Hydrafacial - revolučné kozmetické ošetrenie pleti

Hydrafacial - revolučné kozmetické ošetrenie pleti
 • 13.06.2016
 • Barbora Vizváryová

  • Zdieľaj:
 • 3

Hydrafacial je názov kozmetického ošetrenia pleti, ktoré k nám prišlo z Ameriky a postupne sa už aj u nás udomácňuje.

Ide o komplexné, hĺbkové, ale zároveň šetrné čistenie pleti, ktoré by malo byť bezbolestné a nemalo by zanechávať červené fľaky na tvári ako klasické manuálne čistenie.

Na ošetrenie sa používa špeciálny prístroj s rôznymi koncovkami, ktoré sa počas neho vymieňajú. Táto technológia využíva podtlak, pomocou ktorého vysaje z pokožky všetky nečistoty, odumreté bunky a prebytočný tuk. Koncovky (nadstavce) sú jednorazové, čím sa zamedzí možnému prenosu infekcie.

Odporúčame prečítať: Jogurty nám dokážu zlepšiť zdravie, aj krásu

hydrafacial, kozmetické ošetrenie, čistenie pleti, bezbolestné čistenie pleti, šetrné ošetrenie, chemický peeling, extrakcia, technika vákua

Zdroj: Shutterstock®

5 FÁZ OŠETRENIA:

          1. Odstránenie odumretých buniek

Tento krok sa odborne nazýva aj exfoliácia a používa sa naň abrazívny – teda brúsiaci nadstavec, ktorý sa zvolí podľa typu pleti. Tak isto sa zvolí aj špeciálny roztok, buď na mastnú, zmiešanú alebo suchú pleť. Povrch pleti sa „obrúsi“, bude hladšia, mäkšia a pripravená na ďalší krok.

          2. Chemický peeling

Do nadstavca sa vloží ampulka s roztokom kyseliny salicylovej a glykolovej. Ich koncentrácie sa zvolia tiež podľa typu pleti. Pri tomto kroku sa odstraňujú nečistoty a rozrušujú sa mazové zátky. Okrem toho vyčistí póry a zjemní pigmentové fľaky. Môžete pociťovať slabšie štípanie, ktoré by však malo po chvíli zmiznúť.

          3. Hĺbkové čistenie – extrakcia

Pri tomto kroku sa používa extrakčný nadstavec, ktorý pomocou podtlaku odstraňuje z pokožky roztok chemického peelingu a z kožných pórov „vysáva“ maz. V predchádzajúcich krokoch sa póry otvorili, v tejto časti ošetrenia sa stiahnu. Výsledkom je vyčistená pleť a stiahnuté póry.

          4. Rejuvenizácia - omladenie

V tejto časti ošetrenia sa na pleť aplikujú účinné látky podľa jej potrieb – proti akné, mazotvorbe, na hydratáciu alebo na vyhladenie vrások. Aplikáciou peptidov sa stimuluje tvorba kolagénu a pokožka získa pružnosť a pevnosť.

          5. Hydratácia

Používa sa nadstavec na infúziu roztoku do kože. Aplikuje sa kyselina hyalurónová a antioxidačné látky – napríklad vitamín A, panthenol alebo extrakt z bieleho čaju. Tento krok zabezpečuje pokožke hydratáciu a ochranu.

Odporúčame prečítať:Bylinkové čaje: Ktorý si vybrať a kedy ich radšej nepiť? 

Na záver ošetrenia sa aplikuje maska podľa typu pleti alebo fototerapia LED svetlom, ktoré urýchľuje hojenie poškodených tkanív. Červené svetlo sa používa pri prejavoch starnutia a modré na akné a mastnú pokožku. Celý priebeh ošetrenia si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Priebeh ošetrenia:

Ako často a ktoré časti tela?

Účinkom ošetrenia by mala byť jasná, rozžiarená a omladená pleť. Môžete ho vyskúšať nielen na pleť, ale aj na dekolt, ruky alebo krk. Ošetrenie Hydrafacial sa vykonáva celoročne, v letných mesiacoch sa môže vynechať chemický peeling. Minimálna doba medzi jednotlivými ošetreniami by mala byť aspoň 2 týždne, inak je to na vás a najmä na vašej finančnej situácii.

Odporúčame prečítať: Kokos ako exotický pomocník pre zdravie a krásu

Toto ošetrenie je na našom trhu relatívnou novinkou, robia ho len v niekoľkých kozmetických alebo estetických centrách a jeho cena sa pohybuje od 40 eur vyššie. Dobrou správou však je, že už sa niekoľkokrát vyskytlo na zľavových portáloch, preto je dobré striehnuť na ponuky a počkať si na zľavu. 

Zdroj foto: Shutterstock.com

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 14.06.16 19:38

SK
karma
113.00

isla by som na taketo osetrenie...

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.06.16 08:52

MZ
karma
-1.00

Už dlhšie rozmýšľam o chemickom peelingu.. Videla som aj videa o domácom použití, aj keď to už je hazard, keďže to je veľký zásah do pleti..

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 27.06.16 19:56

karma
93.00

niečo nové som sa naučila

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Odišla legenda, ktorá navždy zmenila slovenskú a českú kinematografiu
LIFESTYLE

Odišla legenda, ktorá navždy zmenila slovenskú a českú kinematografiu

 • 0
 • 25.02.2023
ŠŤASTIE do každej rodiny! Tieto izbové rastliny priťahujú prosperitu i pozitívne vibrácie
Domácnosť

ŠŤASTIE do každej rodiny! Tieto izbové rastliny priťahujú prosperitu i pozitívne vibrácie

 • 1
 • 26.12.2022
Terminalia arjuna – bylinkový hrdina pre srdce. Aké sú účinky tejto ajurvédskej byliny?
Zdravie

Terminalia arjuna – bylinkový hrdina pre srdce. Aké sú účinky tejto ajurvédskej byliny?

 • 0
 • 15.12.2022