Beauty poradňa GERnétic: Ako si zachovať letné opálenie čo najdlhšie?

Beauty poradňa GERnétic: Ako si zachovať letné opálenie čo najdlhšie?

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Rada by som si čo najdlhšie zachovala letné opálenie celého tela. Ako sa mám o pokožku starať a čím si ju mám natierať?

Bronzový tón pleti je symbol krásy a zdravia, ktorý by sme si radi uchovali po celý rok, avšak koža je živý a neustále sa obnovujúci orgán. V zárodočnej vrstve kože sa neustále rodia nové bunky, ktoré sa postupne posúvajú smerom k povrchu. Počas svojej cesty strácajú na výžive a hydratáciu. Následne sa po dosiahnutí povrchu kože odlupujú. Čím rýchlejšie bunky strácajú vodu, tým rýchlejšie sa z pokožky odlúpnu. Následkom pravidelného obmieňania kože nám postupne mizne aj opálenie pokožky. Na čo najdlhšie zachovanie bronzového odtieňa by sme so starostlivosťou o pokožku mali začať s predstihom, a to ešte skôr, než sa začneme opaľovať. Je potrebné dostať pokožku do dobrej kondície, čo znamená, že by mala byť dobre vyživená a hydratovaná. Preto je dôležité po každom kúpeli, alebo sprche pravidelne ošetriť celé telo hydratačným telovým mliekom alebo krémom.

Testovali sme: Rozjasňujúci krém GG od GERnétic s optickou korekciou

Lait Corps Douceur od GERnétic

Zdroj: GERnétic, Shutterstock

Starostlivosť o pokožku po opaľovaní s GERnétic

Je potrebné si uvedomiť, že opaľovaním je koža veľmi namáhaná. Vzniká tak veľké množstvo voľných radikálov poškodzujúcich zdravé bunky, čím sa narušuje kožná bariéra a dochádza k rýchlejšiemu úniku vody. Preto by mala byť starostlivosť o pokožku v letných mesiacoch oveľa intenzívnejšia a nanášanie cielených prípravkov častejšie, aspoň ráno a večer. Pokojne aj počas dňa, pokiaľ si nájdete čas. Zabránite tak nepríjemnému a neestetickému šúpaniu. Vyskúšajte hydratačné telové mlieko Lait Corps Douceur, ktoré pokožke dodá zároveň aj výživné a upokojujúce látky, spevní kožnú bariéru a zamedzí tak odparovaniu vody z kože. Hodvábna textúra prípravku je počas aplikácie veľmi príjemná a zanecháva na povrchu pokožky hebký film. Lait Corps Douceur je prípravok, bez ktorého si letné mesiace neviem vôbec predstaviť.

starostlivosť o pokožku po slnení

Zdroj: GERnétic, Shutterstock

Pokiaľ preferujete olejovú textúru, je vhodná aj aplikácia prípravku Huile De Beauté. Už z názvu si dokážeme odvodiť, že sa stará o krásu pleti. Dodáva bunkám cenné výživné látky a zachováva tak vyvážené fyziologické funkcie a zlepšuje celkovú štruktúru. Ide o tzv. suchý olej, ktorý sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva „lepivý" pocit.

Ak ste športový typ a počas dňa sa po športovaní sprchujete, aplikujte na pokožku voňavý krém Gerthérapi, ktorý uvoľní svaly a vďaka ušľachtilým olejom z makadámie a hroznových jadierok vyživuje a zvláčňuje pokožku. Ponuka prípravkov je široká, no je potrebné dodržiavať pravidelnosť a početnosť aplikácií. Vašou odmenou bude zdravá a krásna pokožka s príjemným ľahko bronzovým tónom. S opaľovaním to však príliš nepreháňajte, pretože koža vtedy omnoho rýchlejšie starne, stráca pevnosť a pružnosť, a tým aj krásu. Lekári upozorňujú, že nadbytok slnečného žiarenia je pre ľudský organizmus škodlivý.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 11:36

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 11:36

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní