Ochrana pokožky, nech už ste kdekoľvek: Čím a ako ju chrániť?

Ochrana pokožky, nech už ste kdekoľvek: Čím a ako ju chrániť?

  • Zdieľaj:
 • 6

Hoci sa to nezdá, chrániť sa pred slnečnými lúčmi je dôležité nielen v horúcom lete a pri vode. Slnko je nevyspytateľné a môže vás ľahko spáliť, i keď je pod mrakom, keď ste na prechádzke v meste alebo pracujete v záhrade. Značka NIVEA vie, ako sa chrániť pri každej príležitosti.

Blížiace sa teplé obdobie so sebou nesie aj viac slnečného svitu. Ten nám dodáva dobrú náladu, energiu, všetko je veselé a farebné. Kto by tento čas nemiloval, najmä keď sa vonku dá robiť toľko vecí! Lenže práve tu hrozí veľké nebezpečenstvo spálenia – stačí sa len zabrať do nejakej zaujímavej činnosti a večer sa už nestačíte čudovať. Pokožka je potom spálená, začervenaná, bolestivá a citlivá. Navyše sa trvale poškodzuje: narušené bunky strácajú schopnosť vlastnej obnovy a ak sa ďalej množia, môže vzniknúť až rakovina kože. Preto je veľmi dôležité používať kvalitnú slnečnú ochranu vždy, keď budete svoj čas tráviť vonku.

Testovali sme: Nivea sprchový gél Fresh Blends Apricot

Nivea ochranný krém SPF 30

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

V meste

Keď idete na prechádzku, hráte sa s deťmi v parku, grilujete s priateľmi alebo len relaxujete v záhrade s knižkou v ruke, je veľmi ľahké sa na slnku pozabudnúť. Lenže práve predtým by sme si mali uvedomiť, že slnko na našu pokožku pôsobí stále, a tak, než idete von, je dôležité sa vždy natrieť. Ochrana pred slnkom by sa tak mala stať vašou každodennou ochranou. Mnohí ale namietajú (často to tvrdia najmä muži), že ochranné prípravky proti slnku mastia pokožku a zaťažujú ju. Našťastie sú tu nové svieže, nemastné a ľahké textúry prípravkov.

Na horách

Vo vyššej nadmorskej výške sme slnku ešte bližšie, slnečné lúče sú tu ešte intenzívnejšie a silnejšie. Treba mať na pamäti, že s každými vystúpenými metrami sa intenzita UV žiarenia zvyšuje. Ak vašu kožu nechráni oblečenie, je obzvlášť potrebné pribaliť si so sebou opaľovací prípravok a nanášať ho v pravidelných intervaloch. Nezabudnite si tiež pribaliť šiltovku, ktorá tieni tvár a nezabudnite tiež na ochranu opaľovacími prípravkami nielen tváre, ale tiež uší, zátylku a krku.

Nivea ochranný sprej SPF30

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Pri vode

Či už splavujete rieku, kúpete sa alebo sa len opaľujete pri vode, buďte veľmi opatrní. Slnečné lúče sa odrážajú od vodnej hladiny a sú veľmi silné. Pozor si dávajte tiež pri vodných športov – teraz hoci takom obľúbenom paddleboardingu, ale tiež na šliapadlách, pri vodáckych výletoch alebo hoci pri windsurfingu. Ak nenosíte špeciálne oblečenie s UV filtrami, na ochranu pred slnkom tu dbajte naozaj náležite.

Keď športujete

Behanie, jazda na kolieskových korčuliach, cyklistika, golf, tenis… Ako spoznáte každého športovca? Podľa tvaru opáleného športového dresu. Pri všetkých týchto činnostiach trávite veľa času vonku a často sa tu doba pobytu pretiahne i na celý deň, navyše sa často veľmi potíme. I tu je potrebné pred odchodom z domu sa natrieť a tiež ochranu pravidelne obnovovať, zvlášť keď si pot otierate do uteráka. Veľmi dôležité je, aby prípravky boli vode a oteru odolné. 

Pozri tiež: Nivea novinky 2020: Úsmev je ako zbraň a opálenie dar z nebies

nivea slnečná starostlivosť

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Nový rad NIVEA SUN

Od teraz netreba robiť kompromisy, ak ide o ochranu pred slnkom: s NIVEA SUN môžete dať svojej pokožke všetko, čo potrebuje, a užívať si slnko. Všetky produkty kombinujú päť benefitov ochrany proti slnku a starostlivosť o pokožku – takže si môžete užívať svoj život naplno:

 • Benefit č. 1: Okamžitá UVA ochrana

Lúče UVA majú menej energie než UVB, ale prenikajú do hlbších vrstiev až k dermis. Môžu preto poškodiť pokožku v hlbších vrstvách a môžu spôsobiť alergie spôsobené slnkom a predčasné starnutie kože.

 • Benefit č. 2: Okamžitá UVB ochrana

Lúče UVB majú viac energie než lúče UVA, ale prenikajú iba do hornej vrstvy kože. Sú zodpovedné za syntézu vitamínu D a spôsobujú v koži zhnednutie. Okrem týchto pozitívnych vlastností môže mať príliš mnoho UVB žiarenia nebezpečné následky pre pokožku: je ním úpal a tiež rakovina kože.

 • Benefit č. 3: Odolnosť voči vode

Či už ste pri bazéne, pri rieke, rybníku či jazere, je pokožka vo vode vďaka prieniku slnečných lúčov hladinu vystavená ich účinkom podobne ako vonku. Aby sme tomu zabránili, sú výrobky slnečnej ochrany odolné proti vode, čo znamená, že musia mať ešte aspoň 50 percent faktoru ochrany pred slnkom po dvoch dvadsaťminútových kúpeľoch v chladnej vode. Vďaka tomu sa tak nebudete musieť báť plávať, ani potápať sa.

 • Benefit č. 4: Intenzívna hydratácia

Po dlhšom pobyte na slnku často môžete cítiť, že pokožka je suchá a napätá. Je to spôsobené tým, že slnečné žiarenie pokožku vysušuje. Preto prípravky NIVEA SUN nielen chránia pokožku, ale dodávajú jej tiež účinnú hydratáciu. Iba so správnou zmesou starostlivosti a ochrany môžeme dosiahnuť dlhodobé opálenie a chrániť pokožku pred predčasným starnutím.

 • Benefit č. 5: Ľahké nemastné zloženie

K častým výhovorkám, prečo nepoužívame opaľovacie prípravky, patrí, že mastia a lepia sa na oblečenie a že je pokožka zaťažujú. Nový rad NIVEA SUN sa okamžite vstrebáva do pokožky, osviežuje ju a nezanecháva mastný pocit, preto sa po použití nemusíte báť sa hneď obliekať.

Nivea gél po opaľovaní

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

NIVEA SUN – bezpečnosť, ochrana planéty i udržateľnosť

Výrobky radu NIVEA SUN sú najlepším príkladom účinnej, ekologickej ochrany pred slnkom, kde je kladený vysoký dôraz tiež na udržateľnosť. Zloženie je nielen kvalitné a bezpečné, ale tiež:  

 • NEŠKODIA OCEÁNOM: Vo výrobkoch nenájdete UV filtre, ktoré škodia oceánom a moriam: oktinoxát a oxybenzón. Tým sú v súlade s právnym predpisom na Hawai – Hawaii Reef Bill, ktorý zakazuje používanie UV filtrov, ktoré majú neblahý vplyv na podmorské prostredie a koralové útesy.
 • MAJÚ UDRŽATEĽNÉ OBALY: Okrem ingrediencií šetrných k životnému prostrediu má vplyv na znižovanie ekologickej stopy tiež používanie udržateľnejších obalových materiálov. Všetky fľaše slnečných sprejov NIVEA sa skladajú zo 100  % rPET (okrem pumpičky a viečka). Šetria sa tak cenné zdroje a obmedzuje negatívny dosah na životné prostredie.
 • SÚ BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÉ: Všetky prípravky sú bezpečné ako pre človeka, tak pre prírodu, pretože sú biologicky rozložiteľné. Nezaťažujú teda naše zdravie, ani životné prostredie.

Zaujme ťa: TEST: Šampón, primer a sprej na styling - vlasové novinky od NIVEA


  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Mária Reibergerová 13.06.20 09:22

MR
karma
104.00

bicyklovanie sa nám pretiahlo časovo a prišla som domov so spálenými rukami, natrela som si ich len telovým mliekom, podcenila som to

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 13.06.20 12:13

KK
karma
122.00

kozmetiku Nivea používam už dlho a zatiaľ ma nesklamala

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 14.06.20 13:21

MZ
karma
109.00

kozmetika Nivea nikdy nesklame

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 14.06.20 18:16

AS
karma
108.00

ochrana je veru dôležitá, hlavne pre tých, ktorí majú materské znamienka

 • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 15.06.20 20:07

AS
karma
-1.00

Opaľovacie prípravky od značky Nivea sú kvalitné.

 • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 16.06.20 21:34

AS
karma
-1.00

Ochrana pred slnkom je neskutočne dôležitá.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Tvarohové pagáče so syrom alebo sezamom: Akým dáš prednosť?
Bezmäsité jedlá

Tvarohové pagáče so syrom alebo sezamom: Akým dáš prednosť?

 • 6
 • 10.10.2022
Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému
Dezerty

Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému

 • 4
 • 24.10.2022
Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!
Bezmäsité jedlá

Ázijská kuchyňa – recepty na TOP jedlá, ktoré si musíš doma pripraviť!

 • 2
 • 19.01.2023