Indiánsky horoskop – Sova (23.11. – 21.12.)

Indiánsky horoskop – Sova (23.11. – 21.12.)
  • 12.04.2015
  • Silvia Karasová

Sova patrí k všeobecne známym symbolom múdrosti. Keď si trošku zaspomínate na základne vedomosti z prírodopisu, či biológie, pochopíte, že sova ako nočný tvor má skvele vycibrené zmysly. Podobne je to aj s ľuďmi, ktorí sa narodili v jej znamení. Sova im zároveň dodáva akúsi tajomnosť, ktorou priťahujú záujem druhých. Aj o tohto vtáka sa ľudstvo zaujíma už dosť dlhú dobu. Ich obrazy môžeme nájsť dokonca v jaskynných maľbách. V sove ľudia nachádzali pozitívne, ale aj negatívne vlastnosti. V mytológii ju tak nájdeme v oboch podobách.

Sova aj ľudia narodení v jej znamení bývajú spojení s múdrosťou a bohatstvom, zároveň je sova ale aj symbolom nešťastia, choroby, až smrti.

Odporúčame prečítať: 

Indiánsky horoskop - charakteristika

Indiánsky horoskop - VLK (19.2. – 20.3.)

Indiánsky horoskop - SOKOl (21.3. – 19.4.)

Indiánsky horoskop - BOBOR (20.4. - 20.5.)

Indiánsky horoskop - JELEŇ (21.5. – 20.6.)

Indiánsky horoskop - ĎATEĽ (21.6. – 21.7.)

Indiánsky horoskop - LOSOS (22.7. – 21.8.)

Indiánsky horoskop - MEDVEĎ (22.8. – 21.9.)

Indiánsky horoskop - HAVRAN (22.9. – 22.10.)

Indiánsky horoskop - HAD (23.10. - 23.11.)

Indiánsky horoskop - Sova

Zdroj: Shutterstock®

Indiánske znamenie – SOVA

Dátum narodenia: 23.11. – 21.12.

Rýchla charakteristika: Sovy patria k hľadačom pravdy, zbierajú poznatky z rôznorodých oblastí života, túžia viesť, učiť aj chrániť. Čím sú staršie tým sú na seba viac hrdé, občas sa môže zdať, že sa nad ostatných vyvyšujú.

Živel: Sovy najvýraznejšie ovplyvňuje oheň. Tento živel v nich podporuje aktivitu, dravosť, životnú energiu, ale aj hnev, či agresiu. Ich nebezpečnú stránku ale zmierňuje západný vietor, ktorý posilňuje vnímavosť, aj empatiu a dáva tak pozitívne aj negatívne vlastnosti Sovy do rovnováhy. 

Indiánsky horoskop - Sova

Zdroj: Shutterstock®

Aká je Sova?

Sova je mimoriadne snaživá bytosť. Dokáže ľahko odhaliť lži aj intrigy, zaútočiť na svojich nepriateľov nenápadne a efektívne a vyjsť z boja bez podstatných zranení. Sova sa po celý svoj život snaží o zdokonalenie seba, ale aj svojich blízkych. Práve v tomto častokrát vidí zmysel svojho života. Ak ju požiadate o pomoc, ukáže vám tú správnu cestu. Sova si svoj životný cieľ obvykle uloží už v mladom veku. Potom sa ho konzervatívne pridŕža a vytrvalo za ním kráča. Keď si jej sen vyžaduje obete, neváha a vzdá sa toho, čo je potrebné. Svojho šťastia je ale schopná vzdať sa v prípade, že by to malo zachrániť, či inak pomôcť jej najbližším. 

Odporúčame prečítať: Indiánsky horoskop - charakteristika

Indiánsky horoskop - Sova

Zdroj: Shutterstock®

Sova v láske

Osoba narodená v tomto indiánskom znamení vás svojím správaním môže privádzať do pomykova, občas z nej až znervozniete. Máva prenikavý pohľad, ktorým skúma každý detail na vašom tele. Niekedy sa až zdá, že Sova nám dokáže čítať myšlienky. Indiáni jej veštecké schopnosti aj prisudzujú. V láske Sova neznáša klamstvo. Sama o sebe je silným individualistom, no na seba máva iný meter. Jej rodinný život obvykle býva neusporiadaný. Sova si rada užíva, láka ju búrlivý nočný život, rada zbiera vášnivé zážitky a lákajú ju zakázané činnosti.  

Sova v práci

Sova dokáže udržať tajomstvo ako nikto. Je veľmi diskrétna, čo ocenia mnohí zamestnávatelia. Vie pracovať individuálne, v kolektíve sa prejavujú jej vodcovské schopnosti. Je inteligentná, bystrá, nič jej neunikne. Aj v práci sa zameriava na detaily, sama od seba sa vzdeláva, potrebuje však vedieť, že jej snaha bude aj ocenená. Sova neznáša, keď sa ju snažíte v niečom obísť, či dokonca podraziť. Keď vám na čosi také príde, stanete sa obeťou jej prekvapivého útoku na vaše najcitlivejšie miesta. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní