Symboly na privolanie peňazí

Symboly na privolanie peňazí
 • 21.10.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 3

Ajaj. Komu z nás občas neplače peňaženka od „hladu“? Možno netúžime všetky po statuse nechutne bohatý, na druhej strane žiť od výplaty do výplaty tiež nie je žiadna výhra. Ak by sa aj vám hodila nejaká tá stovečka, môžete sa začať viac snažiť a skúsiť svoje sny preniesť do reality. A aby ste sa poistili, pre istotu siahnite trebárs aj po symboloch, ktoré vraj už od pradávna dokážu pritiahnuť do našich životov bohatstvo a zaistiť prosperitu.

Ľudia mali kedysi (a v niektorých kútoch sveta ešte stále) bôžikov takmer na všetko. Na bohatstvo samozrejme tiež. Najviac ich možno nájsť v Ázii. Tak napríklad v Japonsku je to boh ryže Inari. V rámci symbolov bohatstva nechýba potkan, ktorý síce v reálnom živote nežije podľa našich predstáv blahobytu, ale patrí práve k tým tvorom, ktorý si dokáže vždy zabezpečiť potravu a poľahky prežiť. Podľa jednej legendy dokonca práve potkan objavil ako prvý ryžu a ukázal ju človeku.

Odporúčame prečítať: Symboly, ktoré nám pritiahnu do života lásku

Za symbol bohatstva si tak pokojne môžete doma vystaviť nejakú sošku potkana. Alebo sú tu aj lákavejšie podobizne:

Symboly na privolanie peňazí

Zdroj: Shutterstock®

MUŠLE – a konečne môžete využiť pracne nazbierané mušle zo všetkých tých letných dovoleniek a svojej polovičke povedať „Há, som ti vravela, že to nie je zbytočnosť!“  Mušle sú symbolom plodnosti, a to tak v pracovnej oblasti, ako aj tej vzťahovej. Prinášajú nám do životov prosperitu a blahobyt, a na dôvažok ešte aj sexuálne šťastie.

DÚHA – no zaobstarať si tú pravú dúhu, s tým bude asi problém. Avšak dúhu môžete mať vo svojej domácnosti v podobe plátna, fotografie, či obrazu. Aj o nej koluje legenda, ktorú istotne poznáte. Na konci dúhy vraj nájdeme poklad, už len nájsť jej koniec. Dúha sa spája aj s úrodou a celkovo materiálnymi hodnotami. 

Odporúčame prečítať: Z čoho všetkého vedeli veštiť naši predkovia?

Symboly na privolanie peňazí

Zdroj: Shutterstock®

RYBY – či už na vašom jedálničku, alebo ako doplnok. Rybie šupinky v peňaženke by mali zabezpečiť, aby nám do nej prúdilo viac peňazí. Rybka na kľúčenke, aby nás nevykradli a aby tých kľúčov od nových nehnuteľností trebárs mohlo ešte pribúdať. Ryba už oddávna symbolizuje prosperitu, predstavuje tiež bohatstvo získané z hlbín.

KOVY – ako aj drahé kamene. Opäť jeden z dôvodov, prečo občas nezaškodí obohatiť svoju šperkovnicu o niečo nové. Niektoré predmety začali ľudia spájať práve so symbolmi prosperity, pretože sa im podarilo presiahnuť svoju vlastnú hodnotu. Vezmite si také zlato, ktoré dnes nenosíme len v podobe šperkov, nájdeme ho aj v umení, gastronómií, či kozmetike, alebo módnom priemysle. Podobne sú na tom aj perly a pritiahnuť do života viac peňazí sľubuje aj achát.

Odporúčame prečítať: MINITEST: Zistite, ktorú čakru máte oslabenú

Symboly na privolanie peňazí

Zdroj: Shutterstock®

VAJCE – poznáte z rozprávok zlaté vajce? Ak áno, asi pre vás nebude udivujúce, že vajce je taktiež symbolom bohatstva. Vysvetlenie možno nájsť aj v jeho obsahu, že pod škrupinkou nájdeme „zlaté“ žĺtko, alebo v príbehoch o zlatej husi, ktorá znášala už spomínané zlaté vajíčka. Kto mal kedysi šikovnú sliepočku vedel svojej rodine ľahšie zabezpečiť potravu, dupľom ak sliepočka znášala ako divá :)

ČO PRINÁŠA ŠŤASTIE V OBLASTI PEŇAZÍ VÁM?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 15.12.15 09:59

SK
karma
113.00

muslu mam polozenu na policke v praci,ale skor ako darcek,netusila som,aky ma este symbol...

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 30.12.15 17:13

ĽR
karma
-1.00

Juuuuuuuuuj, už len keby to naozaj fungovalo :D

 • 0
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 24.12.17 14:24

karma
100.00

symboly mám pripravené, začínam tomu veriť.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní