Líčenie pod okuliare: Týmto chybám pri líčení očí sa určite vyhni!

Líčenie pod okuliare: Týmto chybám pri líčení očí sa určite vyhni!

Aj napriek ich obrovskej popularite, ktorú dosiahli v posledných rokoch, nosenie okuliarov môže byť niekedy obmedzujúce. A to hlavne v prípade dám, ktoré si nevedia predstaviť svoju existenciu bez nalíčených očí. Vytvoriť si totižto líčenie, ktoré by vyniklo aj napriek okuliarom, nemusí byť jednoduché. V tomto prípade však platí, že pod okuliare je potrebné vytvárať výrazné líčenie, avšak aj tu platí jedno ALE.

Na druhej strane existujú chyby, ktorých sa dámy ako nositeľky okuliarov (či už dioptrických alebo obyčajných) dopúšťajú. Pritom kľúčom celého úspechu je vyhnúť sa tmavým kruhom pod očami a urobiť očí väčšími.

Pozri tiež: Ako na chudnutie? Na týchto 5 vecí pri zhadzovaní kíl určite zabudni!

inšpirácia na líčenie

Zdroj: Shutterstock®

Tmavé nie, radšej svetlé!

Pokiaľ ide o očné tiene, tak tmavé dymové líčenie voľte len vtedy, keď máte nasadené kontaktné šošovky. Príliš tmavé tiene totižto pod okuliarmi môžu vyzerať až príliš tmavo a vaše oči pomerne neprirodzene. Namiesto toho voľte skôr svetlejšie tiene, ktoré sa hodia k farbe vašich očí. Pre trošku „drámy“ aplikujte tmavší tieň do vonkajšieho kútika oka a poriadne rozotrite do stratena.

Linkujte, ale s rozumom

Očná linka dokáže opticky zahustiť mihalnice, preto sa vôbec nečudujeme, že je taká obľúbená. Pri okuliaroch je potrebné farbu očnej linky prispôsobiť okuliarovému rámu. Teda, aby sme boli presní, tak sa vyhýbajte rovnakej farbe, ako je farba rámu vašich okuliarov. Voľte vždy linky o odtieň alebo dva svetlejšie.

okuliare a inšpirácia na líčenie

Zdroj: Shutterstock®

Nevytáčate? Chyba!

Bez riasenky nie je líčenie líčením. Bez nej to je ako koláč bez polevy. Ale, čo nalíčené mihalnice a okuliare? Aj vám sa stáva, že pri žmurkaní očami vaše mihalnice narážajú do skla a nie je vám to príjemné?

Ak už riasenku používate, tak si pred jej aplikáciou riasy natočte alebo vyskúšajte používať riasenku, ktorá riasy natočí. Vďaka tomu budú mihalnice pod okuliarmi vynikať a na druhej strane, nebude vám prekážať narážanie do skiel, keď budete očami žmurkať. Samozrejme, platí zásada, že by ste mali nechať riasenku zaschnúť pred tým, než si okuliare nasadíte. Takto predídete „zababraniu“ okuliarov riasenkou.  

V prípade používania riasenky platí aj ďalšia zásada – neaplikujte ju na spodné riasy. Nalíčené spodné riasy v kombinácii s okuliarmi môžu vrhať tmavý tieň, čo môže koniec-koncov vyzerať ako tmavé kruhy pod očami.

Odporúčame: 3 najhoršie potraviny pre zuby: Tieto radšej konzumuj s mierou!

Mascara med riasenky

Zdroj: Naturprodukt

Pozornosť venujte aj pleti

Rozumieme, že vaším cieľom je upútať pozornosť svojimi očami. To neznamená, že by ste mali zabúdať na zvyšok tváre. Vaše oči vyniknú len vtedy, keď budete mať zjednotenú pleť a hlavne prekryté kruhy pod očami. Preto si z korektora spravte svojho najlepšieho pomocníka, vďaka ktorému budete môcť zažiariť naplno.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Lucia Šeptáková 13.06.19 05:42

karma
108.00

Dobré rady,nie vždy líčenie vynikne za okuliarmi..

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 13.06.19 07:15

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi dobré rady pre líčenie pod okuliare!

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 13.06.19 14:46

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala super rady

  • 0
Odpovedať

Tim Brage 14.06.19 04:56

TB
karma
85.00

Ta z prvej fotky v baretke je prekrasna. Tie okuliare by si kludne mohla ponechat aj v najhorucejsich chvilach.

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 14.06.19 09:48

MC
karma
109.00

Okuliare nenosím ,ale líčenie sa páči.

  • 0
Odpovedať

Petra Kovacova 18.06.19 08:48

karma
-1.00

Odkedy som si oblubila cerveny a vinovy ruz, musela som premyslat nad bielenim zubov, objavila som dentalbrothers.sk okamzity vysledok a top pristup

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 27.08.19 13:19

JK
karma
100.00

prirodzené a jemné líčenie, ktoré vyzdvihne krásu každej ženy aj v okuliaroch

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní