Spoznaj probiotické sérum Pluss od Esse Probiotic Skincare!

Spoznaj probiotické sérum Pluss od Esse Probiotic Skincare!

Zistenia z projektu Human Microbiome Project ukázali, že zdravá pokožka je hostiteľom miliónov mikróbov. Tieto mikróby prenikajú hlboko do štruktúry pokožky, kde spolupracujú s našimi vlastnými bunkami, aby vykonali komplexnú biochémiu pre trvalé udržanie zdravia našej pokožky.

Vaša mikroflóra, ktorú ste zdedili, sa vytvárala milión rokov a je formovaná aj vaším najbližším okolím. Štúdie pokožky Hunter-Gatheren však ukázali, že moderný životný štýl nie je veľmi zhovievavý k našej kožnej mikroflóre. Za hlavné faktory pri strate mikrobiálnych faktorov sa pokladajú: nadpriemerné užívanie antibiotík, vysoké percento pôrodov sekciou, zlá životospráva, stres a chemické látky v produktoch starostlivosti o pleť. Možno to znie strašidelne, no nemusíte sa obávať. Máme pre vás riešenie, ktoré so sebou prináša až 1 miliardu živých probiotík.

Odporúčame: Jedla si už čínske datle? Že nie? Tak pre toto by si mala začať!

Osídli a vyživuj!

Kožné ochorenia, ako ekzém a akné, sa stali bežnými na celom svete. A práve preto nadišiel čas ukončiť boj proti mikróbom a znovu "osídliť našu pokožku".

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré sú prospešné pre celé naše telo. Zároveň môžu meniť mikroflóru pokožky na rozmanitý a harmonický ekosystém, ktorý je natoľko zdravý, že dokáže odolávať útokom patogénov a zároveň redukovať následky starnutia pokožky. Viac sme sa probiotikám venovali aj v článku "Probiotiká v kozmetike: Koľko mikroorganizmov máme na pokožke?" , kde sme vám zároveň predstavili aj značku Esse Probiotic Skincare.

Produkty Esse Probiotic Skincare osídľujú pokožku prospešnými mikróbami, ktoré bojujú s druhmi, spôsobujúcimi starnutie a zároveň ju vyživujú prebiotickými živinami tak, aby selektívne živila mikroorganizmy, ktoré zlepšujú mikroflóru našej pokožky.

Používajú mierne konzervačné látky, mierne povrchovo aktívne látky a udržujú pH ich výrobkov medzi 4 a 5. Venujú tiež osobitnú pozornosť predchádzaniu znečistenia ekosystému pokožky. Ich produkty sú krokom k trvalo udržateľnej a krásnej budúcnosti.

Pozri aj: Poznáš jedinečný slivkový olej? Nechaj sa prekvapiť jeho účinkami!

probiotiká

Zdroj: Shutterstock®

Mikroflóra našej pokožky je rovnako dôležitá ako mikroflóra v tráviacom systéme

Keď sa Esse probiotické sérum plus aplikuje na pokožku, 1 miliarda živých probiotík na mililiter sa aktivuje pri kontakte s vodou na pokožke, dopĺňa vašu prirodzenú mikrobiálnu rozmanitosť a pomáha vytvárať ideálny mikrobióm na spomalenie procesu starnutia.  Toto sérum teda obsahuje viac, ako jednu miliardu živých probiotických mikróbov na 1mililiter, čo je 50 miliónov na 1 kvapku a tak môžeme potvrdiť, že je to prvý výrobok tohto druhu v kozmetickom priemysle. Nezávislé testovanie dokázalo, že tento výrobok zvyšuje pevnosť pokožky o 16 % za 28 dní, pričom pozitívne výsledky sa prejavujú u 100 % testovaných jedincov.

V prípravku nie je žiadna voda a probiotické baktérie sú deaktivované, no zároveň živé a schopné kolonizovať na pokožke. Aktivujú sa pri kontakte s vodou na pokožke alebo za pomoci zvlhčovača. Akonáhle sú aktívne, pomáhajú napraviť nerovnováhu mikroflóry a tým posilňujú funkciu ochrannej bariéry pre pevnejšiu, plnšiu a pružnejšiu pleť.

Existuje tristo druhov baktérií rodu Lactobacillus - v Esse Probiotickom sére plus boli vybrané tri rody pre ich pozitívny vplyv na pokožku a pre ich schopnosť spolupracovať synergicky. Názvy týchto rodov laktobacila ostávajú výrobným tajomstvom Esse.

Ak budete používať prírodné produkty, uvidíte lepšie dlhodobé výsledky. Toto sérum je vhodné pre všetky typy pokožky a svojím vysoko vyvinutým účinkom na vytváranie biologickej rovnováhy je mimoriadne účinné pre pokožku, vykazujúcu akúkoľvek formu stresu.

Bude sa ti páčiť: Toto ovocie s omladzujúcimi účinkami musíš ochutnať! Zisti, prečo!

probiotiká v potravinách

Zdroj: Shutterstock®

Probiotické sérum plus spomaľuje starnutie zlepšovaním funkcie zadržiavania vody v pokožke, produkciou kyseliny hyalurónovej a znížením rýchlosti degradácie elastínu a kolagénu. Celkový stav pokožky sa zlepšuje pri týchto efektoch:

  • Ochrana - Jednou z primárnych funkcií mikroflóry pokožky je chrániť ju pred patogénnymi mikróbmi. Ak sú mikrobiálne populácie na pokožke nízke, vzniká priestor pre ich napadnutie patogénmi. Probiotické sérum Esse plus zvýšuje mikrobiálne populácie na takú úroveň, aby nevznikli žiadne vyhovujúce podmienky pre potencionálnych útočníkov. Tým sa zabráni aktivácii imunitného systému vašej pokožky, ktorý ju zbytočne zaťažuje a urýchľuje jej starnutie.
  • Hydratácia - kyselina mliečna je produkovaná vaším telom a má schopnosť udržiavať správne pH v pokožke. Nedávno sa zistilo, že väčšina kyseliny mliečnej v pokožke je skutočne produkovaná prospešnými mikróbmi. Druhy Lactobacillus sú obzvlášť účinné pri produkcii kyseliny mliečnej a z toho je odvodený aj ich názov. Kyselina hyalurónová je primárna molekula na uchovanie vody v pokožke a dokáže udržať najmenej 10-násobok svojej hmotnosti. Probiotiká, ako je Lactobacillus, zvyšujú hladinu kyseliny hyalurónovej, tak zvýšením produkcie v kožných bunkách, ako aj samostanou produkciou HA.
  • Ochranná bariéra pokožky – funkcia tesných medzibunkových spojov bola uznaná až v roku 2006, ale tento spôsob viazania bunkových sietí je rozhodujúci pre zdravie pokožky. T-junctions sú modulované proteínmi, ku ktorých tvorbe radikálne prispievajú práve prospešné mikróby rodu Lactobacillus.
  • Komunikácia – veľká časť funkcie probiotických mikróbov v tomto sére je zameraná na bunkovú komunikáciu. Prospešné mikróby Lactobacillus môžu priľnúť k bunkám pokožky a odosielať chemické signály do okolitých buniek, ktoré majú za úlohu tlmiť imunitnú reakciu. To znižuje zápal a spomaľuje starnutie.
recyklovanie materiálu

Zdroj: Shutterstock®

PETA

Zdroj: Shutterstock®

Spoločnosť Esse sa od svojho založenia zaviazala dodržiavať ekologické normy Ecocert. Ecocert presadzuje minimálne ekologické percentá a zakazuje prísady, ktoré považuje za nebezpečné alebo neudržateľné. Taktiež kontroluje výrobné zariadenia a zabezpečuje plnú sledovateľnosť všetkých surovín.

Ecocert reguluje balenia, ktoré používa. Zabezpečuje, aby materiály, ktoré sú použité, boli pre spotrebiteľa bezpečné a aby do výrobku časom nevnikli. Sledujú aj recyklovateľnosť obalových materiálov.

Spoločnosť Esse sa taktiež zapojila do programu spoločnosti PeTA a na PeTA.org ako akreditovaná spoločnosť, ktorej výrobky nie sú testované na zvieratách (CRUELTY FREE).

Esse je akreditovanou vegánskou spoločnosťou. To znamená, že v ich sortimente nie sú použité žiadne živočíšne produkty. V rade ich produktov pre starostlivosť o pleť nenájdete akékoľvek živočíšne produkty, dokonca ani včelí vosk.

V Esse sa zároveň zaviazali k spravodlivému obchodu s prírodnými produktmi a sú akreditovaným partnerom spoločnosti PhytoTrade Africa. PhytoTrade Africa sa venuje rozvoju spravodlivého obchodu a ekologicky udržateľných prírodných produktov. PhytoTrade dohliada na udržateľnosť úrody rastlín z voľnej prírody vidieckymi komunitami v Zimbabwe, Zambii, Namíbii, Malawi, Botswane, Svazijsku a Južnej Afrike. Spravodlivý obchod s prírodnými výrobkami tak zvýšil životnú úroveň už desiatok tisíc ľudí.

Viac sa dozviete na www.esseskincare.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 04.10.18 19:29

ĽŠ
karma
100.00

Vyzerá veľmi zaujímavo, rada vy som vyskúšala...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní