Valpuržina noc – prečo sme v tento deň čarovné?

Valpuržina noc – prečo sme v tento deň čarovné?
  • 29.04.2016
  • Silvia Karasová

Teda nie, že by sme inokedy očarujúce nevedeli byť, avšak posledný aprílový deň, je predsa len o čosi viac kúzelný. 30.apríla si pripomíname už oddávna tzv. Valpuržinu noc, laicky povedané Noc čarodejníc. Je to deň/večer, počas ktorého má svet mágie a všetci, ktorí k nemu majú blízko, akúsi väčšiu moc. Valpuržinu noc zaviedli už naši keltskí predkovia, ktorí mali počas tejto noci tradíciu žehnať pôde a stromom, aby dobre rodili a poskytli ľuďom zdravé plody.

Odporúčame prečítať: Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?

Plodnosť však Kelti počas Valpuržinej noci nepripisovali len prírode, ale aj sami sebe. Aj preto nazývali 30.apríl tiež Nocou lásky, či Nocou splnených prianí. Vysoké šance majú počas nej najmä páry, ktoré sa snažia splodiť potomka, no v láske si môžu nevinnými kúzlami dopomôcť aj ostatní. 

Valpuržina noc – prečo sme v tento deň čarovné?

Zdroj: Shutterstock®

Pôvodne Kelti v tento deň vítali Svetlú časť roka, kým v období Dušičiek tú tmavú. Tomu boli aj venované všetky ich magické praktiky. S rozšírením kresťanstva, však došlo k obvineniam, že pohania oslovujú diabla a tradícia Valpuržinej noci sa zmenila na ochranné rituály proti „bosorkám“ a zlým duchom.

Ako môžete osláviť Valpuržinu noc vy? Svoje priania môžete rozdeliť do viacerých oblastí, láska a rodina, zdravie, šťastie aj bezpečie.

Odporúčame prečítať: Terapia farbou - sila zelenej

Valpuržina noc – prečo sme v tento deň čarovné?

Zdroj: Shutterstock®

Valpuržina noc a láska – ak sa cítite osamelé, chýba vám láska, alebo potrebujete vo svojom živote a láske čosi iné, než máte, môžete si to dopriať počas tejto noci, stačí si len zaželať. Avšak, pozor na svoje priania. Želanie sformulujte jasne a nezabudnite myslieť ani na dôsledky. Aby sa vám nestalo, že dostanete presne to, čo ste chceli a až vtedy zistíte, že to ste vlastne vôbec nechceli...

Odporúčame prečítať: Ako si vyložiť rôzne sny o láske?

Ako sme už spomínali, Valpuržinu noc môžete venovať aj vášni a milovaniu. Páry majú vysoké šance na splodenie potomka, podľa dávnych tradícii sa odporúča piknik v prírode, ideálne aj spánok, trebárs na chate, či v stane. Majte na sebe niečo biele, aj červené. Pozor by si mali dať ale dvojice, ktoré po dieťati ešte netúžia... Apropo hovorí sa, že deti splodené 30.apríla patria k tým najšťastnejším.

Valpuržina noc – prečo sme v tento deň čarovné?

Zdroj: Shutterstock®

Valpuržina noc a zdravie – s týmto sviatkom sa spája aj kúzlo ohňa. Preskakovanie cez plamene môže očistiť ducha, aj telo. Plamene sviečok môžu pomôcť v kombinácii s meditáciou, zbaviť nás neduhov, zlozvykov a pri silnom želaní aj niektorých chorôb. Kto si potrpí na bylinky, mal by ich zbierať zavčas rána, kedy majú práve na Valpuržinu noc, mimoriadne silnú moc.

Odporúčame prečítať: Jarné práce podľa lunárneho kalendára

Valpuržina noc a ochrana – ak sa obávate zla, či od reálnych ľudí, alebo negatívnych energií, môžete si svoje príbytky posledný aprílový deň očistiť. Možno budete prekvapené no pomôže jednoduché upratovanie, dôraz klaďte na kúty, ktoré treba dôkladne vymiesť. Odporúča sa tiež bielenie, aby do vašich domácnosti nevstúpili choroby, prípadne pokropenie izieb svätenou vodou. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 29.04.16 07:19

SK
karma
114.00

...uz viem, co si budem zelat...

  • 0
Odpovedať

Martina Svetlá 29.04.16 11:29

MS
karma
-1.00

Valpurgina noc, kým sme na slovensku...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní