10 znakov ako rozpoznať osoby v znamení STRELEC

10 znakov ako rozpoznať osoby v znamení STRELEC
  • 19.11.2014
  • Silvia Karasová

Čo si predstavíte pri slovíčku Strelec? Toto astrologické znamenie je znázornené ako postava držiaca luk a šíp. Strelec je akčný, rýchly, pozorný, no vie byť aj chladnokrvný, miestami až vypočítavý. Avšak za každých okolností uňho prevažuje empatia k druhým a jeho dobrosrdečnosť. Stretnutia so Strelcom by ste sa mali obávať iba vtedy, ak sa vám podarilo ho oklamať, či nebodaj podraziť. Pretože na krivdy Strelec nikdy nezabúda. A aký ešte Strelec je?

Odporúčame prečítať: Magické striebro

10 znakov, ktoré hviezdy dali Strelcovi do vienka

10 znakov ako rozpoznať znamenie Strelec

Zdroj: Shutterstock®

Ambiciózny – ak si raz Strelec vezme niečo do hlavy, tak ho tá myšlienka bude držať až dovtedy, kým sa nestane realitou. Táto jeho vlastnosť platí tak na poli lásky, ako aj v práci, či jednoducho v bežnom praktickom živote. Strelec sa riadi vo všetkom svojimi túžbami, miestami by ste si mohli myslieť, že je sebecký, no nie je to celkom pravda. Keď je to potrebné (a to vtedy, keď to sám uzná za vhodné, ale tiež vtedy keď ho jasne a priamo poprosíte), dokáže ustúpiť vo váš prospech.

Bezočivý – vhodné slovko je tiež drzý, ale opäť, neberte to v zlom. Strelec dokáže občas strieľať svoje slová, ako jedovaté šípy. A zo všetkého najviac dokáže ubližovať svojim blízkym, aj známym, práve nimi. Keď už je po búrke, ku ktorej musel byť vyprovokovaný druhou stranou, príde mu to všetko ľúto, až tak, že sa neváha kajať. Opustí svoju hrdosť a poprosí vás o odpustenie, alebo sa aspoň posnaží vylúdiť priateľský tón, hodiť na vás úsmev, objať vás, aby ste vedeli, že tým, čím vás urazil, vás uraziť vlastne ani nechcel, že tie slová, ktoré vám vyslovil, vlastne ani nemyslel až tak vážne. To len jeho vrodená teatrálnosť ho občas núti veci preháňať. Na druhej strane sa aj vďaka bezočivému správaniu neraz posunie rýchlejšie tam, kde chce byť, pričom za iných okolností by musel využiť obchádzku.

10 znakov ako rozpoznať znamenie Strelec

Zdroj: Shutterstock®

Činorodý – vždy plný nápadov, riešení, plánov... V ich diári nenájdete jeden deň, ktorý by bol venovaný pasívnemu oddychu. Toto Strelec jednoducho nedokáže. Keď sa mu náhodou stane, že je prinútený vypnúť, nesmierne sa nudí, začne sa cítiť nepotrebný, akoby ani nežil.

Dobrodružný – okrem toho, že Strelec neustále niečo vymýšľa, ťahá ho to aj za dobrodružstvom. Strelec dostal do vienka potrebu adrenalínových zážitkov. Tie vyhľadáva najmä v mladom veku. Neraz sa odsťahuje do zahraničia, potrebuje spoznávať neznáme prostredie, kultúry a samozrejme ľudí, pretože Strelec je mimoriadne spoločenské stvorenie. Tento jeho životný štýl poniektorí považujú za bujarosť, Strelec však práve vďaka tomu získava skúsenosti, ktoré z neho neskôr robia skvelého pracovníka, ale aj priateľa, či partnera. 

Odporúčame prečítať: Buďte zdravé s aloe vera

10 znakov ako rozpoznať znamenie Strelec

Zdroj: Shutterstock®

Nezávislý – na svojej slobode si potrpí viac než iné znamenia. Neznáša keď mu ktokoľvek čokoľvek prikazuje, najmä vo vzťahu s ním pozor na obmedzenia. Paradoxne však je práve on ten, čo prejaví žiarlivosť, aj keď scény voči svojej osobe z duše neznáša.

Pracovitý – veľmi dobre vie odlíšiť prácu od relaxu. Keď má pracovať, tak jednoducho pracuje. Dokonca sa dá povedať, že pracuje aj rád. Ženy aj muži tohto znamenia majú sklony k perfekcionizmu, miestami aj k workoholizmu. Niekedy nevedia prestať pracovať ani keď sú doma. Aj z tohto dôvodu nevedia vystáť lenivosť, tobôž nie odfláknutú prácu.

Presvedčený – Strelec je častokrát silno presvedčený o svojej pravde, a ťažko mu ju vyhovoríte. Verí svojim inštinktom, rád presadzuje svoje názory a má silnú vieru o svojej pravde. Do hádok, aj filozofických debát sa s ním preto púšťajte len vtedy, ak máte pripravené dostatočné argumenty.

10 znakov ako rozpoznať znamenie Strelec

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivý – v prvom rade sa Strelec rád stará sám o seba. Tak o zovňajšok, ako aj o svoje vnútro. Je pravda, že v mladosti dáva svoje zdravie trochu do pozadia, avšak s pribúdajúcim vekom začne dbať aj oň. Ak má niekoho Strelec veľmi rád, uprednostní však pred sebou toho druhého. Strelci sú skvelými rodičmi, ale aj deťmi, a to tak v rannom, ako aj dospelom veku.

Vášnivý – aj keď môžu na prvý pohľad pôsobiť nedostupne, keď si vás pripustia k telu, objavíte ich očarujúcu iskru. Strelci sú skvelí milenci, v erotike majú veľkú záľubu a keď niekoho milujú vkladajú do vzťahu všetky svoje vášne. Nanešťastie to platí aj pri hádkach, či nebodaj rozchodoch, takže so Strelcom to bude o ohni za každej príležitosti.

Zodpovedný – na Strelca sa môžete spoľahnúť za každých okolností. Ak vám sľúbi, že niekde bude tak tam bude. Väčšina z nich má aj silné sklony k presnosti, ak náhodou meškajú, majú na to naozaj dobrý dôvod, a minimálne vás o tom dopredu informujú. 

Odporúčame prečítať: Deti narodené v znamení ohňa

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Libuše Šumná 20.11.14 08:22

karma
113.00

u mě váš horoskop sedí

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní