Beauty poradňa GERnétic: Ako na hojenie jaziev na poprsí?

Beauty poradňa GERnétic: Ako na hojenie jaziev na poprsí?

  • Zdieľaj:
 • 1

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Na jeseň som absolvovala na plastickej chirurgii zmenšenie poprsia. S výsledkom som spokojná, ale trápia ma jazvy, ktoré sa hoja horšie, než som predpokladala. Aký prípravok mám používať, aby jazvy neboli tak viditeľné?

Zásah do pokožky a tkaniva je pri tejto operácii značný a hojenie prebieha niekoľko mesiacov. Výsledná jazva je vlastne väzivový produkt hojenia poškodenej kože do hlbokých vrstiev. Vzhľadom na to, že sa organizmus snaží zabrániť vniknutiu infekcie do tela, prekrytie rany novou vrstvou kože je rýchle, ale kvalitatívne nezodpovedá pôvodnému tkanivu. Preto sa na povrchu pokožky objavujú jazvy.

Konečný stav jazvy môžeme dokonalou starostlivosťou značne ovplyvniť. Je dôležité dodať jednotlivým bunkám dostatok výživných látok, aby regenerácia prebiehala čo najkvalitnejšie. Veľmi dobré skúsenosti sú s krémom Synchro, ktorý bol pôvodne určený na intenzívnu regeneráciu popálenej kože. Vyvažuje fyziologické funkcie pokožky vo všetkých vrstvách, dodáva dostatok výživných látok. Vďaka obsahu ušľachtilých olejov z nechtíka, sladkých mandlí, poškodenú pokožku dobre zvláčňuje a zjemňuje. Jazvu treba premazávať malým množstvom krému niekoľkokrát denne.

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o menopauzálnu pleť tváre

GERnétic SYNCHRO krém

Zdroj: Shutterstock®

Prsný program GERnétic

Ďalšia možnosť zlepšenia stavu jaziev je používanie niektorých prípravkov z prsného programu GERnétic. Odporučila by som tonikum Seino a krém Macro 2000. Tonikum Seino osviežuje a vyvoláva ľahké prekrvenie, ktoré umožňuje rýchlejšie a kvalitnejšie zužitkovanie aktívnych látok z následne naneseného krému Macro 2000. Macro 2000 má intenzívny regeneračný charakter, poskytne pri hojení bunkám dostatok výživných látok a umožní tak rýchlejšie, ale hlavne kvalitnejšie hojenie pokožky i tkaniva. Oba produkty majú navyše spevňujúci charakter, čo pomôže celému poprsiu zachovať si atraktívny vzhľad. Prípravky Seino a Macro 2000 sa aplikujú dvakrát denne na celé poprsie.

prsný program GERnétic

Zdroj: Shutterstock®

Súčasťou starostlivosti o jazvy sú tlakové masáže. Robia sa niekoľkokrát denne – zhruba na 20 sekúnd sa postihnuté miesto stlačí a potom uvoľní. Tlakom na jazvu sa odstráni odkysličená krv a uvoľnením sa umožní prísun krvi okysličenej a plnej živín. To podporí proces kvalitného hojenia. Poškodené miesto často svrbí, čo je odrazom imunitných procesov v jazve a jej zrenia. Bežná jazva sa zahojí do 18 mesiacov, niektoré jazvy sa hoja zložitejšie (v okolí veľkých kĺbov).

Pozor na opaľovanie nezahojených jaziev. Mohlo by prísť k nepravidelnému prepigmentovaniu kože!

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 13.05.19 20:36

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Domáce mojito 3x inak: Letný nápoj, ktorý príjemne osvieži
Nápoje

Domáce mojito 3x inak: Letný nápoj, ktorý príjemne osvieži

 • 8
 • 06.06.2022
Domáca chalva len z 3 ingrediencií: Pochutnaj si na nej
Dezerty

Domáca chalva len z 3 ingrediencií: Pochutnaj si na nej

 • 1
 • 14.03.2022
Dokonalé čokoládové lievance z cmaru na víkendové maškrtenie
Raňajky

Dokonalé čokoládové lievance z cmaru na víkendové maškrtenie

 • 3
 • 17.06.2022
TOPlist