Najinteligentnejšie znamenia zverokruhu: Patríš k nim aj ty?

Najinteligentnejšie znamenia zverokruhu: Patríš k nim aj ty?

  • Zdieľaj:
 • 3

Skôr, ako si prezradíme, ktoré sú tie najinteligentnejšie znamenia zverokruhu, treba povedať, že inteligencia má viacero podôb. Poznatky nie sú všetko, dôležité je aj to, ako ich dokážu ľudia aplikovať v praxi, čo si odnesú z vlastnej skúsenosti a či sa z nej vedia poučiť. Inteligencia – to je aj schopnosť prispôsobenia sa, riešenia nových problémov a nachádzania podstatných súvislostí aj vzťahov. Poďte sa teda pozrieť na to, ktoré zo znamení majú najväčší inteligenčný potenciál.

„Múdrosť je priznanie si toho, čo viem, že to viem a toho, čo neviem, že to neviem.“ (Konfucius)

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Dalo by sa povedať, že Vodnár nájde cestu a riešenie aj tam, kde už ostatní zlyhali a rezignovali. Charakterizuje ho oduševnenie a vysoká dávka vynaliezavosti. Dôležité je pre neho už od skorého veku, aby bol správne vedený a bol mu ponechaný priestor na sebarealizáciu a tvorenie. Bystré uvažovanie Vodnárov ocenia v pracovných kolektívoch, avšak najradšej majú samostatnú prácu, v ktorej nie sú „zviazaní“ – či už časom, alebo nadriadenými. Im samotným to však svedčí vo vedúcich pozíciách. Srší z nich odhodlanosť, praktickosť aj kreativita.

Pozri aj: Ktoré znamenia neodpúšťajú žiadnu krivdu? S tými to je ťažké!

inteligentné znamenia

Zdroj: Shutterstock®

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Zatiaľ čo u Vodnára dosahuje najvyššiu úroveň analytická inteligencia, u Škorpióna je dominantná emocionálna inteligencia. Škor­pión patrí medzi naj­cit­li­vej­šie zna­menia zve­ro­kruhu, aj keď sa to niekedy nemusí javiť na prvý pohľad. Vyzná sa v ľuďoch, ľahko odhaľuje ich motiváciu, túžby, ciele. Vie bez problémov nadviazať kontakt aj prínosnú komunikáciu. Asi najlepšie zo všetkých znamení dokáže vyhodnotiť situácie a vie si udržať odstup, takže vidí veci reálne. Jeho sila spočíva aj v tom, že si uvedomuje tiež svoje slabé stránky a presne ovláda to, kedy a čo treba urobiť.

múdre znamenia

Zdroj: Shutterstock®

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Znamenie Blížencov v sebe nesie istý druh nepokoja. No práve aj vďaka nemu títo ľudia neustále napredujú a zbierajú nové skúsenosti a poznatky. Dobre sa orientujú aj v medziľudských vzťahoch, kde využívajú svoju intuíciu a diplomatickosť. Aj keď ich tvorivý nepokoj niekedy môže navodzovať pocit chaosu, pod ich rukami vznikajú skvostné diela a ich mozog chrlí riešenia rôzneho druhu. Blíženci majú mimoriadne široký obzor, čo sa vedenia a vedomostí týka, no a tiež sa veľmi rýchlo učia nové veci. Inšpiráciou je pre nich takmer čokoľvek a svojou túžbou po poznaní sa im len ťažko vyrovná nejaké iné znamenie.


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Elena Švachová 24.05.19 23:17

karma
109.00

Ja som sa tu nenašla,ale jedného škorpióna som poznala :-)

 • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 25.05.19 13:32

MC
karma
103.00

že by som bola až taká inteligenta ?

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 15.07.19 07:35

JK
karma
108.00

Ozaj pravdivé Múdrosť je priznanie si toho, čo viem, že to viem a toho, čo neviem, že to neviem.“ (Konfucius)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj 3x PORSCHE DESIGN WOMAN SATIN v hodnote 59 €
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x PORSCHE DESIGN WOMAN SATIN v hodnote 59 €

 • 12
 • 16.04.2021
Vyhraj 3x cestovné balenie MY PAYOT pre rozjasnenie pleti
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x cestovné balenie MY PAYOT pre rozjasnenie pleti

 • 1
 • 04.06.2021
Vyhraj 4x URIAGE ESSENCE D´EAU ÉCLAT Hydratačnú rozjasňujúcu esenciu
SÚŤAŽE

Vyhraj 4x URIAGE ESSENCE D´EAU ÉCLAT Hydratačnú rozjasňujúcu esenciu

 • 4
 • 25.03.2021
TOPlist