Keltský horoskop - znamenie LIPA

Keltský horoskop - znamenie LIPA
 • 06.07.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Kvety z lipy sú liečivé, iste nejedna z vás pozná ten ozdravujúci účinok horúceho lipového čaju, keď nás skolí chrípka. Podobne ako lipový čaj pôsobia na svoje okolie aj ľudia narodení v tomto keltskom znamení. Majú obrovské sociálne cítenie a neuveriteľnú dávku empatie. Ak poznáte niekoho, kto sa narodil v znamení Lipy, prípadne sami patríte do tohto znamenia, pozrite sa ešte, aké charakteristiky vám prisúdili Kelti, keď vytvárali stromový horoskop.

Keltské znamenie Lipa

Keltský horoskop – LIPA

Zdroj: Shutterstock®

Dátum narodenia: 13.3.-20.3., 14.9.-22.9.
 

Charakteristické črty: Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení mávajú obvykle v živote veľa šťastia. Priťahujú k sebe milých a dobrých ľudí, vyhľadávajú usmievavé zážitky a vyhýbajú sa konfliktom. Vďaka pozitívnemu prístupu k životu sa im obvykle poľahky darí napĺňať si svoje ciele. S optimizmom v duši si kráčajú po ceste, kde je pomerne málo prekážk, a ak aj na nejaké naďabia ľahko ich vedia prekonať, alebo sa im vyhnúť. Neradi si totižto komplikujú život, čo ich stavia tak trošku do pozície pohodlných osôb. Nemýľte si ich ale s lenivcami, to že majú radi život v štýle "maňána", ešte neznamená, že nevedia byť akční. Väčšinou sú však zvyknutí dosahovať svoje bez väčšej námahy. Pri hádkach volia kompromisy, alebo ústupky. S tvrdohlavosťou sa u nich stretnete málokedy.

Keltský horoskop - Lipa

Zdroj: Shutterstock®

Láska: Najčastejším dôvodom ich rozchodu býva silná žiarlivosť. Presne tak, tieto nevinne vyzerajúce a večne usmievajúce sa bytosti vedia byť na svojho vyvoleného / vyvolenú mimoriadne žiarlivé. Tak trošku majetnícke sklony sa neprejavujú len v láske, ale uplatňujú ich aj na svojich priateľov. Nehľadajte za tým ale nič negatívne. Ide len o to, že Lipa si vás natoľko obľúbila, že máva občas strach, že o vás príde. Ak ju budete pravidelne presviedčať o svojej láske a loajalite, znížia sa aj počty ich žiarlivostných scén. Apropo, keď už na nich dôjde, objímte ju, kým sa neupokojí. Potom jej všetko dôjde a bude sa najskôr tak trošku kajať. V konečnom dôsledku mávajú ale aj v partnerskom živote veľké šťastie. Po svojom boku ale potrebujú chápavú polovičku, na oplátku jej vedia poskytnúť množstvo lásky a starostlivosti.

Keltský horoskop - Lipa

Zdroj: Shutterstock®


Zdravie a krása: Keďže sa akosi intuitívne vyhýbajú stresovým situáciám a sú plní životného optimizmu, obvykle nemávajú väčšie zdravotné problémy. Kvôli trošku pohodlnému prístupu ich občas potrápi nejaké to kilečko najviac, s postavou krv a mlieko sú však veľmi spokojné a dokonca aj sebavedomé. Čosi ako následky od pracovného vypätia nepoznajú, napriek tomu však radi vyhľadávajú rôzne wellness procedúry. Radia sa ku gurmánom, s čím sa môže spájať spomínaná nadváha, nikdy však nie je taká, aby im vyvolala zdravotné problémy. Športom veľmi neholdujú, za to praktikám v kozmetických salónoch áno. Pravidelný peeling, pleťové masky, epilácia, či solárko patrí do ich života tak isto aj chutné pokrmy a úsmev na tvári. Keď už sa rozhodnú vyhľadať nejaký pohyb vždy je spojený s nejakým kultúrnym, cestovateľským, alebo umeleckým zážitkom. Zo všetkých druhov športu im najviac vyhovuje tanec.

Keltský horoskop - Lipa

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax: Po pracovnej stránke nemávajú príliš vysoké ambície, chcú mať len svoj štandard, ktorý si určia už v mladom veku. Nebijú sa za vysokými pozíciami, a už vonkoncom medzi nimi nenájdete zarytých workoholikov. Ak sa im pošťastí (čo obvykle aj áno) nájdu si už hneď po škole teplé, väčšinou aj "zašité" miestečko, kde si svoje od robia od do a na iné pracovné miesto ani nepomyslia. Títo ľudia neradi menia svoju rutinu a väčšinou sú z nich dlhodobí a stáli pracovníci. Nedajú dopustiť na voľné víkendy, pravidelné dovolenky a sviatky v okruhu svojich najbližších. V práci im najviac vyhovuje priateľská až rodinná atmosféra. Ak sa náhodou dajú na podnikanie, tak len v malom a len so svojimi najbližšími.

KELTSKÉ HOROSKOPY:

BREST - 14.7. - 24.7 a 12.1. - 22.1.

CYPRUS - 25.7. - 4.8. a 23.1. - 31.1.

JEDĽA - 3.7. - 13.7 a 2.1. - 11.1.

TOPOĽ - 1.11. - 10.11., 1.2. - 10.2., 1.5 - 10.5. a 5.8. - 14.8.

CÉDER - 11.2. - 20.2., 15.8. - 24.8.

BOROVICA - 21.2. - 2.3., 25.8. - 3.9.

VŔBA - 3.3 - 12.3., 4.9. - 13.9.

LIPA - 13.3. - 230.3., 14.9. - 22.9.

DUB - 21.3.

OLIVA - 23.9.

LIESKA - 22.3. - 31.3., 24.9. - 2.10.

JAVOR - 11.4.-20.4., 12.10. - 21.10.

ORECH - 21.4.-30.4, 22.10.-31.10

TIS - 1.5.-6.5., 1.11.-4.11.

ďalšie pribudnú už čoskoro...

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Táňa Slahučková 07.10.16 08:56

TS
karma
107.00

Sadlo to na mňa dokonale, až na tie kozmetické salóny, ktorým sa vyhýbam a tanec tiež nie je moja silná stránka. Ale ako celok môže byť, spokojnosť :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Karmické uzly – stretávaš sa s nimi v živote? O čom napovedajú?
Numero a mágia

Karmické uzly – stretávaš sa s nimi v živote? O čom napovedajú?

 • 2
 • 23.10.2021
TOP bylinky pre znamenie horoskopu RYBY: Podporia spánok i lymfu
Znamenia

TOP bylinky pre znamenie horoskopu RYBY: Podporia spánok i lymfu

 • 0
 • 11.09.2021
TOP bylinky pre znamenie horoskopu VODNÁR: Zaženú nervozitu i podráždenosť!
Znamenia

TOP bylinky pre znamenie horoskopu VODNÁR: Zaženú nervozitu i podráždenosť!

 • 1
 • 04.09.2021
TOPlist