Čínsky rok Prasaťa 2019: V akom duchu sa bude niesť?

Čínsky rok Prasaťa 2019: V akom duchu sa bude niesť?

Možno sa budete čudovať, ale na rozdiel od nášho západného kalendára sa čínsky lunárny kalendár odvíja od pôsobenia mesiaca a vytvára pohyblivý Nový rok, na oslavu ktorého sa obyvatelia Číny ešte len chystajú. Oslavovať budú aj v krajinách s početnou čínskou komunitou, a to nielen v juhovýchodnej Ázii, ale napríklad aj v Kanade (aj keď tam nie je oficiálnym sviatkom). Ide o najvýznamnejší tradičný čínsky sviatok, ktorého vyvrcholením je na pätnásty deň takzvaný Lampášový festival. Čínsky rok Psa končí 4. februára a od 5. februára ho vystrieda rok Prasaťa, ktorý sa skončí 24. januára 2020 a po ňom bude nasledovať rok Potkana. V akom duchu by sa teda mal niesť rok Prasaťa 2019?

Zaujme ťa: Deti v znamení Blížencov – týchto 5 vlastností neprehliadnite

rok-2019

Zdroj: Shutterstock®

Lunárny rok

Každý lunárny rok sa podľa 12-ročného cyklu čínskeho zverokruhu vystrieda jedno zo zvierat a určí tak svojimi vlastnosťami všeobecné tendencie daného roka. Prasa je posledné a spomínaný cyklus uzatvára. Každému lunárnemu roku okrem toho prislúcha aj konkrétny živel – drevo, oheň, zem, kov alebo voda. Rok 2019 podľa čínskeho horoskopu reprezentuje zemské Prasa, ktoré naposledy vládlo v roku 1959.

Podľa tradície, ak chcete, aby vám rok Prasaťa priniesol do života to najlepšie, mali by ste v deň jeho príchodu postaviť na stôl porcelánové prasiatko, vyhnúť sa konzumácii bravčoviny a obliecť sa do výrazných farieb, predovšetkým však do červenej, ružovej, oranžovej alebo žltej.

čínsky rok prasaťa

Zdroj: Shutterstock®

Symbol hojnosti, prosperity a blahobytu

Rok 2019 by mal byť pod taktovkou veľkorysého Prasaťa skvelým rokom, a to najmä v oblasti financií. Ani ostatné sféry života však nebudú ochudobnené. Veď nie nadarmo v Číne symbolizuje prasa šťastie a blahobyt. Aj ľudia, ktorí sa obvykle držia „pri zemi“, budú mať väčšiu tendenciu užívať si život, predovšetkým však prítomný okamih. Družnú a priateľskú náladu podporuje živel zeme, rok 2019 praje aj empatii, súcitu a bezproblémovej komunikácii.

Bezstarostné a pôžitkárske správanie sa však môže prejaviť aj v negatívnej podobe plytvania, prílišnej dôverčivosti a lenivosti. Pokiaľ však tieto negatívne smerovania zastavíte, môžete sa tešiť z naozaj úspešného, zábavného a plodného roka. Ak máte radi tvorbu a kreativitu v akomkoľvek smere, vedzte, že i táto bude znásobená. Stačí sa teda už len realizovať!

rok prasaťa

Zdroj: Shutterstock®

Akí sú ľudia narodení v roku Prasaťa?

Nielen rok 2019, ale aj 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 boli rokmi Prasaťa (pod vplyvom striedajúcich sa živlov). Poznáte ľudí narodených v týchto rokoch? Vo všeobecnosti sa o nich dá povedať, že sú to obľúbené a úprimné osoby s čistým srdcom. Vedia naozaj tvrdo pracovať a aj keď sú rozhľadené a bystré, život si vedia skomplikovať prílišnou dôverčivosťou a naivitou.

Niekedy sa u nich prejavia aj negatívne vlastnosti, ako sú nenásytnosť, zaťatosť, ale majú aj sklony k prejedaniu sa alebo celkovo k nevhodnému stravovaniu. Ak aj niekedy spôsobia nepríjemnosti, verte tomu, že ich zámerom nebolo niekomu ublížiť. Dokonca aj v prípade, keď niekto uškodí im, nebývajú pomstychtiví. Ak majú problémy, väčšinou si ich riešia vo svojom vnútornom svete a nehovoria o nich. Na druhej strane sú však výbornými poslucháčmi a ak im zveríte svoje tajomstvá, budú u nich v bezpečí.

Pozri aj: 4 účinné techniky ako sa zbaviť zlosti a predýchať hnev


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 10.01.19 06:01

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé!

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 10.01.19 07:51

SK
karma
114.00

znie to dobre, ešte si teda musím kúpiť to porcelánové prasiatko...

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 10.01.19 23:32

karma
109.00

Nechám sa prekvapiť,čo mi rok Prasaťa prinesie a to porcelánové si dám určite na stôl :-)

  • 1
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 11.01.19 09:45

HZŠ
karma
102.00

Vyzerá to sľubne! Len ešte ..... nech sa mi podarí zastaviť negatívne smerovanie a potom....môžem sa tešiť z naozaj úspešného, zábavného a plodného roka. Super. Brat, ale aj dcéra sa narodili v roku prasaťa.

  • 2
Odpovedať

Dominika Pňačková 06.02.19 10:39

DP
karma
-1.00

No moja dcéra je narodená v roku prasaťa a veru tá "zaťatosť" na ňu sedí :o)

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 19:43

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 19:43

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní