Terapia farbou - sila zelenej

Terapia farbou - sila zelenej
  • 20.04.2016
  • Gabriela Vargová

Farba mäkkučkej trávy, čarokrásnej prírody, rozmanitého lesa či liečivých byliniek. Predstavuje mier, vyrovnanosť a pokoj. Leží presne v strede spektra a je kombináciou slnečnej žltej a nebeskej modrej.

Keď sa vonku všetko zelená, znamená to príchod teplých slnečných dní, pozitívnej nálady, zmien a znovuzrodenia.  Ak hľadáte životnú rovnováhu a harmóniu, zelená je tá pravá!

Prostredníctvom článku vám prinášame nespočetné množstvo jej účinkov, ktoré môžete využiť vo svoj prospech.

Odporúčame prečítať: Terapia farbou - sila modrej

terapia farbou - sila zelenej

Zdroj: Shutterstock®

1. Zelená je farbou srdcovej čakry, ktorá súvisí s oblasťou hrudníka a samotného srdca.

2. Táto čakra je spojená s láskou a sebaúctou. Prináša harmóniu a vyváženú energiu. Podporuje relaxáciu, nádej, toleranciu a porozumenie. Zelená sa rovná farbe prírody, energie, narodenia, rastu, čistoty a uzdravenia.

3. Ak je srdcová čakra vyvážená, môžeme hovoriť o pozitívnych účinkoch zelenej a teda: veľkorysosť, súcit, osobný rozvoj, prispôsobivosť, praktickosť, prívetivosť, láska k ľuďom i zvieratám.

4. Nevyvážená čakra spôsobuje negatívne aspekty a teda: žiarlivosť, závisť, stagnáciu, ľahostajnosť, vyhýbanie sa spoločnosti, nedostatok ohľaduplnosti.

Doplnkovou farbou zelenej je fialová.

Odporúčame prečítať: Ľanové semienko - pomocník proti neduhom

terapia farbou - sila zelenej

Zdroj: Shutterstock®

Telesné problémy, ktoré môžu byť liečené pomocou zelenej

Farba prírody má vynikajúce upokojujúce účinky, a to najmä pri zápalových problémoch. Je veľmi užitočná pri všetkých druhoch srdcových problémov a znižuje krvný tlak. Podporuje pevnosť a rast svalov a tiež funguje ako afrodiziakum. Okrem iného predstavuje antiseptické a antibakteriálne činidlo, ktoré je prospešné pri problémoch s vredmi. Udržuje rovnováhu metabolizmu a stabilizuje hmotnosť. Zmierňuje bolesti hlavy, v určitých frekvenciách prináša úľavu pre unavené oči a zlepšuje videnie.

Odporúčame prečítať: Recepty na výborné zeleninové a ovocné šťavy

terapia farbou - sila zelenej

Zdroj: Shutterstock®

Psychické problémy, ktoré môžu byť liečené pomocou zelenej

Určite to poznáte. Náročný deň v práci, emočné vypätie, únava a stres. Po nepriaznivom dni nepadne nič lepšie ako prechádzka v zelenej, liečivej a nádhernej prírode. Ak sa obklopíte touto farbou, zabezpečíte si tým relax, vypnete a osviežite vašu myseľ. V skutočnosti má táto farba nezameniteľné upokojujúce účinky, pretože pomáha stabilizovať nervový systém, zmierňuje úzkosť a hypertenziu. Predstavuje prírodné sedatívum, poskytujúce pocit pohodlia. Znižuje podráždenosť a nespavosť. Revitalizuje unavené mysle a zmierňuje celkové duševné a fyzické vyčerpanie.

Odporúčame prečítať: Základné životné otázky, na ktoré by sme mali poznať vlastné odpovede (1. časť)

terapia farbou - sila zelenej

Zdroj: Shutterstock®

Povedzte jej svoje áno, ak...

1. Túžite cítiť pocit bezpečia, vyrovnanosti a celkovej pohody

2. Chcete obnoviť pokoj, harmóniu a vidieť veci z nového uhľa pohľadu

Povedzte jej svoje nie, ak...

1. Sa cítite zmätení a nemáte dostatok sily čeliť pravde. V takomto prípade totiž zelená prináša nečinnosť, nerozhodnosť a nedostatok energie.

2. Trpíte nevoľnosťou a žiarlivosťou.

3. Zelená by nemala byť prítomná pri liečbe nádorov a rakoviny, pretože podporuje akýkoľvek rast.

Nadmerné množstvo zelenej môže tiež spôsobiť pocity nevoľnosti. Aj keď zmierňuje vyčerpanie, jej prehnané dávka oberá človeka o potrebnú dávku energie.

Odporúčame prečítať: Voda a káva sú nerozlučnou dvojicou

terapia farbou - sila zelenej

Zdroj: Shutterstock®

Terapia farbou a sila zelenej v každodennom živote

Ak sa naučíte využívať ju správnym spôsobom a udržíte jej vyváženosť a rovnováhu, budete sa tešiť z niektorých neuveriteľných výhod pre vaše telo i myseľ. Prečítajte si nasledujúce tipy a aplikujte ich vo svojom každodennom živote. Uvidíte ten rozdiel!

1. Dovoľte nám pripomenúť, že predstavuje dokonalú rovnováhu medzi studenými - upokojujúcimi (modrá, indigo, fialová) a teplými - stimulujúcimi (červená, žltá, oranžová) odtieňmi. Špecialista na farby na konci liečenia používa zelenú, aby obnovil celkovú rovnováhu.

2. Je nesmierne užitočná pri strese a zmierňuje následky psychickej traumy. Vyskúšajte v takýchto situáciách jej pozitívny vplyv tým, že budete nosiť zelený náhrdelník alebo si uviažete okolo krku zelenú šatku.

3. Akýkoľvek priestor, ktorý slúži na relaxáciu, by ste mali ladiť do tónov zelenej. Pridanie zelených doplnkov výrazne navodí pocit pokoja a harmónie. 

Odporúčame prečítať: Nájdite si svoj strom podľa znamenia

terapia farbou - sila zelenej

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 20.04.16 18:28

SK
karma
113.00

zelenu farbu mam najradsej, obrazky su velmi pekne, upokujujuce

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 20.04.16 19:32

MZ
karma
92.00

zelenú mám rada, mám zelenú kuchyňu aj chodbu ale najradšej som vonku v prírode a len tak sedieť na lúke a pozerať sa po krásnej zelenej prírode je nádhera

  • 0
Odpovedať

Julius Nagy 20.04.16 21:40

JN
karma
94.00

nas cely byt je zariadeny do zelena , prave pre toto

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 21.04.16 08:18

SK
karma
86.00

jednoducho "zelená"

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní