Tyrkys – kameň šťastia, nebo na zemi.

Tyrkys – kameň šťastia, nebo na zemi.
  • 26.11.2014
  • Monika Moon

Je to posvätný kameň vo väčšine šamanských kultúr. Spája v sebe energiu nebies s vedomím Matky Zeme. Pomáha nám naladiť sa na vyššie energie, čistí a lieči, ochraňuje pred psychickým útokom i pred vplyvmi znečisteného prostredia. 

Pomáha nám objavovať krásu v sebe samých. Dodáva tomu, kto ho nosí, vnútornú žiaru.

Upokojuje myseľ, vyvažuje extrémne výkyvy nálad, vzpružuje pri vyčerpaní. Pomáha nám vymaniť sa z komplexu “obete” a prebrať zodpovednosť za to, čo sa s nami deje. Ochraňuje pred prílišnou precitlivelosťou na vonkajšie vplyvy. Ak osobe, ktorá ho nosí hrozí nebezpečenstvo, zmení farbu.

Odporúčame prečítať:  10 znakov ako rozpoznať osoby v znamení STRELEC

Tyrkys sa spája so znamením Strelca a Vodnára, ktorým pomáha skľudniť ich neposednosť a pomáha im pozrieť sa na budúcnosť z praktického hľadiska. Spája sa aj s Rybami a Škorpiónom. Jeho element je Zem. Je to vhodný kameň pre umelcov, manažérov, politikov a učiteľov.

Tyrkys náušnice

Zdroj: Shutterstock®

Liečiace vlastnosti:

Je to kameň z majstrov-liečiteľov, vydávajúci očistnú energiu a rozpúšťajúci negatívnu energiu. Pomáha regenerovať poškodené väzivo, zlepšuje zásobovanie svalstva živinami, zmierňuje bolesti hlavy, uší a zubov. Pomáha liečiť problémy so zrakom. Zvyšuje ohybnosť a obratnosť končatín, zlepšuje pohyblivosť v prípade artritídy, pomáha pri strate rovnováhy následkom sklerózy multiplex alebo obrny a pomáha potlačiť začínajúce epileptické záchvaty alebo detské kŕče.

Odporúčame prečítať:  Labradorit – energetický štít

Mexický tyrkys prsteň

Zdroj: Shutterstock®

Znižuje prekyslenie a pomáha pri reume, dne, problémoch so žalúdkom a vírusových infekciách. Detoxifikuje a pôsobí protizápalovo. Regeneruje mozog a stimuluje mozgovú činnosť.

Odporúčame prečítať:  Poznáme sa z minulých životov?

tyrkys náušnice, prívesok

Zdroj: Shutterstock®

Pomáha zmierniť problémy s pokožkou, zamedzuje prílišnému rastu ochlpenia a pomáha pri hormonálnych nerovnováhach, ktoré za tým obvykle stoja.

Pre milovníkov zvierat je tyrkys ten pravý kameň, ak treba liečiť štvornohých miláčikov – hlavne ak ide o svaly, kostru, kožu a ochlpenie alebo pazúriky a kopýtka. 

Odporúčame prečítať:  Lapač snov – zabráňte nočným morám

Tyrkys prívesok

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní