Čo by ste mali vedieť o umelých mihalniciach

Čo by ste mali vedieť o umelých mihalniciach
 • 26.10.2015
 • Gabriela Vargová

  • Zdieľaj:
 • 0

Oči - veľké či malé, modré, zelené, hnedé. Tajomný pohľad, sexi mačací tvar, zrkadlo duše. Nedávno som milé dámy, robila v bratislavských uliciach anketu. Moja otázka znela: "Čo si ako prvé všimnete na opačnom pohlaví?" Najčastejšou odpoveďou boli práve oči. Silný magnet, nástroj zvádzania. Súčasťou tajomného pohľadu sú dlhé, husté mihalnice. Bohužiaľ nie každej z nás príroda nadelila dokonalé riasy. Nezúfajte.

Riešením môžu byť umelé mihalnice. Možno si myslíte, že sa používajú len na špeciálne príležitosti, či už plesy, svadby, alebo iné spoločenské akcie. Pravda je však iná. Mnohé dámy pravidelne skrášľujú svoj pohľad práve týmto spôsobom.

Odporúčame prečítať:  Fakty, ktoré ste o špirále nevedeli

umelé riasy

Zdroj: Shutterstock®

Tak napríklad 3D mihalnice predstavujú revolučnú novinku v oblasti predlžovania. Každá mihalnica sa samostatne prilepí na vaše mihalnice na to určeným lepidlom. Umelé riasy sú navrhnuté technológiou tak, aby boli 100% identické s Vašimi prírodnými mihalnicami. Keďže sú plastické, sú veľmi ohybné a dokážu sa prispôsobiť akémukoľvek tvaru. Kozmetický priemysel tejto doby ponúka širokú škálu. Môžete si vybrať ideálnu dĺžku, hrúbku, a dokonca aj zatočenie.

Ak je práca urobená kvalitne, dokonale splynú a nikoho by ani nenapadlo, že nejde o vaše vlastné. Sú odolné voči vode, potu a slzám. Aplikácia maskary nie je potrebná, nakoľko budú vaše mihalnice dlhé a silné aj bez nej. Pre tie odvážnejšie je možnosť vybrať si aj z iných farieb ako je klasická čierna. Mihalnice je potrebné dopĺnať každé 3-4 týždne. Cena sa pohybuje od 35 -50 eur, a za doplnenie zaplatíte od 15-25 eur.  

Odporúčame prečítať:  Kozmetické zlozvyky: toto rozhodne nerobte

umelé mihalnice

Zdroj: Shutterstock®

Okrem profesionálneho predlžovania mihalníc v špecializovaných salónoch je možnosť zakúpiť si mihalnice v celosti a tie šikovnejšie z vás sa môžu pohrať s predĺžením sami v pohodlí svojho domova. Asi si práve hovoríte. Nie v žiadnom prípade, to nezvládnem.

Ja využívam práve tento spôsob a umelé mihalnice si lepím pravidelne a sama. Možno budete mať pri prvej aplikácii zalepené celé oči, a lepidlo bude všade okolo vás, no netreba sa vzdávať. Výsledok a obdivné pohľady stoja zato. Je to len sila zvyku. Neskôr to už pre Vás nebude predstavovať žiadny problém, a nalepenie hravo zvládnete v priebehu 3 minút. Ale ako nato? Na internete kolujú rôzne tutoriály a spôsoby, no nie všetky sú zrozumiteľné. Pripravila som pre Vás 5 jednoduchých krokov so zaručeným výsledkom.

Odporúčame prečítať:  Líčenie do školy - ako nalíčiť jemne a prirodzene dospievajúcu pleť?

Postup ako správne vybrať a aplikovať umelé mihalnice:

1. Vyberte si správny typ a dĺžku rias podľa toho, aký efekt chcete dosiahnuť.

2. Skôr než na mihalnice nanesiete lepidlo, priložte si ich k oku a zistite, či nie sú príliš dlhé a či sa zmestia na vaše očné viečko. Ak nie, problém hravo vyriešia manikúrové nožničky, ktorými si ich prispôsobíte podľa vlastného uváženia. Pozor výberu lepidla venujte zvýšenú pozornosť. Na ňom určite nešetrite. Oči sú samé o sebe citlivé a taktiež treba dbať aj na vaše vlastné mihalnice.

3. Naneste lepidlo na pásik mihalnice priamo z tuby. Ak nemáte pevnú ruku, aplikujte lepidlo najprv na vatovú tyčinku a až tak na mihalnice. Počkajte 10 sekúnd. Dôležité je nanášať mihalnice ako posledné. Očné tiene, linka, make-up, púder, to všetko by ste mali mať nanesené skôr ako umelé mihalnice!

umelé riasy

Zdroj: Shutterstock®

4. Uchopte mihalnicu prstami alebo pinzetou, a priložte ju do stredu viečka čo najbližšie k línii svojich rias. Potom prilepte oba konce do vnútorného a vonkajšieho kútika a pár sekúnd pridržte.

5. Po nalepení môžete mihalnice pretrieť maskarou pre dokonalé splynutie. Ak uvidíte medzeru medzi vašimi a umelými mihalnicami, nemusíte ich hneď odlepovať a lepiť odznova, stačí túto medzeru opatrne vyplniť tekutou očnou linkou.

Odporúčame prečítať:  Mavala - Eye Lite rastové sérum na riasy a obočie


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

TEST: Bernard Cassiere My Youth Spirulina Skincare Routine - očarujúca kozmetika pre rozmaznávanie vašej pleti
Pleťová kozmetika

TEST: Bernard Cassiere My Youth Spirulina Skincare Routine - očarujúca kozmetika pre rozmaznávanie vašej pleti

 • 1
 • 19.01.2023
TEST: Kvetinové vody Alteya Organics od bioruza.sk
Pleťová kozmetika

TEST: Kvetinové vody Alteya Organics od bioruza.sk

 • 0
 • 23.11.2022
TEST: NIVEA Tónovacie očné krémy v hubke CELLULAR 3v1
Dekoratívna kozmetika

TEST: NIVEA Tónovacie očné krémy v hubke CELLULAR 3v1

 • 5
 • 01.01.2023