Granatapfel spevňujúci nočný krém

Granatapfel spevňujúci nočný krém

Nočný krém Doliva & granátové jablko pleť vypína, zaručuje jej svieži a mladistvý vzhľad a spevňuje jej kontúry. Prípravok zaisťuje nočnú starostlivosť proti predčasnému starnutiu normálnej až suchej pleti.

Súčasní odborníci tvrdia, že ide o jedinečný, niečo cez päťtisíc rokov starý elixír zdravia a krásy. Niektorí teológovia však tvrdia, že ide o ovocie, ktoré sprevádza ľudstvo od jeho samého počiatku. Had, ktorý v rajskej záhrade pokúšal Evu, jej vraj nenúkal len tak nejaké jablko, ale symbol krásy, zdravia a zmyselnosti – jablko granátové. To či bola Eva tou, ktorá ako prvá odhalila jeho účinky, to sa už nedozvieme. Isté však je, že tento plod používali na zlepšenie zdravia a udržanie krásy už v staroveku.


                   Doliva Granatapfel spevňujúci nočný krém


Granátové jablko dostalo pomenovanie podľa množstva zrniečok ukrytých pod hrubou šupkou. Latinské granatus totiž znamená zrnitý. Hoci už niekoľko storočí sa bežne pestuje v Stredomorí, stále je pre nás exotické. Toto ešte stále pomerne neznáme ovocie sa do Európy dostalo až z Orientu. Peržania ho oberali zo stromu nazývaného Marhaník granátový (punica granatum) a využívali ho nie len v medicíne, kozmetike ale dokonca aj pri farbení najdrahších kobercov sveta. Ak ste už niekedy zhliadli originál perzský koberec, tak viete, že je to precízne dielo sýto červených, čiernych, modrých, niekedy aj žltých a bielych farieb. Celú škálu farieb získavali Peržania z jedného jediného zdroja – granátového jablka. Varením plodu dosahovali intenzívnu čiernu, alebo aj žltú farbu. Sýty odtieň červenej zas dávala kobercom šťava zo zrniečok. Z extraktov koreňa sa získavala námornícka modrá.


Použitie
Naneste večer na vyčistenú pleť, jemne votrite a nechajte pôsobiť.

 

                            Doliva Granatapfel spevňujúci nočný krém

      

 

               
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Blažena Sádovská 16.01.14 19:55

BS
karma
100.00

Práve mi došiel nočný krém, rozmýšľam či nevyskúšam tento.

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.08.14 18:37

MR
karma
-1.00

ani som netušila, že doliva má takýto krém a ešte s vôňou granátového jablka.

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 10.04.16 18:01

karma
93.00

granátové jablko :) super

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní