Aké znamenia sa k sebe nehodia? Neboj sa, vzťah môžeš ešte zachrániť!

Aké znamenia sa k sebe nehodia? Neboj sa, vzťah môžeš ešte zachrániť!

Predpokladáme, že si užívate Deň zaľúbených a možno so svojou polovičkou aj spomínate na krásne chvíľky a prehodnocujete silné momenty vášho vzťahu. Niektoré páry majú „taliansku“ domácnosť a úplne im to vyhovuje, niektoré si zas rozumejú bez slov a iné sa aj napriek všemožnej obojstrannej snahe nedokážu zharmonizovať tak, aby boli spokojní. Čo je za tým? Možno dátum narodenia. Teraz sa pozrieme bližšie na kombinácie tých menej kompatibilných znamení, ktoré to s veľkou pravdepodobnosťou budú mať vo vzťahu zložitejšie, ale pokiaľ sa naozaj ľúbia, chcú byť spolu a urobia isté kompromisy, nič nie je stratené. Veď napokon, ani hviezdy nás nemôžu donútiť „vyvesiť bielu vlajku“. 

BLÍŽENCI – PANNA

Blíženci bývajú vo vzťahu nároční, potrebujú veľkú mieru slobody, ale zároveň aj pochopenia a tolerancie pre ich výstrelky. Spojenie so systematickou a na každý detail dohliadajúcou Pannou je v niektorých momentoch frustrujúce, a to pre oboch. Je to pre trvalý vzťah a manželstvo jedna z najmenej priaznivých kombinácií horoskopu. Pre udržanie musia urobiť veľmi veľa kompromisov. Pokiaľ Blíženci niečo sľúbili, mali by to splniť pre blaho Panny na 100 %, pozor by si mali dať aj na nedochvíľnosť a celkovo by sa mohli od Panny priučiť poriadku a systému. No a Panna by sa mala vo vzťahu viac uvoľniť, nechať sa strhnúť spontánnosťou partnera a nebrať drobnosti, ako napríklad ponožky na dlážke či pár minút meškania, smrteľne vážne.

Pozri aj: Predstavy o manželstve: Mať alebo ich radšej nemať?

nekompatibilné páry znamení

Zdroj: Shutterstock®

BARAN – RAK

Ohnivý Baran ide niekedy „cez mŕtvoly“ a svoju polovičku potrápi značnou tvrdohlavosťou, avšak jeho srdce je vrelé. Citlivý Rak sa však pri ňom môže cítiť zraňovaný a niektoré neuvážené slová Barana berie príliš osobne. V tejto kombinácii je potrebné pestovať u Barana väčšiu empatiu. Takže do srdca a mysle Raka mu odporúčame vkročiť len v pomyselných plyšových papučkách, usadiť sa tam a počúvať. Veľmi dlho a pozorne počúvať! Rodinne založený Rak by si mal zas zachovať v kritickejších situáciách nadhľad a ráznejšie správanie Barana niekedy proste len „predýchať“. On to totiž vo svojej podstate nemyslí zle.

BÝK – VODNÁR

Znamenie Býka je v partnerstve stabilné, miluje celým srdcom, no máva poväčšinou sklony k majetníctvu a žiarlivosti. Pokiaľ je pre neho partner nepredvídateľný, takzvane „ulietaný“ a príliš tajomný, nebude sa mu to veru páčiť. Túto charakteristiku do bodky napĺňa Vodnár, ktorý by sa mal snažiť byť pre Býka viac čitateľný. Pokiaľ sa hovorí, že komunikácia je základ vzťahu, tak pri tejto kombinácii znamení to platí dvojnásobne. Býk by sa mal snažiť vyjsť v ústrety Vodnárovi minimálne tým, že mu poskytne pre neho životne dôležitú slobodu a nebude ho pri prvej príležitosti obviňovať z pochybných úmyslov.

valentínsky horoskop lásky

Zdroj: Shutterstock®

RYBY – STRELEC

Romantické Ryby všetko veľmi prežívajú, a preto každé sklamanie v láske je pre nich mimoriadne intenzívne. Strelec by im mohol teoreticky takúto ranu uštedriť tým, že ich nebude brať dostatočne vážne a pre vzťah sa neobetuje tak, ako sú toho schopné Ryby. Posilňovanie vzájomného rešpektu je teda pre nich obojstranne mimoriadne dôležité.  Je veľmi pravdepodobné, že tento vzťah bude plný nedorozumení a konfliktov, voči ktorým sa je možné obrniť len úprimnou a otvorenou komunikáciou. Strelec by si pri nej mal však dávať viac pozor, lebo neuváženými vyjadreniami môže u Rýb spôsobiť totálne ochladnutie. Podstatné je tiež to, aby Ryby pochopili, že Strelca nemôžu držať v „zlatej klietke“, potrebuje totiž svoj priestor a slobodu.

VÁHY – KOZOROŽEC

V tomto prípade môže ísť o naozaj veľmi krátky vzťah, pokiaľ to obe znamenia zoberú zo zlého konca. Spojenie Váh a Kozorožca však môže byť zaujímavou výzvou pre upevňovanie charakteru. Jednou z trecích plôch je to, že Váhy sú niekedy príliš spontánne a „ulietavajú“, zatiaľ čo Kozorožec stojí pevne na zemi. Pokiaľ Kozorožec láskavo vyargumentuje svoj postoj k istým otázkam a svoje pochybnosti, mali by to Váhy prijať, hoci práve toto je ich najslabším miestom. Nemajú radi konfrontácie, nech sú akokoľvek pragmatické a užitočné, no a kritiku berú ako závažný útok na svoju osobu. Pokiaľ sa Kozorožec neovládne a prejaví svoju povestnú tvrdosť, môže vzťah úplne pochovať.

horoskop na Valentína

Zdroj: Shutterstock®

LEV – ŠKORPIÓN

Pri tejto kombinácii znamení to majú partneri v oblasti lásky nahnuté kvôli prílišnému sexepílu Leva, ktorý má sklon k predvádzaniu sa a jemnému flirtovaniu a na druhej strane kvôli prehnanej a často bezdôvodnej žiarlivosti Škorpióna. Z tohto dôvodu môže vzťah skončiť skôr, ako by prerástol do niečoho hlbšieho. Pokiaľ  však o svoj vzťah stoja a chcú zabojovať, vyžaduje si to prispôsobenie sa zo strany Škorpióna, ktorý by na Leva nemal byť príliš kritický a základom je nezabúdať na prejavenie obdivu a rešpektu k partnerovi. Lev by si mal taktiež vstúpiť do svedomia, zbytočne neprovokovať a zaobchádzať so svojím partnerom ako v rukavičkách.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 14.02.19 08:36

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé...!

  • 0
Odpovedať

Martina Varhaníková 14.02.19 09:00

karma
110.00

Leva a škorpión, to môžem potvrdiť, poznám taký pár. Blíženca našťastie nepoznám, tak neviem potvrdiť takýto vzťah. Ale každé znamenie má svoje + a - .
Vzťahy nám zrkadlia naše potlačené emočné prejavy.

  • 1
Odpovedať

Soňa Horáčková 14.02.19 14:49

SH
karma
123.00

nie vždy je to o znamení .....

  • 0
Odpovedať

Lívia Rusnáková Urbanová 14.02.19 23:39

LRU
karma
-1.00

Niečo na tom je,i keď nemožno skatulkovat všetkých ľudí narodených v tom istom znamení

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 15.02.19 23:55

karma
109.00

Ja mám vzťah ryba-baran a to som tu nenašla.Kedže som s manželom už vyše 40 rokov,tak asi je to dobrá kombinácia :-)

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní