La Panthere iconic – príbeh legendárnej vône z dielne značky CARTIER

La Panthere iconic – príbeh legendárnej vône z dielne značky CARTIER

"Každá žena má v sebe element šelmy a každá kvetina ukotvuje živočíšne tóny ..." Mathilde Laurent, dvorná parfumérka značky Cartier.

Parfumy slávneho klenotníctva Cartier odrážajú majstrovskú dokonalosť, osobnosť a jedinečnú modernitu svojich klenotov. Dvorná parfumérka šperkárskeho domu Cartier prináša nové a nečakané zmyslové zážitky. Jej luxusné vône pozývajú na dlhé cesty a rozprávajú jedinečné príbehy.

Klenotník kráľov, kráľ klenotníkov

Rozprávkový príbeh značky Cartier začal v roku 1847, kedy ho založil Louis-François Cartier. Ako učeň prevzal dielňu po svojom majstrovi Picardovi na Rue Montorgueil 31 v Paríži. Vyrábal šperky, hodinky, ale aj porcelán, bronzové busty, predmety zo striebra, medailóny a pod. Vďaka svojmu talentu, originalite a precíznosti si čoskoro získal obdiv parížskej smotánky a neskôr šľachty a kráľovských dvorov po celom svete. Stal sa oficiálnym dodávateľom najvplyvnejších dynastií. Princ z Walesu ho korunoval na „klenotníka kráľov, kráľa klenotníkov“. 

V jeho stopách potom šli jeho vnuci Louis, Jacques a Pierre, ktorí zdedili rovnakú vášeň pre tvorbu luxusných šperkov, spoľahlivých hodiniek a ďalších predmetov. Boli prví, keď použili na výrobu jemného garlandového štýlu v období Belle Époque platinu. Založili ďalšie pobočky v Londýne a New Yorku. 

Cartier bol svedkom mnohých románikov aristokracie a celebrít. Tvoril pre vojvodu a vojvodkyňu z Windsoru, pre Grace Kelly, ktorej venoval monacký princ Rainier III. prsteň so smaragdom s 10,47 karátmi. Catherine Middleton sa vydávala v čelenke vytvorenej Cartierom, ktorá bola pôvodne v roku 1968 určená ešte pre budúcu kráľovnú Elizabeth.

Odporúčame: Vaječný bielok na pleť aj vlasy: Ako dokáže byť prospešný?

dámska ikonická vôňa La Panthere

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Divokosť v srdci

Fascinujúci panter sa stal nadčasovou ikonou domu. Táto divoká šelma prechádza jeho tvorbou v najrôznejších podobách. Je dravá, ale pritom elegantná. Trojrozmerného pantera na brošňu si objednala aj vojvodkyňa z Windsoru v roku 1948. V nasledujúcom roku si objednala ďalšiu brošňu, tentoraz s platinovým panterom a zafírom s viac ako 152 karátmi. Kolekciu zavŕšila náramkom v tvare pantera, ktorý bol vyrobený z ónyxu.

Symbol pantera

Panter je ohromujúce, fascinujúce a inšpirujúce zviera. Je dokonalou ikonou domu Cartier. Zoznámte sa s jeho fascinujúcou históriou. Panter sa objavil prvýkrát na náramkových hodinkách z roku 1914, ktorých vykladanie napodobňovalo kožu tohto zvieraťa. Od tej doby ho nájdete v kolekcii Panther v mnohých podobách. Potom rozkvitol v rukách návrhárky Jeanne Toussaint, spolupracovníčky Cartiera, ktorej neskôr začali hovoriť La Panther. Táto žena s mačacou eleganciou ovplyvnila dom svojím slobodomyseľným a avantgardným temperamentom.

dámska vôňa Cartier

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Vznik legendárneho parfumu La Panther

Parfumom sa teda téma pantera tiež nemohla vyhnúť a v roku 1986 vznikla prvá, veľmi luxusná a magická dámska vôňa La Panther. Na jej základe sa v roku 2014 uviedla nová „mačacia“ kvetinová vôňa pre nespútanú ženu. Vôňa na hranici medzi ženskosťou a živočíšnosťou. Tentokrát z dielne Mathilde Laurent, dvornej parfumérky domu Cartier.

Akordom mačacej kvetinovej vône prekračuje Mathilde Laurent bežné normy a konvencie. Pracuje s nespútanou ženskosťou. La Panthere vyjadruje šelmu. Má vášnivú a asertívnu povahu.

Famme fatale v haute parfumérie

Mathilde Laurent sa stala parfumérkou, aby povznášala vône na najvyššiu možnú úroveň. Používa tie najkvalitnejšie ingrediencie a stavia vôňu rovnako, ako keď klenotnícky majster tvorí šperk. Vyberie ten najvzácnejší diamant a jeho krásu vyzdvihne ingredienciami, ktorými ho obklopí.

Cartier La Panthere

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Parfum Cartier La Panthere Iconic – ikonicá verzia legendárnej vône

Parfumovaná voda pre ženy Cartier La Panthere je vyjadrením čistej slobody. Zmyselná vôňa, ktorá sa pre vás stane každodennou múzou a inšpiráciou. Symbol elegancie a absolútnej nezávislosti. Aróma vhodná pre dôstojné a elegantné ženy, ktoré veľmi dobre vedia, čo chcú.

Cartier La Panthere má ovocný a drevitý charakter. Okrem zvieracieho pižma ucítite tiež príjemné tóny gardénie, nad ktorými sú cítiť jahody, sušené ovocie a rebarbora. Osviežujúce opojenie, ktoré patrí medzi moderné vône s originálnym a osobitým prejavom. Skladkastá aróma sprevádzaná kvetinami.

Luxusný flakón Cartier La Panthere sa pýši exkluzívnym dizajnom, ktorý je predzvesťou elegancie, nadradenosti a originality. Parfumovaná vôňa pre ženy uzemní každého okoloidúceho a vy ňou prakticky dotvoríte svoj outfit. Odvážna a zmyselná kombinácia, ktorá stojí za to.

Neprehliadni: Recepty na domáci peeling na tvár: Dopraj pleti očistu bez chémie!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 26.11.19 06:27

ĽŠ
karma
100.00

Luxusný parfém so zaujímavým vyjadrením!

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 26.11.19 10:03

MC
karma
109.00

Cartier je nádherný luxus .

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 26.11.19 12:22

MM
karma
107.00

Krásny ,luxusný flakón.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 26.11.19 19:51

MM
karma
100.00

tak toto je naozaj skvost medzi parfumami

  • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 11.12.19 17:44

ĽU
karma
100.00

zaujímavý flakon aj vôňa

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 30.12.19 18:40

JK
karma
100.00

Spája luxus a eleganciu určite nádherne voňia

  • 2
Odpovedať

Anna Tlachova 06.02.20 20:38

AT
karma
118.00

Naozaj luxusná vôňa

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní