Cyklický horoskop – Doba obnovy (19.2.-20.3.)

Cyklický horoskop – Doba obnovy (19.2.-20.3.)
 • 18.05.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

V čase kedy sa zima dáva už čoraz výraznejšie na ústup sa v cyklickom horoskope rodia ľudia v znamení Doba obnovy. Názov tohto znamenia ich povahu dokonale vystihuje. Popisuje to, čo sa v prírode na konci februára až do príchodu prvého jarného dňa zvykne odohrávať. Všetky búrlivé procesy aj nežnú prípravu na nový zrod, nádeje, optimizmus, viac slnečných dní, viac radosti... V klasickom horoskope, ktorým sa riadime najviac sa v tomto čase rodí znamenie Vodnára. Podobne ako jemu, ani ľudom v tomto cyklickom znamení nechýba spoločenská povaha a množstvo ideí.

Mnohí ľudia v tomto čase prežívajú životné premeny. Tí, ktorí sa rozhodnú do týchto dní narodiť si na cestu vyberú filozofiu zmien. Osoby v tomto znamení potrebujú byť v stálom dianí, nemajú radi nečinnosť a ich zvedavosť ich ženie do kútov, ktoré iní vždy radšej obídu.

Odporúčame prečítať: Cyklický horoskop - charakteristika 

Dátum narodenia: 19.2.-20.3.

Cyklický horoskop – Doba obnovy (19.2.-20.3.)

Zdroj: Shutterstock®

Pozitívne vlastnosti: aj keď sami majú nejaký problém, radi pomôžu druhým. K väčšine povinností pristupujú s veselou a dobrou náladou. Správajú sa vždy korektne, slušne, empaticky, aj úctivo. Svojim optimizmom dokážu okolie nakaziť tak, ako nikto iný. Veľmi ľahko nadväzujú kontakty a získavajú si priateľstvá. Na druhej strane len málokomu sa oni sami zveria so svojimi tajomstvami a pustia si len zopár výnimiek tak blízko k sebe.  

Negatívne vlastnosti: Svoje trápenie v sebe neraz dusia. Hrdosť im nedovolí pred niekým sa rozplakať, či nebodaj zosypať. Sú navonok veľmi silní, avšak ak majú naozaj zlé obdobie, ich vnútro sa dokáže veľmi ľahko rozbiť. O to je to potom nebezpečnejšie, že kvôli vlastnej tvrdohlavosti ostávajú na svoj smútok sami. Precitlivelo reagujú aj na kritiku, o sebe majú obvykle veľmi vysokú mienku a fakt, že ich kroky niekto spochybňuje, ich uráža. 

Cyklický horoskop – Doba obnovy (19.2.-20.3.)

Zdroj: Shutterstock®

Oblasť lásky: majú skvele vyvinutý šiesty zmysel, ktorý ich skôr, či neskôr zavedie k tomu svojmu pravému, či pravej. Kým ho ale nájdu prejdú si zopár vzťahmi, z ktorých im každý prinesie do života niečo užitočné. V láske hľadajú harmóniu, nemajú radi nič komplikované, nie sú fanúšikmi ani hádok a žiarlivostných scén, aj keď paradoxne vo vzťahu bývajú práve oni tí majetníckejší. Keďže sú ľahko zraniteľní, hľadajú silnejšiu polovičku, niekoho, komu budú môcť 100% dôverovať, niekto kto bude chápaví a dokáže im oplatiť ich úprimnú lásku.   

Cyklický horoskop – Doba obnovy (19.2.-20.3.)

Zdroj: Shutterstock®

Oblasť krásy a zdravia: títo ľudia snáď najviac podliehajú vplyvu Mesiaca. Sú mimoriadne citliví a intuitívni. Keďže sa svojimi trápeniami nezvyknú sťažovať, problémy v sebe skôr dusia, čo v konečnom dôsledku vedie k zhoršenému zdravotnému stavu. Najčastejšie ich trápia žalúdočné problémy, vredy, ale tiež zhoršená pleť, či problémy  pohlavnými orgánmi. Sami o sebe sú jemnocitní, čo spoznáte aj v štýle ich obliekania. Ženy z tohto znamenia majú rady nápadnejšie šperky, ktoré sa podobajú skôr umeleckým dielam.

Oblasť kariéry: medzi týmto znamením nájdeme mnoho umelcov, častokrát hudobníkov, spevákov, ale tiež výtvarníkov, spisovateľov, či tanečníkov. Pokiaľ má osoba v tomto znamení takéto nadanie, avšak nedokáže sa vo svete umenia a kultúry uplatniť, môže ju to dlhodobo trápiť až deptať. Vďaka empatii nájdu uplatnenie aj v oblasti sociálnej práce, v nemocniciach, či na školách. Starať sa o druhých im robí radosť, avšak býva to pre nich aj psychicky náročné. Nemali by si všetko tak pripúšťať, aby si neprivodili priveľa stresu. 

Odporúčame prečítať: 

Cyklický horoskop - Doba prebudenia (21.3. - 19.4.)

Cyklický horoskop - Doba rastu (20.4. - 20.5.)  

Cyklický horoskop - Doba rozkvetu (21.5. - 20.6.)

Cyklický horoskop - Doba dlhých dní (21.6. - 20.7.)

Cyklický horoskop - Doba dozrievania (21.7. - 21.8.)

Cyklický horoskop – Doba žatvy (22.8.-21.9.)

Cyklický horoskop - Doba padajúceho lístia (22.9.-22.10.)

Cyklický horoskop - Doba prvých mrazov (23.10. - 22.11.)

Cyklický horoskop - Doba dlhých nocí (23.11.-21.12.)

Cyklický horoskop - Doba hlbokého spánku (22.12.-19.1.)

Cyklický horoskop - Doba ticha (20.1.-18.2.)

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Zahoranová 18.05.15 22:00

MZ
karma
92.00

poznám osobu narodenú v tomto znamení a musím povedať že to úplne sedí

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Prešívaná bunda ako základ zimného šatníka: Vieš ju nosiť štýlovo?
Módne inšpirácie

Prešívaná bunda ako základ zimného šatníka: Vieš ju nosiť štýlovo?

 • 2
 • 13.12.2022
Aj muži kraľujú móde! Obľúbený spevák sa stal novým umeleckým riaditeľom pánskej sekcie Louis Vuitton
MÓDA

Aj muži kraľujú móde! Obľúbený spevák sa stal novým umeleckým riaditeľom pánskej sekcie Louis Vuitton

 • 1
 • 17.02.2023
90. roky ovládli rok 2023! Pozrite si niektoré ikonické módne trendy, ktoré sa tento rok vrátia
Módne inšpirácie

90. roky ovládli rok 2023! Pozrite si niektoré ikonické módne trendy, ktoré sa tento rok vrátia

 • 1
 • 22.03.2023