Odskúšajte masáže liečivými kameňmi

Odskúšajte masáže liečivými kameňmi
  • 22.04.2017
  • Silvia Karasová

A prečo nie? Ich účinky si mnohí nevedia vynachváliť, je preto prirodzené, že liečivé minerálne kamene našli svoje uplatnenie aj v oblasti masáží. Pokiaľ nenájdete vo svojom okolí maséra / masérku, ktorí by sa tomuto venovali, môžete si ich liečivé účinky dopriať pokojne aj v domácom pohodlí v podobe laickej masáže. A viete čo? Nemusíte sa ani veľmi masírovať, mnohokrát postačí už len samotný kontakt s pokožkou.

V týchto kameňoch sa vraj ukrýva podstatná energia Zeme, jednotlivé typy minerálov majú špeciálne liečivé, regeneračné i upokojujúce účinky. Telu aj mysli poskytujú pozitívne vibrácie, harmóniu i ochranu. Pozrite si možnosti ich využitia.

Kamene na relaxáciu

Ako sme písali už vyššie, nemusí ísť priamo o masáž, stačí aj samotný dotyk. Pre pokoj duše, odstránenie stresu, uvoľnenie, dobite energiou, či otvorenie mysle, môžete s vybraným kameňom odskúšať aj jednoduchú relaxačnú techniku. Vezmite kamienky do dlane a prevaľujte si ich medzi prstami. Pohrávajte sa s nimi v rukách, sústreďte sa na ich tvar, teplo a sálajúcu energiu.

Odporúčame prečítať: Liečivé minerály ako pomoc pri ženských problémoch

Odskúšajte masáže liečivými kameňmi

Zdroj: Shutterstock®

Veľmi účinná je aj masáž okruhliakmi krištáľov, ktoré dokážu znásobiť účinky liečivej masáže a podporiť výsledný efekt.

Liečivé kamene môžete prikladať aj na čakry. Definujte si problém, ktorý vás trápi, priraďte k nemu čakru, ktorá ho má na starosti a je podľa vášho názoru (či názoru odborníka) „rozhodená“ a v rámci meditácie, či oddychu si na ňu priložte kameň, o ktorom viete, že si s vaším problémom dá rady.

Aj chodidlá viete premasírovať kamienkami, dokonca nemusia byť ani žiadne špeciálne. Odskúšajte si dotyk kamienkov na akupunktúrne body, ktorými sú naše chodidlá priam posiate, trebárs už pri tohtoročnej dovolenke pri vode a po pláži (či už pieskovej, alebo kamenistej) sa prejdite čo najviac na boso.

Masáž lávovými kameňmi je u nás známa aj ako „hot stone masáž“. Ocenia ju všetci tí, ktorých trápia bolesti krčnej chrbtice, prípadne celého chrbta. Funguje tak, že nahriaté kamene sa priložia pozdĺž chrbtice, vrátane tej krčnej a hrejivými účinkami uvoľňujú svalstvo a eliminujú bolesti.

Odporúčame prečítať: Liečivé minerály pomôžu odstrániť bolesť

Odskúšajte masáže liečivými kameňmi

Zdroj: Shutterstock®

Kamene proti bolesti

Na bolesť chrbtice sú účinné tieto minerálne kamene: rubín, ktorý efektívne pôsobí najmä v spodnej časti, ako sú bedrá a taktiež záhneda, ktorý pomôže uvoľniť svaly a odstrániť bolesť sústredenú najmä v krčnej chrbtici. 

Odporúčame prečítať: Kedy je podľa Luny čas vhodný na lásku?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Kelemenová 22.04.17 10:31

SK
karma
86.00

mam sedave zamestnanie preto sa snazim cvicit jogu a pravidelne chodit k maserovi.... zboznujem masaz lavovymi kamenmi.... musim odporucit... mne pomahaju aj po psychickej stranke

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.04.17 14:58

SK
karma
114.00

tiež som bola pred nedávnom po prvý raz na masáži lávovými kameňmi a bolo mi po nej úžasne, bol to balzam aj na telo, aj na dušu,určite si to čoskoro zopakujem...

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 22.04.17 17:14

PV
karma
113.00

Hned by som išla na takú super masáž lávovými kameňmi ,alebo aj inú ..

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní