Keltský horoskop – znamenie Lieska

Keltský horoskop – znamenie Lieska
 • 27.07.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Medzi keltskými znameniami snáď ani niet väčších bojovníkoch, ako sú tí, ktorí sa narodili v znamení Liesky. Tento nenápadný strom v prírode sa stal pre starovekých Keltov skvelou inšpiráciou pre ľudské povahové vlastnosti ako je cieľavedomosť, oddanosť, ale tiež lakomosť. Liesky milujú spoločnosť a zábavu, rovnako vášnivo sa ale stavajú aj k svojej práci. A poriadna dávka vášne im nechýba ani v iných oblastiach života.

Pozri aj: Nadmerná konzumácia alkoholu: Riziko ktorých ochorení zvyšuje?

lieska

Zdroj: Shutterstock®

Keltské znamenie Lieska

Dátum narodenia: 22. 3. – 31. 3., 24. 9. – 2. 10.

Charakteristické črty: Strom lieska nájdete obvykle v spoločnosti iných stromov. Podobne naďabíte aj na osoby v tomto znamení. Lieska je mimoriadne spoločenská povaha a vo svojom okruhu má desiatky veľmi dobrých známych, s ktorými pravidelne udržiava kontakt. A pri nich nekončí. Vďaka svojmu pomerne aktívnemu spôsobu života sa tento ich spoločenský svet stále rozširuje.

Keďže je Lieska veľmi priateľská a empatická, noví známi si ju raz dva obľúbia. Na prvý pohľad je človek v tomto znamení pomerne nenápadný. Väčšinou má drobnejšiu postavu a rozhodne nemá vo zvyku afektovanosť. Ich široký úsmev a iskra v očiach si vás však poľahky namotajú.

Pozri aj: Celebrity narodené v znamení Vodnár

stromoskop

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy:

Ako sme už spomínali na začiatku, tieto osoby patria k veľkým bojovníkom a platí to aj v láske. Keď sa raz zamilujú, len tak ľahko sa svojho vysneného partnera nevzdajú. Budú vás dobíjať, až kým sa im nepoddáte. Ak sa náhodou ocitnú v milostnom trojuholníku, väčšinou z neho vychádzajú víťazne. Na druhej strane neverníkom nič nedarujú, a ak aj náhodou odpustia, túžbu po pomste v sebe budú nosiť dovtedy, kým ju neuplatnia. Môže za to ich obrovský cit pre spravodlivosť.

Okrem toho, ale Liesky dokážu vcelku slušne manipulovať. Mávajú tiež obdobia nespokojnosti, kedy je s nimi naozaj ťažké vyjsť. Keď ich tieto občasné nálady prejdú, ich polovička zase pochopí, prečo ich tak miluje. Liesky sú totiž plné vášne, ohnivosti, ale tiež oddanosti a pochopenia.

keltské znamenie

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása:

Rovnako ako vedia byť nevyspytateľní v rámci povahy, vie byť taká aj ich imunita. Zradí ich vo chvíli, keď to najmenej čakajú, inokedy zas dokážu s veľkou dávkou energie prechodiť nachladenie, ktoré by iných skolilo aspoň na dva týždne do postele. Najviac ich zvyknú trápiť problémy s obličkami, a to najmä vtedy, keď zanedbávajú pitný režim. Taktiež zvyknú podceňovať vonkajšie počasie, čo sa odrazí na častých prechladeniach močového mechúra, u žien vaječníkov.

Liesky vedia byť samoľúbe, avšak nie vždy majú náladu sa o seba starať. Ich vzhľad býva preto kolísavý. Občas majú dokonalú pleť, pretože sa jej venujú denno denne, inokedy, ich trápia pokožka vysušená, či priveľmi mastná. Liesky sa totiž vyznačujú v tomto smere pohodlnosťou, ktorá sa u nich nemení ani s pribúdajúcim vekom. 

Pozri aj: Trápi ťa herpes na perách? Skús overené prírodné tipy, ktoré fungujú

keltské horoskopy

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax:

Liesky sú vynaliezavé bytosti, ktoré sa vo svete rozhodne nestratia. Veľmi radi cestujú a spoznávajú nové krajiny, kultúry, ľudí a svety. Mnohí z nich majú talent na jazyky, sú z nich vynikajúci tlmočníci, ale sami o sebe smerujú na vedúce pozície. Ich cieľavedomosť spoznáte už pri prvom rozhovore, cit pre inovácie, kreatívne myslenie a vysoká inteligencia zaujme mnohých zamestnávateľov.

Liesky ale potrebujú v práci vidieť po sebe výsledky, rovnako tak potrebujú pozitívnu motiváciu a časté ohodnotenia svojej práce. Po pochvale priam bažia, ak sa jej nedostane, skôr či neskôr sa začnú obzerať po inom mieste. 

KELTSKÉ HOROSKOPY:


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Terefenková 28.07.14 09:29

MT
karma
86.00

Ako lieske mi to sedí asi na 70 %.

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 31.07.14 09:52

MR
karma
-1.00

tu nás sa ja nenechádzam :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 31.07.14 09:52

MR
karma
-1.00

ja som topoľ

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 04.09.14 21:44

karma
112.00

čekám na další ještě tam nejsem

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Najšialenejšie diéty, ktoré (ne)treba skúšať! Ohrozujú zdravie?
Zdravie

Najšialenejšie diéty, ktoré (ne)treba skúšať! Ohrozujú zdravie?

 • 1
 • 22.10.2022
Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!
Zdravie

Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!

 • 1
 • 21.10.2022
Ako vplýva alkohol na organizmus? Toto sa stane, keď sa ho vzdáš aspoň na mesiac!
Zdravie

Ako vplýva alkohol na organizmus? Toto sa stane, keď sa ho vzdáš aspoň na mesiac!

 • 1
 • 09.11.2022