíte už od začiatku dať najavo kde sú hranice.

Býk – veľmi radi sa maznajú a ľúbiť vás budú celým srdcom. Dokážu však byť pekne tvrdohlavé. Pri výchove sa na ne snažte ísť skôr cestičkou odmien, než pokarhaním, či vnucovaním. Potrebujú si ponechať určitú dávku slobody, nesnažte sa nimi manipulovať.

Blíženci – aj v mladom aj v dospelom veku sú psy aj mačky narodené v tomto znamení mimoriadne hravé. Užijete si s nimi množstvo zábavy, no musíte rátať aj s väčšími, či menšími škodami v podobe rozbitých váz, tanierov, poškrabaného nábytku... Nenechávajte ich nudiť sa, inak to nedopadne dobre.

Rak – môžete ich vyhladkať a vymojkať až do zbláznenia. Nikdy nebudú mať dosť vašich dotykov. Hľadajú vo vás bezpečie vždy, keď ich čosi vystraší, milujú domácu pohodu, chutné špecialitky a láskavé dotyky vašich rúk. Naopak ustráchaní sú z každého neznáma, hlasných zvukov, kriku aj z cudzích ľudí.

Odporúčame prečítať: Ako sa zbaviť urieknutia?

Máte domáce zvieratko? Pozrite ako sa ho dotýka horoskop.

Zdroj: Shutterstock®

Lev – zvieratká narodené v tomto znamení majú povahu bojovníka. Či sú malej veľkosti, alebo z väčšej rasy, za svoj životný cieľ považujú chrániť vás. Budú štekať, ceriť zúbky a neváhajú sa vrhnúť aj do boja. Na ulici si ich strážte, lebo keď zaregistrujú nepriateľa raz dva sa vám vytrhnú. Pri ich východe to chce rozhodnú ruku, ale aj skutočné priateľstvo.

Panna – títo domáci miláčikovia sú ideálni spoločníci tak do malej domácnosti, ako aj domu plnom detí a dospelých, pokojne aj iných zvierat. Sú kamarátski, veselí, hraví, ale hlavne poslušní. Určite oceníte aj ich vrodenú čistotnosť a lásku k poriadku.

Váhy – nepatrí síce k bojovníkom, ale dokáže zariadiť, aby v domácnosti nastala harmónia. Pôsobí mimoriadne roztomilo, a aj keď sa vám tomu nechce veriť je si toho plne vedomé. Veľmi dobre vychádza s malými deťmi, aj inými zvieratkami – ak dôjde k šarvátke, je to práve ono, ktoré nastolí opäť mier.

Škorpión – či už je to mačka, alebo psík, raz dva spoznáte, že je to vlastne taký malý „škorpiónik“. Rád vás bude podpichovať, naťahovať, až dotierať. Všetko za jasným úmyslom – hrať sa s vami. Keď mu prepáčite tieto jeho hrátky, na oplátku od neho dostanete absolútnu vernosť a oddanosť.  

Odporúčame prečítať: Polievky, vďaka ktorým ľahšie schudnete

Máte domáce zvieratko? Pozrite ako sa ho dotýka horoskop.

Zdroj: Shutterstock®

Strelec – prebuďte v ňom lovecké pudy a odstránite tým prípadnú depresiu. Toto zvieratko potrebuje akčnosť, veľa pohybu, len prechádzky okolo bloku na vôdzke mu zďaleka nestačia. Má rado adrenalín, trochu nebezpečenstva, situácie, pri ktorých vám môže dokázať svoju oddanosť, odvahu aj silu.

Kozorožec – je veľmi inteligentný, ľahko a dokonca s radosťou sa učí rôzne povely. Ešte radšej ich potom predvádza. Bude vám slúžiť absolútne verne, poslušne a bez nejakých excesov. Zvieratká narodené v tomto znamení totiž bývajú s pribúdajúcim vekom pokojnejšie.

Vodnár – bude milovať (a dokonca si aj neraz vyžadovať) vašu pozornosť, ale aj pozornosť každého iného. Brávajte ho so sebou všade kam sa dá, jeho bezprostrednosť, veselosť a optimizmus vnesie všade kam príde len a len dobrú náladu. Pri zvieratku z tohto znamenia vám pesimizmus nehrozí.

Ryby – tieto citlivé zvieratká berte vždy vážne. Akékoľvek odmietnutie z vašej strany im ľahko môže zlomiť srdiečko. Ak si ho raz vyberiete, majte ho na celý život. Berie vás viac ako svojho pána, či pani. Ste preň rodičom aj priateľom v jednom. Uchvátiť vás môže nielen dobrota, ktorá im sála z očí, ale tiež jedinečná intuícia, ktorou tieto zvieratká oplývajú.

Odporúčame prečítať: Automatická kresba - ako nám môže pomôcť?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní