4 spôsoby ako dosiahnuť vytočené riasy

4 spôsoby ako dosiahnuť vytočené riasy

Riasy a zvodný pohľad patria medzi naše tajné ženské zbrane. Priťahujú množstvo pozornosti, rámujú oči a takpovediac od nich závisí krása očí.

Ak ste nedostali do vienka dostatočne husté a vytočené riasy, tak existujú spôsoby, ako si k nim dopomôcť. Odhliadnuc od rôznych domácich spôsobov a prírodných receptov, existujú šikovné prostriedky a pomôcky, ktorými si vykúzlite dokonalé riasy.

Ako prvé sa nám núkajú umelé riasy, ktoré si stačí ráno nalepiť a večer odlepiť. Jednoduchý spôsob, ktorý však postupne môže riasy oslabiť. Ako ďalšie tú sú rôzne možnosti predĺženia a doplnenia rias. V neposlednom rade môžete siahnuť po riasenkach, ktoré majú množstvo funkcií. My vám však ponúkame 4 spôsoby, vďaka ktorým si môžete vykúzliť krásne vytočené riasy.

Odporúčame prečítať: Týchto 6 znakov prezradí, či pijete priveľa kávy!

4 spôsoby ako dosiahnuť vytočené riasy

Zdroj: Shutterstock®

1. Použite vaše prsty

Najjednoduchšia technika, ktorá si nevyžadujú špeciálne pomôcky. Jednoducho si aplikujte jednu vrstvu riasenky a počkajte až zaschne. Následne si prstami pritlačte riasy smerom nahor a jemne ich vytočte, riasy si takto podržte asi minútku. Tento krok opakujte dovtedy, kým nedosiahnete požadované vytočenie rias.

Odporúčame prečítať: Malý byt? Tipy a triky ako ho opticky zväčšiť

4 spôsoby ako dosiahnuť vytočené riasy

Zdroj: Shutterstock®

2. Klieštiky na riasy

Ďalším spôsobom ako dosiahnuť vytočenie rias, je použitie klieštikov na riasy. Tie sa používajú na čisté riasy pred nanesením riasenky. Pri použití klieštikov je dôležité dodržiavať isté zásady:

- natáčanie rias klieštikmi by nemalo trvať dlhšie ako 5 sekúnd, pretože by ste si ich mohli zničiť

- výnimočne (vo výnimočných prípadoch) môžete použiť klieštiky až po nanesení riasenky – avšak uistite sa, že vám riasenka úplne zaschla

- klieštiky môžete mierne zahriať pre čo najlepší výsledok, avšak rovnako tento spôsob využívajte vo výnimočných prípadoch

Ako dosiahnuť čo najdlhší efekt natočených rias?

Určite ste už počuli o spôsoboch ako je nastriekanie laku poprípade gélu na vlasy na vaše klieštiky – je to síce riešenie, avšak môžete si vyvolať podráždenie očí a spôsobiť rôzne alergie. Lepším spôsobom je riasy natočiť klieštikmi a následne aplikovať vodeodolnú riasenku. Práve vodeodolná riasenka má suchšiu konzistenciu a nižšiu hmotnosť, vďaka čomu nebude zaťažovať vaše riasy. Preto vám ostanú krásne natočené dlhšiu dobu.

Odporúčame prečítať: Permanentný make-up! Áno či nie?

4 spôsoby ako dosiahnuť vytočené riasy

Zdroj: Shutterstock®

3. Natáčanie prostredníctvom lyžičky

Ak ste si zabudli na cestu zabaliť vaše klieštiky na riasy, alebo ak ich jednoducho nemáte, ďalším spôsobom, ako si natočiť riasy, je prostredníctvom čajovej lyžičky. Tú si mierne zahrejte a pritlačte si riasy k očnému viečku. Vydržte takto zopár sekúnd a užívajte si vytočené riasy. Aplikujte riasenku ako obvykle – takto by vaše natočené riasy mali vydržať celý deň.

Odporúčame prečítať: Nič nie je nesmrteľné - ani bežne používané veci! Kedy už patria do koša?

4 spôsoby ako dosiahnuť vytočené riasy

Zdroj: Shutterstock®

4. Kulma na riasy

V dnešnej dobe nás už asi veľmi nič neprekvapí. Preto kulma na riasy patrí medzi moderné výdobytky, ktoré sú bežne dostupné pre každú z nás. Možno takáto kulma znie desivo, veď kto by si chcel dať kulmu vedľa oka? Avšak výrobcovia mysleli aj na to, preto je takáto kulma vybavená špeciálnou mriežkou, ktorá ochráni vaše oči pre kontaktom s teplom. Kulmu môžete použiť na čisté riasy alebo až po nanesení riasenky. V oboch prípadoch budú vaše riasy nádherne natočené a vydržia tak celý deň.

Zdroj foto: shutterstock.com, pinterest.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Monika Filípková 14.02.17 06:54

MF
karma
56.00

Pri natočení rias používam najjednoduchší spôsob a to vytočenie rias rukou. :)

  • 0
Odpovedať

Anna Kralovičová 14.02.17 15:18

AK
karma
64.00

Maskaru používam, ale riasy si nevytáčam, myslím, že netreba.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní