Tipy ako prirodzene predĺžiť svoje riasy

Tipy ako prirodzene predĺžiť svoje riasy

  • Zdieľaj:
 • 5

Dlhé a zvodné riasy by chcela snáď každá z nás. Kozmetické salóny dnes už ponúkajú viacero riešení, ako vykúzliť z jemných nevýrazných rias očarujúce ,,vejáre“. 

Lepenie umelých trsov a špeciálnych 3D mihalníc však neoslovia každú z nás a priznajme si, takéto možnosti stoja aj nemalé financie.

Ako si však vykúzliť dlhé a výrazné riasy za pomoci svojich prirodzených rias? Dnes si poradíme zopár tipov, ako je možné ich dosiahnuť. Nie je to nič zložité. Stačí iba vedieť, ako na to. 

Odporúčame prečítať:Výhody minerálneho make-upu

mihlanice

Zdroj: Shutterstock®

Základom je kvalitná špirála. Pri jej výbere preto buďte dôsledná. Špirálu vyberajte podľa toho, či chcete mať riasy dlhé, s maximálnym objemom alebo či chcete, aby boli vaše nalíčené riasy odolné voči vode.

Prvou účinnou metódou je vrstvenie rias. V prípade, že chcete, aby vo vašom líčení hrali hlavnú úlohu práve riasy, ideálnym riešením je vrstviť. To znamená, že po zaschnutí, respektíve po prvom nanesení aplikujte na riasy špirálu ešte dvakrát, pričom ju nanášajte pomalými pohybmi od korienkov až nahor. Vyvarujte sa však efektu pavúčích ,,nožičiek“, ktoré vznikajú po nanášaní viacerých vrstiev špirály. 

Odporúčame prečítať: Ako ošetrovať svoju pleť v zime?

riasenka

Zdroj: Shutterstock®

Druhým riešením je použiť kliešte na mihalnice. Kliešte na mihalnice zoženiete takmer v každej drogérii a dosiahnete nimi pekne vytočené riasy, ktoré budú navyše po pretretí špirálou aj pekne predĺžené. 

Odporúčame prečítať: Ako opraviť alebo predĺžiť životnosť vášho make-upu?

klieste na mihalnice

Zdroj: Shutterstock®

Ďalším riešením je použitie pleťového púdru na riasy. Púder riasy akoby obalí a po následnom nalíčení vašich rias špirálou budú plné objemu.

Riešením môže byť aj použitie očnej linky. Nanesením linky na očné viečko dodáte nalíčeným riasam na objeme. Linka by mala byť hrubšia a mala by byť namaľovaná nielen na horné viečko, ale aj popod a pomedzi vaše riasy.   

Odporúčame prečítať: Nalíčte sa vo vianočnom štýle

ocna linka

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

Aké sú vaše triky pre krásne dlhé riasy?

Preferujete prírodné predlžovanie rias alebo sa nebránite umelým

riasam?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Zahoranová 29.12.14 21:22

MZ
karma
92.00

nemám žiadne triky :-), rada mám skôr zahusťujúce riasenky, radšej mám husté riasy ako veľmi dlhé, umelé riasy som ešte nemala no možno niekedy na nejakú špeciálnu príležitosť ich vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Lýdia Brezová 31.12.14 21:37

LB
karma
-1.00

Preferujem prirodzené mihalnice, jemne predľžené a zahustené

 • 0
Odpovedať

Nikoleta Fučeková 02.01.15 10:51

NF
karma
-1.00

Večer po šetrnom odlíčení si na riasy nanesiem kozmetickú vazelínu. Riasy sa poškodzujú pokiaľ sú suché a týmto sa im dodáva dostatočná regenerácia. Už po 2 dňoch vidno výsledky, riasy sú oveľa hustejšie, dlhšie a nevypadávajú, odporúčam :)

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 12.01.15 21:18

JK
karma
100.00

Jednoznačne preferujem prirodné predlžovanie rias a kvalitnú špirálu

 • 0
Odpovedať

Simona Fábianová 14.02.15 19:03

SF
karma
-1.00

večšinou si prejdem riasy so špirálou na predĺženie a zhustenie,a tak ešte úplne so suchou špirálou prejdem viackrát a vytáčam,tým sa mi zvečšia...

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní