Ako na zarastajúce chĺpky na nohách? Pomôže chlieb a mlieko?!

Ako na zarastajúce chĺpky na nohách? Pomôže chlieb a mlieko?!

  • Zdieľaj:
 • 3

Každý, kto sa nejako pravidelne holí, vie, o čom je reč. A hlavne teraz v lete, kedy je holenie takmer každodennou činnosťou u žien. Ak používate holiace strojčeky alebo depilačné pásiky či vosk, tak možno poznáte problém zarastajúcich chĺpkov na nohách. Veď v podstate nie je nič horšie, ako keď sa pri snahe dosiahnuť hladkú pokožku na tele hodnú bohyne dopracujete akurát tak k zarasteným chĺpkom, ktoré môžu byť bolestivé a dokonca môžu viesť k zápalu pokožky.

Problém môže tiež nastať pri ich odstránení. Ak to spravíte nesprávne, jazva je na svete. A to je rozhodne neestetické! Čo teda robiť v prípade zarastajúcich chĺpkov na nohách? Ako im predchádzať, poprípade, ako sa ich zbaviť?

Pozri aj: Cviky s kettlebell na doma: Pár cvikov a nemusíš vôbec chodiť do posilňovne!

Prečo dochádza k zarastaniu chĺpkov?

V prvom rade by sme si mali upresniť, že k zarastaniu chĺpkov môže dôjsť kdekoľvek na tele. Nemusia to byť vyslovene len nohy, kde chĺpky zarastajú. Zarastať môžu aj v línii bikín, na tvári, v podpazuší... Proste kdekoľvek, kde si chĺpky odstraňujete, či už holiacim strojčekom, voskom a pod.

Ako uvádzajú dermatológovia, zarastené chĺpky sú spôsobené podráždením vlasových folikulov. Kdekoľvek, kde sa snažíte chlp odstrániť, môže dôjsť k poškodeniu folikulov. Najčastejšie to býva pri depilácii, kedy sú chĺpky „vytrhávané“. Chĺpky z tohto dôvodu môžu začať rásť pod iným uhlom, čo vedie k ich zarastaniu do pokožky.

Zarastajúce chĺpky sa najčastejšie vyskytujú u tých dám alebo pánov, ktorí majú hrubšie a viditeľnejšie chĺpky. Pri ich zarastaní môže dokonca dôjsť k zápalu a vzniku infekcie. Vy to môžete pozorovať ako malé červené hrbolčeky na pokožke.

čo pomáha na zarastajúce chĺpky

Zdroj: Shutterstock®

Ako na zarastajúce chĺpky?

Najjednoduchším riešením, ako na zarastajúce chĺpky, je nerobiť nič. Údaje zmiznú samé o seba. Nesnažte sa ich v každom prípade vyberať (neodborne) alebo škriabať. Takto zvyšujete riziko vzniku infekcie a jaziev. Najlepšie je nechať chĺpky dorásť a dlhšiu dobu si ich radšej neholiť.

Ak sa už rozhodnete s nimi bojovať, tak v prvom rade vsaďte na peelingy. Tie pomôžu z pokožky odstrániť odumretú pokožku a tiež chĺpky „nadvihnúť“ a pomôžu im dostať sa von. Pri holení používajte penu alebo sprchové gély, ktoré chĺpky zjemnia a holenie tak bude jednoduchšie. Ak sa holíte, tak to robte v smere rastu chĺpkov. Po oholení pokožky ju schlaďte studeným obkladom a ošetrite telovým krémom.

Pokiaľ sa chcete zbaviť červených hrbolčekov, teda aj zarastených chĺpkov, tak to môžete skúsiť jednoduchými domácimi metódami:

 • Vaječná membrána – tenká vrstva nachádzajúca sa medzi škrupinou vajíčka a vaječným bielkom. Tú si priložte na zarastený chlp a nechajte ju tam, kým úplne nevyschne. Následne ju odstráňte – chlp by mal odísť spolu s ňou.
 • Chlieb a mlieko – ingrediencie, ktoré nie sú len na jedenie. Chlieb namočený v teplom mlieku pomáha vyriešiť problém so zarastajúcimi chĺpkami. Stačí ho len priložiť ako obklad a nechať pôsobiť.
 • Jablčný ocot – na kúsok vaty alebo gázy naneste jablčný ocot a potierajte si miesta so zarastenými chĺpkami. Jablčný ocot takto nechajte pôsobiť minimálne 5 minút a uvidíte, že sa postupne tohto problému zbavíte.

Neprehliadni: Vyskúšali sme si, aké je to cestovať lietadlom s bábätkom. Čo vám radíme?


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 05.08.19 06:05

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi zaujímavé rady, vďaka!

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 06.08.19 07:08

AS
karma
108.00

našťastie mňa sa to netýka

 • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 20.08.19 08:33

karma
113.00

Keby má človek čas vykonávať všetky tieto ľudové rady..V dnešnom uponáhľanom svete neviem či by som kvôli všetkým zarastajúcim chlpkom čakala na schnúcu vaječnú membránu..

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Nadčasové módne kúsky, ktoré by mala mať každá žena v šatníku
Módne inšpirácie

Nadčasové módne kúsky, ktoré by mala mať každá žena v šatníku

 • 5
 • 19.01.2023
Šaty hore nohami na prehliadkovom móle – čo si pre nás pripravili návrhári na jar 2023?
Módni návrhári

Šaty hore nohami na prehliadkovom móle – čo si pre nás pripravili návrhári na jar 2023?

 • 1
 • 26.01.2023
Zimná čiapka, ktorá pristane každej! Siahni po „beanie“, ktorú si zamiluješ
Módne inšpirácie

Zimná čiapka, ktorá pristane každej! Siahni po „beanie“, ktorú si zamiluješ

 • 2
 • 20.11.2022