Vďaka čomu budete dlhšie žiť?

Vďaka čomu budete dlhšie žiť?
  • 09.11.2015
  • Silvia Karasová

Samozrejme do otázky našej dlhovekosti má čo povedať aj genetika verzus všetko to, čo nám do vienka venovali naše sudičky. Ani životospráva nie je na zahodenie. Práve naopak, vďaka nej vieme mnohé prípadné ochorenia zvrátiť. Ak ju ale podceňujeme nanešťastie si ich aj privolať.

Každopádne ak ste sa rozhodli, že by nebolo od veci dožiť sa trebárs peknej "stovečky", okrem zdravej stravy, pravidelného pohybu, spánku a pohody je tu aj zopár symbolov, ktorými môžete vyzdobiť či už svoj domov, šatník, šperkovničku, alebo dokonca tanier.

VTÁKY 

Nie však obyčajné, ideálne sťahovavé. Tématika vtáčikov na čomkoľvek (a móda vám v tomto smere ponúka naozaj kvantum možností), vám môže podľa niektorých tradícii predĺžiť život. Tak napríklad v Číne a Japonsku sú vtáky, ktoré sa na jeseň sťahujú a potom sa na jar opäť objavia, jednoznačným symbolom dlhovekosti. Číňania aj Japonci vyzdvihujú najmä bociana a žeriava.

Odporúčame prečítať: Čo nám prinesie jeseň – HOROSKOPY na november pre všetky znamenia

Vďaka čomu budete dlhšie žiť?

Zdroj: Shutterstock®

KORYTNAČKY  

Aj tie patria k obľúbeným symbolom dlhého života, jedným z hlavných dôvodov je aj fakt, že samé sa dožívajú naozaj vysokého veku. Najmä v čínskej mytológii predstavujú korytnačky stabilitu. Vedeli ste napríklad, že korytnačka dokáže nejesť a prežiť aj niekoľko týždňov? Alebo, že sa môže pýšiť titulom najdlhšie žijúci stavovec na svete? Alebo, že niektoré druhy tu žijú aj okolo dvesto rokov? Niet divu, že sú uznávané ako symbol dlhovekosti nie?

KVETY A RASTLINY 

Kúsok živej prírody v interiéri vášho domova vám určite neublížim ba práve naopak. Ak dáte na múdre rady našich predkov, tak svoju domácnosť môžete obohatiť aj o chryzantémy. Práve tieto kvetiny sa najmä v Ázii považujú za jeden z ďalších symbolom dlhovekosti, v Japonsku je to dokonca kvet cisárskej rodiny. O niečo menej atraktívny je bodliak, ktorý sa ale takisto môže pýšiť vlastnosťami ako trvácnosť a stabilita. Bodliak je odolný, pevný, aj ťažko zničiteľný.

Odporúčame prečítať: Symboly na privolanie peňazí

Vďaka čomu budete dlhšie žiť?

Zdroj: Shutterstock®

ZELENÁ FARBA 

Hovorí o živote, energii, prebudenej prírode. Zelená je v podstate symbolom života aj vitality. Veľký význam v súvislosti s dlhým životom jej pripisujú práve v Číne. Zelenú farbu spájajú aj s nádejou na znovuzrodenie.

DRAHOKAMY 

Konkrétne rubín, aj keď aj takému diamantu môžete pripísať isté vlastnosti dlhovekosti. Symbolom dlhého života medzi kameňmi je ale top jednotkou rubín, a to najmä v barmskej a indickej kultúre. Jednak jeho farba hovorí o živote a aktivite a jednak jeho tvrdosť naznačuje veľkú odolnosť.

Odporúčame prečítať: Farby liečia - ZELENÁ

Obedové menu v zelenej farbe

Vďaka čomu budete dlhšie žiť?

Zdroj: Shutterstock®

LES 

Kúsok lesa doma vám môže pomôcť predĺžiť váš život. A nemusíte ho mať len na obrazoch, ale trebárs na balkóne, či v záhradke. Za symbol dlhovekosti sú totiž považované aj stromy, ktoré okrem iného majú schopnosť odovzdať nám aj energiu, stačí ich objať, poprosiť a trošku pomeditovať. Východné krajiny vyzdvihujú najmú borovicu, ale aj ovocné stromy ako napríklad hrušku, slivku, čerešňu, či jabloň. Sošky, či iné dekorácie vyrobené práve z ich dreva schopnosť dlhovekosti nestrácajú. Okrem dreva, či stromov, si domov môžete z prírody priniesť napríklad aj šišky, jelenie parohy (ktoré sa spájajú s obnovou) alebo huby, ktoré sú podľa čínskych legiend dokonca potravou nesmrteľných.

Odporúčame prečítať: S pomocou ktorých symbolov podporíte vašu krásu

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Erika Špacírová 30.12.15 14:39

karma
93.00

zaujímavý článok

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 07.01.16 09:40

MZ
karma
-1.00

Super článok.. o zelenej farbe som počula tiež veľmi pozitívneho.. najmä o harmónii a pokoji..

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní