U ktorého znamenia hľadať pomoc? Spoľahni sa na tieto tri

U ktorého znamenia hľadať pomoc? Spoľahni sa na tieto tri

  • Zdieľaj:
 • 5

Viete, od ktorých ľudí si pýtať pomoc? Áno, niekedy v živote potrebuje pomoc asi každý a vtedy je dobré vedieť, kto bude ochotný aj schopný podať pomocnú ruku. My vám to dnes prezradíme, a to podľa zverokruhu, podľa ktorého sú v pomoci druhým najlepšie najmä tieto tri znamenia.

RYBY (20.02. – 20.03.)

Aj keď si Ryby udržujú akýsi odstup, sú veľmi citlivým, vnímavým aj pomerne zraniteľným znamením. No a práve táto charakteristika ich predurčuje na to, aby chránili aj všetko ostatné zraniteľné, či už ide o deti alebo zvieratá v núdzi. Pokiaľ ich poprosíte o pomoc, zoberú to seriózne vážne a urobia, čo je v ich silách. Dokážu vykonať aj nemožné, a to predovšetkým pre pomoc členom rodiny, ale neodmietnu ani pomoc človeku, ktorý nepatrí do ich úzkeho okruhu. Vo všeobecnosti sa na Ryby možno spoľahnúť. Keď niečo sľúbia, tak to aj dodržia. No ich povaha býva až príliš charitatívna, čo niekedy spôsobuje aj to, že dobrotu a obetavú snahu Rýb zneužijú aj nečestní ľudia.

Pozri aj: Ktoré znamenia klamú najčastejšie? Na tieto 3 si daj najväčší pozor!

Od ktorého znamenia čakať pomoc

Zdroj: Shutterstock®

RAK (22.06. – 22.07.)

Pre toto vodné znamenie je charakteristické, že je pre dosiahnutie pocitu bezpečia schopné vynaložiť nesmiernu energiu a námahu. Ak patríte medzi jeho priateľov, je veľmi pravdepodobné, že bude chcieť „zabezpečiť“ aj vás. Nenechajte sa zmiasť jeho introvertnou povahou a náladovosťou. Má vo výbave dokonalý vnútorný senzor na rozoznanie nebezpečenstva, takže ak nejaké hrozí aj vám, či už ako jeho rodinnému príslušníkovi alebo blízkemu priateľovi, tak vás o tom bude istotne informovať. Rak je citlivý a dokáže pozorne vypočuť aj prosby o pomoc. Niekedy ho dokonca ani nemusíte o nič prosiť. Keď sám situáciu vyhodnotí ako kritickú, bude vám na blízku a jeho pomoc istotne oceníte.

nápomocné znamenia

Zdroj: Shutterstock®

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

A aj do tretice tu máme ako pomáhajúce znamenie reprezentanta vodného živlu, o ktorom by ste to možno na prvý pohľad ani nepovedali. Väčšinou sa totiž o Škorpiónoch hovorí, že sú komplikovaní a pomerne necitliví. A hoci sa o nich nedá povedať, že by oplývali empatiou, na druhej strane však vedia dobre vyhodnotiť situácie. Pokiaľ ich teda požiadate o pomoc, tak dokážu veľmi obratne a analyticky posúdiť, či ju vskutku naozaj od nich potrebujete a tiež to, či sú vám schopní pomôcť. Pokiaľ si na tieto body zodpovedia kladne, tak verte tomu, naozaj pomôžu – efektívne a bez veľkých rečí. V prípade Škorpióna však nemôžete očakávať (ako napr. v prípade Rýb), že pôjde o čisto nezištnú pomoc. Škorpión totiž automaticky predpokladá, že sa mu budete skôr či neskôr za jeho pozitívnu snahu revanšovať.

Vybrali sme: Kompatibilita podľa znamení: S kým bude šťastný Baran?


  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 11.04.19 07:44

ĽŠ
karma
112.00

Zaujímavé, ...môže byť!

 • 1
Odpovedať

Jana Tonhauserová 11.04.19 11:55

karma
102.00

Pravda...som rak a sedí to

 • 1
Odpovedať

Lenka Čajová 11.04.19 12:44

karma
96.00

No veru asi je to tak :)

 • 1
Odpovedať

Elena Švachová 11.04.19 22:03

karma
109.00

Ja som ryba a celkom to na mňa sedí.Ked môžem,tak rada pomôžem.Raka,ani škorpióna v našej rodine nemám.

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 13.04.19 07:39

JK
karma
108.00

Syn je rak a sedí to na neho

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Prečo je jazmínový olej úplnou jednotkou? Pleť si ho zamiluje!
Pleť

Prečo je jazmínový olej úplnou jednotkou? Pleť si ho zamiluje!

 • 7
 • 24.05.2021
DIY čistiace pásiky na nos 3x inak: Potrebuješ len 2 ingrediencie!
Vyrob si sama

DIY čistiace pásiky na nos 3x inak: Potrebuješ len 2 ingrediencie!

 • 5
 • 17.04.2021
SOS líčenie za 5 minút s 5 produktmi: Také jednoduché a rýchle!
Líčenie

SOS líčenie za 5 minút s 5 produktmi: Také jednoduché a rýchle!

 • 5
 • 28.04.2021
TOPlist