Mesačná mágia - ako na nás vplýva mesiac

Mesačná mágia - ako na nás vplýva mesiac
 • 08.10.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 6

Luna je sama o sebe čarovná, a to vo všetkých svojich fázach. Slovíčku mágia v názve sa vôbec nemusíte báť. Moderná mágia je hlavne o práci s energiou, a pri nej vám veľmi dobre dokáže pomôcť práve Mesiac. Pozrite sa, ktoré jeho fázy, môžete využiť, aj konkrétne na čo.

Vďaka tomu si môžete skvalitniť nielen svoj pracovný, či osobný život, ale otvoriť tiež dvere láske, šťastiu, posilniť si zdravie, či odstrániť negativitu. 

Odporúčame prečítať: Ako sa udržať v lucidnom sne?

Najväčšiu moc má Mesiac počas splnu.

Nie nadarmo sa práve v tomto období schádzali čarodejnice na svojich sabatoch. Spln Mesiaca intenzívne vplýva na ľudí, aj na zvieratá. Mnohí majú počas neho nepokojný spánok, budia sa ako námesační, majú divné sny, alebo sú znepokojení, či podráždení. Niekto na fázy Luny reaguje silnejšie, iní ich zas veľmi nevníma. Súvisí to aj zo znamením a jeho charakteristikami. Tak či onak, spln Mesiaca je pre väčšinu z nás neprehliadnuteľný. 

Mesačná mágia

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Každý má svojho anjela strážneho

Ak by ste chceli počas neho tak trošku kúzliť, vyberte sa napríklad na zber byliniek.

Traduje sa, že bylinky nazbierané v tomto čase majú najsilnejšie liečivé účinky. Čas je vhodný aj na plodenie detí, kedysi boli pohanské ženy s menštruáciou nastavené tak, že krvácali počas novu, a v období splnu mali najplodnejšie dni. Ak vaše telo nefunguje podľa tohto „kalendárika“, nevadí, ak túžite po bábätku minimálne za pokus to stojí.

Odporúčame prečítať: Chcete vychovať svoje deti ešte lepšie?

Okrem toho je obdobie vhodné aj na detoxikáciu – očistu tela. Dodržte ju ale aspoň dva – tri dni, aby to malo skutočný účinok. Počas splnu pite veľa bylinkových čajov, vyhýbajte sa cigaretám, alkoholu, aj sladkostiam a mastným jedlám. Počas noci môžete tiež pracovať so svojimi snami, čo takto vyskúšať práve počas splnu lucidné snívanie, alebo komunikáciu s anjelmi?

Mesačná mágia

Zdroj: Shutterstock®

Podobne silný ako spln, je aj nov.

Je to čas, kedy z oblohy na pár dní Mesiac „vymizne“ úplne, aspoň teda pre náš zrak. Nov je podobne ako spln vhodný na očistu tela, keďže bývajú počas neho emócie pokojnejšie, môžete vyskúšať aj neškodné kúzielka lásky, meditovať a posilňovať svoje vnútorne JA. Ak si so sebou ťaháte nejaké starosti, ktoré vám nedajú spávať, práve počas splnu sa ich môžete zbaviť. Psychicky sa môžete odstrihnúť aj od minulosti (trebárs v prípade, že ste sa nerozišli v dobrom so svojou ex polovičkou, šéfom, či niekdajšou kamarátkou). 

Odporúčame prečítať: Triky na zdravý spánok

Mesačná mágia

Zdroj: Shutterstock®

A čo rastúci a ubúdajúci Mesiac?

Stačí zapojiť racio a intuíciu a tie vám našepkajú, čo robiť :) Platí ale zásadne pravidlo, počas obdobia kedy Mesiac narastá a blíži sa k splnu môžete naberať na pozitívnej energie. Zároveň s ňou tiež pracovať tak, aby ste si do života privolali to, po čom túžite. Na druhej strane, keď už je po splne a Luna ubúda, môžete sa postupne zbavovať všetkého, čo vám v živote škodí. Ľahšie sa vám podarí zbaviť stresu, ale tiež kíl navyše, psychických nepriateľov, či negatívnych pocitov. 

Odporúčame prečítať: Zdravé rastlinné mlieka

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Katarína Šutvajová 11.10.14 14:23

karma
-1.00

vplyvu mesiaca na môj život som sa moc nevenovala,musím to napraviť

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.10.14 20:25

JK
karma
100.00

zaujímavé čítanie ked je spln mesiaca strašne zle spím skôr vôbec nemôžem spať

 • 0
Odpovedať

Lucia Cibulková 23.10.14 14:19

LC
karma
-1.00

Ja som rak a spln pociťujem na sebe už 2-3 dni pred tým :)

 • 0
Odpovedať

Helena Povalova 23.10.14 17:07

HP
karma
107.00

Pri splne mesiaca nemôžem zaspať.... :-(.

 • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 28.10.14 10:27

GV
karma
83.00

lunárny kalendár mám aj v diáry a páči sa mi, že sú tam odporúčania, kedy sa starať o pleť, vlasy a pokožku podľa fáz mesiaca

 • 0
Odpovedať

Jana Hlubeňová 04.11.14 13:13

JH
karma
-1.00

velmi zaujimavy clanok

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní