Najinteligentnejšie znamenia zverokruhu: Patríš k nim aj ty?

Najinteligentnejšie znamenia zverokruhu: Patríš k nim aj ty?

Skôr, ako si prezradíme, ktoré sú tie najinteligentnejšie znamenia zverokruhu, treba povedať, že inteligencia má viacero podôb. Poznatky nie sú všetko, dôležité je aj to, ako ich dokážu ľudia aplikovať v praxi, čo si odnesú z vlastnej skúsenosti a či sa z nej vedia poučiť. Inteligencia – to je aj schopnosť prispôsobenia sa, riešenia nových problémov a nachádzania podstatných súvislostí aj vzťahov. Poďte sa teda pozrieť na to, ktoré zo znamení majú najväčší inteligenčný potenciál.

„Múdrosť je priznanie si toho, čo viem, že to viem a toho, čo neviem, že to neviem.“ (Konfucius)

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Dalo by sa povedať, že Vodnár nájde cestu a riešenie aj tam, kde už ostatní zlyhali a rezignovali. Charakterizuje ho oduševnenie a vysoká dávka vynaliezavosti. Dôležité je pre neho už od skorého veku, aby bol správne vedený a bol mu ponechaný priestor na sebarealizáciu a tvorenie. Bystré uvažovanie Vodnárov ocenia v pracovných kolektívoch, avšak najradšej majú samostatnú prácu, v ktorej nie sú „zviazaní“ – či už časom, alebo nadriadenými. Im samotným to však svedčí vo vedúcich pozíciách. Srší z nich odhodlanosť, praktickosť aj kreativita.

Pozri aj: Ktoré znamenia neodpúšťajú žiadnu krivdu? S tými to je ťažké!

inteligentné znamenia

Zdroj: Shutterstock®

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Zatiaľ čo u Vodnára dosahuje najvyššiu úroveň analytická inteligencia, u Škorpióna je dominantná emocionálna inteligencia. Škor­pión patrí medzi naj­cit­li­vej­šie zna­menia zve­ro­kruhu, aj keď sa to niekedy nemusí javiť na prvý pohľad. Vyzná sa v ľuďoch, ľahko odhaľuje ich motiváciu, túžby, ciele. Vie bez problémov nadviazať kontakt aj prínosnú komunikáciu. Asi najlepšie zo všetkých znamení dokáže vyhodnotiť situácie a vie si udržať odstup, takže vidí veci reálne. Jeho sila spočíva aj v tom, že si uvedomuje tiež svoje slabé stránky a presne ovláda to, kedy a čo treba urobiť.

múdre znamenia

Zdroj: Shutterstock®

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Znamenie Blížencov v sebe nesie istý druh nepokoja. No práve aj vďaka nemu títo ľudia neustále napredujú a zbierajú nové skúsenosti a poznatky. Dobre sa orientujú aj v medziľudských vzťahoch, kde využívajú svoju intuíciu a diplomatickosť. Aj keď ich tvorivý nepokoj niekedy môže navodzovať pocit chaosu, pod ich rukami vznikajú skvostné diela a ich mozog chrlí riešenia rôzneho druhu. Blíženci majú mimoriadne široký obzor, čo sa vedenia a vedomostí týka, no a tiež sa veľmi rýchlo učia nové veci. Inšpiráciou je pre nich takmer čokoľvek a svojou túžbou po poznaní sa im len ťažko vyrovná nejaké iné znamenie.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Elena Švachová 24.05.19 23:17

karma
109.00

Ja som sa tu nenašla,ale jedného škorpióna som poznala :-)

  • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 25.05.19 13:32

MC
karma
109.00

že by som bola až taká inteligenta ?

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 15.07.19 07:35

JK
karma
100.00

Ozaj pravdivé Múdrosť je priznanie si toho, čo viem, že to viem a toho, čo neviem, že to neviem.“ (Konfucius)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní