Dymové líčenie očí pre začiatočníkov v 5 krokoch: Toto zvládneš aj ty!

Dymové líčenie očí pre začiatočníkov v 5 krokoch: Toto zvládneš aj ty!

Prirodzenosť a prirodzený vzhľad je tento rok v kurze. Je to trend, ktorý milujú ženy po celom svete.  Ale viete, čo nikdy nevyjde z módy? Čo si ženy a make-up artisti obľúbili natoľko, že si nevedia bez toho predstaviť večerné líčenie?

Dymové líčenie očí je založené na tieňovaní – na prirodzenom prechode medzi použitými očnými tieňmi. Základom je pohrať sa s tmavšími a svetlejšími tieňmi, tie je potrebné poriadne „rozblendiť“ a zmierniť tak medzi nimi viditeľné prechody. Pri tejto technike je potrebné najmä zdôrazniť oči, pridať im hĺbku a neodolateľný pohľad.

A kým doposiaľ sme boli zvyknuté na dramatické čierne dymové líčenie, ktoré sa hodilo najmä na slávnostné a večerné udalosti, tak v súčasnosti sa nemusíte báť siahnuť aj po iných farbách, ako je čierna. Dymové líčenie sa dokonca pri vhodne zvolených očných tieňoch hodí aj na bežné denné nosenie. Ako teda na dymové líčenie, ktoré zvládne úplne každý?

Pozri aj: Hyalurónové sérum na pleť Ocean Riches: Prečo ho začať používať?

smokey eyes

Zdroj: Shutterstock®

Krok 1: Podklad je dôležitý

V prvom rade je potrebné zjednotiť očné viečko. Ak patríte k majiteľkám mastných očných viečok, na ktorých nedrží nič, tak najskôr aplikujte podkladovú bázu na celé pohyblivé viečko. Tá pomáha predĺžiť výdrž celého líčenia očí.

Ak máte to šťastie, že vám na očných viečkach drží všetko aj bez použitia podkladovej bázy, tak ich zjednoťte prostredníctvom fixačného púdru alebo najsvetlejšieho očného tieňa. Tento tieň tiež následne aplikujte na podkladovú bázu.

aplikácia tieňa do vonkajšieho kútika

Zdroj: Shutterstock®

Krok 2: Otvorte oči

V druhom kroku aplikujte svetlejší hnedý očný tieň do záhybu očného viečka. Takto získate otvorenejší pohľad, avšak dávajte pozor – nevyťahujte očný tieň nad očnú kosť ani do vnútorného kútika. Oči tak budú vyzerať väčšie a krajšie.

Do vnútorného kútika oka a rovnako tesne pod obočie aplikujte svetlý tieň (iný než ten, ktorý ste použili ako podklad), ktorý vaše oči opticky zväčší.

Krok 3: Začnite stmavovať

A teraz ide do tuhého! Tmavší očný tieň aplikujte do vonkajších kútikov oka. Postupne ho začnite zapracovávať a prepájať so svetlejším tieňom, ktorý ste si aplikovali v predchádzajúcom kroku. Tento tmavší tieň tiež aplikujte pozdĺž spodnej línie rias – do tretiny oka. Oko tak bude viac definovanejšie a získa otvorenejší vzhľad.

Odporúčame: Čo je ostropestrec a aké sú jeho účinky? Toto o ňom potrebuješ vedieť

očná linka

Zdroj: Shutterstock®

Krok 4: Linka dokáže divy

Takou pomyselnou čerešničkou na torte je (samozrejme, okrem objemných rias) očná linka, ktorá dokáže vyplniť medzeru medzi mihalnicami a líčeniu dodať dramatickosť. V tomto prípade máte 3 možnosti – buď to skúsite ceruzkou, očnou linkou alebo sa pohráte s očnými tieňmi.

V každom prípade robte menšie pohyby, linku kreslite pomalšie a dávajte si pauzy na to, aby ste mohli klipkať očami, a to hlavne v prípade, ak nie ste zvyknuté vytvárať si očné linky.

Tip: Ak máte menšie oči, tak sa vyhýbajte čiernej linke, ktorá ich môže opticky zmenšovať.

Krok 5: Bez riasenky to nejde

Už v predchádzajúcom kroku sme naznačili, že objemné riasy sú takou finálnou bodkou celého líčenia. Veď napokon, žiadne líčenie nevyzerá dokonalo bez zvýraznených mihalníc. Riasenku teda aplikujte v niekoľkých vrstvách cik-cakovým pohybom (alebo Z-etkovým pohybom) čím docielite nalíčenie každej riasy.

Sada očných tieňov pre prirodzený make-up

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Tiene pre prirodzené, ale aj dymové líčenie

Teóriu by sme mali zvládnutú, ale čo prax? Tá je už o niečom inom a ako sa hovorí, nik učený z neba nespadol. Preto je to všetko len o cvičení a hľadaní správnych „grifov“, vďaka ktorým si vytvoríte dymové líčenie očí, ktoré vám bude svedčať.

K tomu, aby ste mohli trénovať, potrebujete samotné očné tiene, ktoré majú všestranné využitie. A keďže všetky ženy vedia, že make-up dokáže robiť zázraky na počkanie a dokonca vďaka nemu dokážete vytvárať ozajstné umelecké diela, tak to vyskúšajte so Sadou očných tieňov pre prirodzený make-up od tiandekozmetika.sk.

Dajte o svojom vycibrenom vkuse vedieť celému svetu! Paletka obsahuje 12 trendy odtieňov – od nude až po výrazné tmavé farby, s ktorými si vytvoríte líčenie na mieru. Ich jemná textúra vám umožní tiene rozmazávať a zmierňovať prechody medzi použitými tieňmi a priložený aplikátor vám celé líčenie zjednoduší.

Predstavte si, koľko rôznych líčení si vďaka paletke môžete vytvoriť. Kombinujte 2, 3 alebo viac tieňov súčasne a váš „večerný záťah“ bude nezabudnuteľný nielen pre vás, ale aj pre vaše okolie.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 26.05.19 07:33

ĽŠ
karma
100.00

Skvelý návod pre začiatočníkov!

  • 1
Odpovedať

Lucia Šeptáková 26.05.19 14:50

karma
110.00

Krásne!super návod..

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 27.05.19 10:26

JK
karma
100.00

Presne pre mňa krok po kroku moc sa nemaľujem

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní