Dioptrické okuliare a líčenie nemusia byť nepriatelia

Dioptrické okuliare a líčenie nemusia byť nepriatelia
  • 15.12.2016
  • Claire Clairmont

Nosiť okuliare je IN. Módni návrhári sa pretekajú v tom, ktorý vytvorí štýlovejšie rámy s priehľadnými sklíčkami a či už k životu nutne potrebujete tie s dioptriami alebo nosíte na nose len imidžovky, určite pre každú z nás znamenajú výraznú zmenu v živote.

Vhodne alebo nevhodne zvolený rám okuliarov totiž dokáže zmeniť človeka na nepoznanie a záleží v podstate len na vás, či pôjde o zmenu k lepšiemu alebo naopak. A čisto ženský problém – ako prispôsobiť líčenie okuliarom – po prečítaní dnešného článku už bude len minulosťou.

Čo dodržiavať pri líčení, pokiaľ nosíte okuliare:

1. Dajte zbohom NUDE

Tzv. nahé odtiene rúžov sú fajn. Ak ale nosíte okuliare, skúste na ne aspoň občas zabudnúť a doprajte si aj tie naozaj výrazné farbičky na vašich perách - sýta červená, ružová alebo koralová budú pre vás tým pravým. V kombinácii s okuliarmi totiž výrazné pery vyzerajú naozaj božsky a navyše, nemusíte sa príliš zaťažovať líčením očí – stačí zopár ťahov riasenkou a je to!

Odporúčame tiež: Rúže - ako si vybrať ten správny?

ako zladiť mejkap k okuliarom

Zdroj: Shutterstock®

2. Hrajte sa!

Dolaďte líčenie k farbe rámu na okuliaroch alebo meňte rámy podľa typu líčenia! Fantázii sa medze nekladú, stačí len troška chute a prípadný široký arzenál okuliarov.

3. Linkovanie

Linkám na očiach sa vôbec nemusíte vyhýbať. Vo všeobecnosti platí, čím tenšie máte rámy na okuliaroch, tým tenšie by mali byť aj očné linky – iba dodržaním tohto pravidla dosiahnete nenásilný, prirodzene pôsobiaci look.

Odporúčame tiež: 6 beauty pravidiel, ktoré musíte porušiť!

linka na oči a okuliare

Zdroj: Shutterstock®

4. Kvalitný korektor

Neváhajte zainvestovať do naozaj kvalitného korektoru, ktorý kryje perfektne aj v malom množstve. Na miesta, kde sa okuliare dotýkajú nosa však miesto krémových konzistencií použite tie tuhšie – budú sa pod okuliarmi menej odtláčať.

5. A kvalitný rozjasňovač

Trošku rozjasňovaču naneste do oblasti pod očami – prejasní to váš pohľad a prežiari celkový výzor! Pokojne môžete použiť aj korektor vo svetlejšom odtieni, efekt bude rovnaký.

Odporúčame tiež: Zaujímavé spôsoby, ako použiť korektor pri líčení

okuliare bez rámu a líčenie

Zdroj: Shutterstock®

6. Nezabudnite na obočie!

Na to by síce nemala zabúdať žiadna žena, pre nositeľky dioptrických okuliarov to ale platí dvojnásobne. Dajte si záležať na jeho perfektnom, ale prirodzene pôsobiacom tvare a ak si naň netrúfate samé, pokojne sa obráťte na profesionálov.

7. Vytočte ich!

Máme na mysli vaše riasy. Len oči s natočenými riasami pôsobia príťažlivo a navyše, nebudú vám zavadzať pri žmurkaní s okuliarmi.

Odporúčame tiež: Zlaté pravidlá líčenia rias

líčenie očí k okuliarom

Zdroj: Shutterstock®

8. Tieňovanie

Nikdy, naozaj nikdy nenanášajte očný tieň ponad rám okuliarov - obzvlášť, ak ho máte naozaj výrazný. Takýto mejkap pôsobí príliš prekombinovane a disharmonicky, preto líčenie očí očným tieňom vždy zakončite v oblasti sklíčok. Povolenou výnimkou tesne pod obočím je jedine rozjasňovač.

Odporúčame tiež: Make-up tipy, ktoré musí každá žena poznať


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

simona vician 15.12.16 08:19

SV
karma
100.00

zena moze byt krasna aj v okuliaroch, preco nie :)

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 16.12.16 07:46

SK
karma
113.00

veľmi pekné

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 20.12.16 21:38

MZ
karma
-1.00

Tiež občas nosím okuliare a aj to líčenie tomu prispôsobujem :)..

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní