Zdravie a relax podľa hviezd

Zdravie a relax podľa hviezd
  • 10.11.2014
  • Silvia Karasová

Niekedy v tom všetkom pracovnom, či študijnom kolobehu nemáme čas zastaviť sa a venovať väčší kúsok pozornosti svojmu zdraviu. Niektorí z nás sa spamätajú až vtedy, keď ich imunita zradí, iní podcenia ešte aj tieto varovné signály a začnú konať až vtedy keď je skutočne veľmi zle.

Neurobte takú chybu a naplánujte si do konca roka preventívne prehliadky. Ak vás zároveň čakajú nejaké zdravotné zákroky, zariadiť sa môžete aj podľa postavenia Mesiaca. Rovnako Luna vám napomôže aj pri starostlivosti o svoje zdravie a zároveň ukáže ako si najlepšie viete oddýchnuť. Stačí sa len zorientovať v tom, v akom znamení sa aktuálne nachádza. 

Odporúčame prečítať: Doprajte si luxusnú zlatú masáž

Mesiac v Baranovi – zvyšuje napätie, aj stres. Snažte sa v tieto dni vyhýbať alkoholu, aj sladkostiam. Proti bolesti hlavy zabojujte relaxačnými cvičeniami, na problémy so spánkom pomôže horúci kúpeľ, aj vôňa levandule. Vhodná je tiež masáž hlavy.

Mesiac v Býkovi – nabúdza váš organizmus ku gurmánskym potešeniam. Mali by ste ale byť tvrdohlavé a odolať, lebo organizmus je v týchto dňoch slabší. Doprajte si wellness celého tela, zájdite k zubárovi, k fyzioterapeutovi, pomôže masáž tela, hlavne krčnej oblasti. 

Zdravie a relax podľa hviezd

Zdroj: Shutterstock®

Mesiac v Blížencoch – oslabené sú pľúca aj priedušky. Vyhnite sa cigaretám, ale tiež zadymeným miestnostiam. Venujte sa dychovým cvičeniam, vhodná je aj joga, či plávanie. Zájdite na preventívnu prehliadku k svojmu obvodnému lekárovi, pite bylinkové čaje (napríklad pulmoran), ako relax vám dobre padne aj horská túra.

Mesiac v Rakovi – pozor na to, čo v týchto dňoch zjete. Vaše trávenie je slabšie ako v iné dni, citlivejšie na mastnú a vyprážanú stravu. Väčšiu chuť na sladkosti môžete zahnať ovocím. Dubová kôra pomôže pri čistení pleti, vhodná je aj návšteva kožného lekára, ako aj liečebné procedúry týkajúce sa žalúdka, tenkého aj hrubého čreva, pankreasu, či kožných ťažkostiach.

Mesiac v Levovi – má intenzívny vplyv na vaše srdce. Rozpumpujte si ho dynamickým kardio cvičením, ako je tanec, fitko, alebo beh. Nezaťažujte srdce ani cievy toxínmi, doprajte telu radšej očistu. Detoxikovať pomôžu zeleninové aj ovocné šťavy, z byliniek napríklad žihľava.

Zdravie a relax podľa hviezd

Zdroj: Shutterstock®

Mesiac v Panne – najviac zaťažený môže byť žalúdok. V dňoch Panny by ste sa mali viac sústrediť na surovú stravu (zelenina, ovocie), ak chcete skoncovať so zlozvykmi, je to ideálny čas. Môžete navštíviť tiež dietológa, ak vás trápia problémy s nadváhou. Doba je vhodná aj na plastické a skrášľovacie procedúry.

Mesiac vo Váhach – v kozmetických aj plastických zákrokoch môžete pokračovať aj v dňoch Váh. Dobre vám padne očista tela, saunovanie, masáže, či bylinkové kúpele. Odstraňujte plesne, a vetrajte tiež miestnosti.

Mesiac v Škorpiónovi – čas je vhodný na gynekologickú prehliadku. Ak vás trápia problémy s močovým mechúrom, či cestami, liečba v týchto dňoch zaberie rýchlejšie. Urobiť si môžete sedacie bylinkové kúpele. Škorpión podporuje aj plodnosť, a to tak prirodzenou cestou, ako aj pri umelom oplodnení. 

Zdravie a relax podľa hviezd

Zdroj: Shutterstock®

Mesiac v Strelcovi – pozor si v týchto dňoch dávajte na úrazy. Ovplyvnené sú kosti, svaly, aj kĺby, preto by ste ich v týchto dňoch nemali zaťažovať. Čas je vhodný na regeneráciu svalstva, ľahšie sa hoja zlomeniny, ale tiež zaberá rýchlejšie liečba nádchy, alergií, či astmy. Doprajte si liečivé zábaly, aj kúpele.

Mesiac v Kozorožcovi – ak vás trápi podozrenie na alergie, navštívte imunológa a nechajte si urobiť testy. Pri potravinovej intolerancii zmeňte svoj jedálniček, medzi najčastejšie alergény patria oriešky, ale aj citrusy. Obmedzte tiež alkohol a doprajte si pleťové masky. Vhodná je aj návšteva kožného lekára.

Zdravie a relax podľa hviezd

Zdroj: Shutterstock®

Mesiac vo Vodnárovi – opatrne s množstvom vypitej kávy, energetických nápojov, aj alkoholu. Hrozí vysoký tlak, pri jeho liečbe by ste okrem návštevy lekára mali piť aj bylinky na jeho zníženie. Prekrvte si tiež lýtka, avšak veľmi ich nezaťažujte, hrozia kŕče. Ľahšie s lieči nespavosť, ale aj menštruačné bolesti.

Mesiac v Rybách – dychové cvičenia by mali byť v týchto dňoch samozrejmosťou. Ohrozené sú vaše pľúca aj priedušky, nepreťažujte ich. Na druhej strane ak už trpíte zápalom dýchacích ciest, či nebodaj pľúc, rýchlejšie vám zaberie liečba. Vyhnite sa cigaretám, dni sú ideálne na pobyt v kúpeľoch, či na horách. Liečiť môžete aj depresie, terapie vám môžu ukázať zmysel života. 

Odporúčame prečítať: Spevnite si nohy a zadok

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Begalova 10.11.14 09:16

MB
karma
108.00

tak toto si musim citat a pripominat, na preventivky sa chystam kazdy mesiac a odkladam...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní