Tieňovanie tváre, alebo hra s farbami

Tieňovanie tváre, alebo hra s farbami
 • 18.02.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 4

Ženské časopisy. Každá ich kupujeme. A milujeme. Listujeme voňavé stránky, ochkáme a achkáme nad článkami. Sú plné krásnych farebných fotografií, na ktorých figurujú ešte krajšie  modelky. Áno, fotografie sú retušované a prechádzajú náročnou úpravou.

Ale ani grafické programy nedokážu zázraky a ako sa hovorí, zo škaredej peknú neurobia. Preto celé kúzlo stojí a padá na vizážistoch. Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako je možné, že modelky na fotkách majú dokonalo súmerné črty a krásny príťažlivý vzhľad, ktorý na vás pôsobí harmonicky a nenútene? 

Odporúčame prečítať: Očné tiene lahodiace vašej farbe očí

modelka

Zdroj: Shutterstock®

Odpoveď je jednoduchá. Môže za to do dokonalosti dovedené tieňovanie či kontúrovanie tváre. Doslovná hra so svetlom, farbami a líniami. Je to malá veda a vizážisti si svoje know how strážia ako oko v hlave. V zásade však tieňovanie  nie je ťažké a môžeme sa ho naučiť každá. Základom je ovládať pár trikov. Aké sú to, sa dozviete v tomto článku.

Úvodom poznamenávam, že začiatočníčky si vystačia s troma farbami korektoru, odvážnejšie môže zakomponovať rozjasňovač a farebné korektory, najmä vo fialovej a zelenej farbe. Toto líčenie je ako stvorené pre krásnu, hebkú a pestovanú pleť. Preto jej venuje náležitú starostlivosť pravidelným odličovaním, pitným režimom, kvalitným krémom a spánkom. 

tieňovanie tváre

Zdroj: Shutterstock®

Budete potrebovať obľúbený mejkap, ale pozor. Pridáte k nemu korekčné farby. Najmä tmavohnedú a bielobéžovú.

Výbornú paletku má napr. Zoeva. Je vhodné poriadne si obzrieť tvár bez mejkapu v zrkadle. Máte tmavé kruhy pod očami? Vystupujú vám žilky na pokožke?

V zásade platí, že červené nedokonalosti, vyrážky maskujeme zelenou farbou. Vystupujúce žilky, žltý – nezdravý odtieň pokožky harmonizujeme fialkovým korektorom. 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Farebná explózia

paletka

Zdroj: Shutterstock®

Vystúpené časti tváre zvýrazňujeme tmavšou farbou. Potláčame a skrývame bledšou.

Na začiatok pleť ošetríme a nanesieme mejkap. Po mejkape idú tieňovacie korektory.

Vyzerá to asi takto: 

tieňovanie tváre

Zdroj: Shutterstock®

Korektory je dobré rozotierať štetcom, alebo vlhkou hubkou. Tvár nenasaje toľko farby a bude vyzerať prirodzene. Keď už „náčrt“ tváre rozotriete do stratena, nastupuje transparentný púder. Pozor! Pri rozotieraní nemiešame jednotlivé vrstvy korektorov. Skôr ich krúživými pohybmi štetca "ťaháme" ku krajom tváre. 

Líčka nie sú potrebné, lebo tvár už je zvýraznená tmavšou farbou. Rozjasňovač nastupuje ako posledný. Jeho použitie sme si už predstavili v predošlých článkoch. Namaľujte si oči spôsobom vám obvyklým, a pery iba jemným leskom. Voilá!  Postupne sa naučíte ako zvýrazňovať krásne časti tváre. Ono to ide postupným trénovaním akosi samo. smileyHlavné je držať sa pravidla: všetko s mierou. Neprežeňte to s farbou, ani korektorom. Menej je viac. Dôležité je korektory naozaj dobre rozotrieť a dať pozor na prechody, ako napr. krk, uši. 

Potom si stačí už iba nacvičiť chôdzu, lebo je dôvodná obava, že s týmto typom líčenia si vás na ulici pomýlia s modelkou. smiley

Pre ľahší tréning prikladám video: 

Milé dámy, už ste skúšali náročnejšie líčenie s pomocou pokročilých líčidiel, ako sú korektory, rozjasňovače? Alebo sa spoliehate na vizážistku? Dajte vám vedieť ! 

tieňovanie tváre

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: thinkstockphotos.com pinterest.com

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Patrícia Debnárová 18.02.15 18:59

PD
karma
-1.00

Človek by ani neveril čo make up dokáže. :O

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 18.02.15 21:01

MZ
karma
92.00

takéto "veľké líčenie" som zatiaľ doma neskúšala a ani sa o to nebudem pokúšať lebo si myslím že by to nedopadlo dobre :-)

 • 0
Odpovedať

Monika Šomšáková 19.02.15 17:45

karma
-1.00

rada skúšam a experimentujem s farbami a tieňovaním avšak je to vhodné na večerne udalosti alebo fotenia ale na bežné denné líčenie to nepoužívam ;)

 • 0
Odpovedať

Katarína Kačuriková 27.02.15 12:08

karma
113.00

ja tak maximálne používam bronzér :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní