Cyklický horoskop – Doba hlbokého spánku (22.12.- 19.1.)

Cyklický horoskop – Doba hlbokého spánku (22.12.- 19.1.)
  • 13.05.2015
  • Silvia Karasová

Koniec roka prináša v našich klimatických podmienkach obvykle tú najtuhšiu zimu. Dni sú krátke a mnohým z nás už naozaj začínajú chýbať slnečné lúče. Situáciu do toho zachraňujú Vianoce aj oslavy Nového roka. Desiate znamenie v cyklickom horoskope sa tak rodí akoby do srdca zimy. Nastupuje tiež vidina toho, že tmavé večery sa pomaly začnú končiť, v tomto čase totiž nastupuje na scénu aj Zimný slnovrat.

Tak, či onak býva toto obdobie v prírode dosť náročné, tak pre zvieratá, ako aj pre ľudí. Hovorí sa, že silnejší prežije a v Dobe hlbokého spánku to platí obzvlášť. Aj vďaka tomu sú osoby narodené v toto čase ctižiadostivejší ako ostatné znamenia. Za svoju pravdu a životné ciele sa neraz budú biť aj so silnejšími súpermi a vďaka svojej odhodlanosti, túžbe aj inteligencii sa im to neraz aj podarí.

Odporúčame prečítať: Cyklický horoskop - charakteristika 

Dátum narodenia: 22.12.- 19.1.

Cyklický horoskop – Doba hlbokého spánku (22.12.- 19.1.)

Zdroj: Shutterstock®

Pozitívne vlastnosti: už pri prvom stretnutí vás ohúria pokojom, ktorý z nich sála. Sú mimoriadne trpezliví, vzdelaní, majú prehľad snáď v každej oblasti života. Čo neznášajú je lenivosť, klamstvá, pohodlnosť, výhovorky aj sebaľutovanie. V najznámejšom horoskope spadá do tohto obdobia Kozorožec. Tí, čo ich poznáte viete, že majú praktické myslenie a platí to aj na ľudí narodených v Dobe hlbokého spánku. Keď si raz vezmú niečo do hlavy, za svojím snom budú kráčať naozaj pevne. Len tak ich hocičo neporazí a na dno sa zraziť nikdy nedajú.

Negatívne vlastnosti: Napriek tomu, že sami lenivosť hlboko odsudzujú, z času na čas príde aj na nich obdobie, kedy si na plecia naložia viac než dokážu uniesť a potom sa pod ťarchou starostí menia na prvý pohľad pohodlných ľudí. V takomto období vedia byť aj poriadne nezodpovední, no to si oni nikdy nepriznajú. Nevedia ustáť kritiku a ľahko sa urážajú. V hádkach sú spurní, ukričaní a odchádzajúci hnev menia na melanchóliu. Svoju náladu dokážu ľahko preniesť na okolie, majú manipulatívne sklony a chtiac nechtiac patria k najsebeckejším znameniam. 

Odporúčame prečítať: Chronicky odkladáte povinnosti?

Cyklický horoskop – Doba hlbokého spánku (22.12.- 19.1.)

Zdroj: Shutterstock®

Oblasť lásky: svoj prirodzený egoizmus vnášajú aj do svojich vzťahov. Tieto osoby aj v láske rozmýšľajú viac prakticky, akoby mali impulzívne konať. Ľúbia, ale veľmi svojsky. Občas z nich môžete mať pocit, že sú chladní, avšak to len preto, lebo vyjadrovanie citov im veľmi nejde. Radšej siahnu po veľkých materiálnych gestách, než by sa mali pred vami rozplakať. Sú zvyknutí, že dary všetko povedia za nich. Po svojom boku potrebujú úspešnú polovičku, samostatnú a rovnako sebavedomú. Zároveň majú ochranárske a starostlivé sklony, ktoré v partnerstve potrebujú uplatňovať. Polovička by preto určite nemala byť dominantnejšia, než sú oni sami. 

Odporúčame prečítať: Zaspávajte v spálni príjemne

Cyklický horoskop – Doba hlbokého spánku (22.12.- 19.1.)

Zdroj: Shutterstock®

Oblasť krásy a zdravia: o svoje zdravie sa začnú starať poctivo obvykle až vo vyššom veku. A to najmä vtedy, keď im imunita zlyhá a príde prvé varovanie. Ako ku všetkému aj v oblasti krásy a zdravia neraz zvolia radikálny prístup. Vyberú si tézy, ktoré im najviac sedia a potom sa zo dňa na deň stanú vegánmi, jogínmi.., čímkoľvek. Ich odhodlanie je v tomto obdivuhodné. Ak chcú skoncovať so zlozvykmi ako sú cigarety, či alkohol, nerobí im to najmenší problém.

Oblasť kariéry: čaro peňazí objavia už v rannom veku. Je jedno do akých podmienok sa narodia, ak v sebe objavia, čo i len štipku talentu, ich životný cieľ je jednoznačný. Potrebujú sa zabezpečiť, vlastniť nehnuteľnosti, autá, šperky, chodiť na dovolenky a byť aj týmto spôsobom v spoločnosti uznávaní. Občas zídu v živote z cesty matérie, avšak nikdy sa svetských radostí nedokážu vzdať úplne. Títo ľudia sú jednoznační kariéristi, nájdeme medzi nimi aj najviac workoholikov.  

Odporúčame prečítať: 

Cyklický horoskop - Doba prebudenia (21.3. - 19.4.)

Cyklický horoskop - Doba rastu (20.4. - 20.5.)  

Cyklický horoskop - Doba rozkvetu (21.5. - 20.6.)

Cyklický horoskop - Doba dlhých dní (21.6. - 20.7.)

Cyklický horoskop - Doba dozrievania (21.7. - 21.8.)

Cyklický horoskop – Doba žatvy (22.8.-21.9.)

Cyklický horoskop - Doba padajúceho lístia (22.9.-22.10.)

Cyklický horoskop - Doba prvých mrazov (23.10. - 22.11.)

Cyklický horoskop - Doba dlhých nocí (23.11.-21.12.)

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com 

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní