Egyptský horoskop - znamenie AMON RA

Egyptský horoskop - znamenie AMON RA
  • 14.12.2014
  • Silvia Karasová

Silu osobností ľudí v tomto znamení posilňuje egyptský boh Amon Ra. Tieto osoby charakterizuje žiarivý úsmev, pevná vôľa, odolnosť, ale tiež trpezlivosť. O svojej budúcnosti majú jasné predstavy, neraz kvôli tomu na seba kladú veľké požiadavky. Vysoké nároky majú aj na svojich blízkych, aj preto sa môže miestami zdať, že sú príliš prísni, opak ja však pravdou.

Egyptské znamenie Amon Ra

Dátum narodenia: 30.1. – 1.3.

Kto bol Amon Ra?

Egyptský horoskop Amon Ra

Zdroj: Shutterstock®

Tento egyptský boh bol považovaný za jedného z hlavných stvoriteľov života na zemi. Patril k tým najvyšším bohom, neskôr bol práve tým najvyšším. Podľa mytológie vznikol ako prvý, pričom jeho pôvod / podstatu nikto nepozná. Ako každému egyptského bohu, aj tomuto prislúchajú isté vlastnosti. Amon Ra mal na starosti Slnko, ale tiež bohatstvo a plodnosť. Bol taktiež bohom vzduchu, zobrazovaný s dvomi pštrosími pierkami. Amon Ra má na hlavu korunu, okolo ktorej je slnečná žiara. Jeho posvätným zvieraťom je baran.

Egyptský horoskop Amon Ra

Zdroj: Shutterstock®

Charakteristické črty

Podobne ako slnečné znamenia, ľudia narodení v tomto egyptskom znamení sú obvykle plní pozitívnej energie. Vďaka dobrej nálade dokážu v živote poľahky prekonať všetky prekážky. Z neúspechov si ťažkú hlavu nerobia, skôr sa snažia zobrať si z nich niečo poučné, prípadné prospešné. Ak si za niečím idú, vedia byť pekne tvrdohlaví. K životu potrebujú poriadnu dávku sebarealizácie, radi spoznávajú nové veci, objavujú svet, aj ľudí. Vynikajú v škole, ale tiež v práci. Rýchlo sa učia, majú hneď viacero talentov. Na druhej strane však občas u nich dokáže prevládnuť lenivosť, a to najmä v tej chvíli, keď im od života príde smútok.

Egyptský horoskop Amon Ra

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy

Aj keď pôsobia veľmi silne a odolne, vo vnútri túžia po romantickej láske. Raz dva sa dokážu naviazať na niekoho druhého. V mladosti bývajú naivní, no vďaka prirodzenej intuícii sa už čoskoro naučia odhaľovať ľudské povahy. Z času na čas zatúžia po nezávislosti. Vtedy by ste im mali dať voľnú ruku, tieto znamenia vedia byť verné, keď cítia, že ich ten druhý naozaj miluje. Vo chvíľach svojej slobody si užívajú len samy seba a krásy sveta so všetkou počestnosťou. 

Egyptský horoskop Amon Ra

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása

Taká menšia dávka narcizmu im rozhodne nechýba. Už v útlom veku sa naučia rýchlo obdivovať sami seba v zrkadle. Z dievčat, ale aj chlapcov sa stávajú parádnice a malí fešáci, ktorí chcú jednoducho vyzerať dobre. Nechýba im prirodzený zmysel pre módu, radi skúšajú kozmetické novinky, neboja sa ani skrášľovacích zásahov. Rovnako ako na vzhľade si potrpia aj na svojom zdraví. V spoločnosti chcú pôsobiť za každých okolností príťažlivo, svoju charizmu vedia znásobiť ale aj rozumnými rečami. 

Egyptský horoskop Amon Ra

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax

Okrem šťastnej a milujúcej rodiny majú títo ľudia ešte jeden cieľ – ním je ich vysnená kariéra. Už v detstve obvykle vedia, čím chcú byť v dospelosti a disciplinovane si tak idú za svojím snom. Neváhajú tvrdo drieť, len aby si zarobili dajme tomu na zahraničné štúdium, pokojne namiesto diskotéky presedia večer pri knihách. Amon Ra si dokáže určiť svoje priority. V práci sa potom snažia dosahovať tých najvyšších postov, ideálne aj v roli vodcu. Majú silné charitatívne sklony, neraz ich však dôveru v dobru kdekto zneužije. Títo ľudia však vždy a znova dávajú druhým šance, uvedomujú si totiž, že nie sme neomylní a, že ľudia sa môžu zmeniť. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní