Ako rozpoznám, či idem k správnemu masérovi...

Ako rozpoznám, či idem k správnemu masérovi...
  • 06.08.2015
  • SALÓN IN HAIR AND BEAUTY

Je veľmi dôležité vedieť, prečo chceme využiť službu maséra. Dôvodov je niekoľko, ale najmä ide o bolesti určitých partií tela, únavu, preťaženie, alebo možnosť dopriať si chvíľku relaxu.

Každopádne zistiť komu sa odovzdávame do rúk nie je ľahké. Mnohí z vás už na masáži boli, ale žiaľ nemali dobrú skúsenosť. Samozrejme netreba sa báť vyskúšať niekoho iného.

Niekedy môže ísť o nepohodu pretože vám masér nebol sympatický, nedal vám pocit ,že mu na vás zaleží a spravil si zo svojej práce nie službu, ale len biznis. Dokonca sa niektoré ženy mohli cítiť obťažované, alebo ste cítili, že vás príliš niečo bolelo. A možno ste nemali odvahu sa vyjadriť, či opačne požiadať o vyšší tlak. Vzťah medzi masérom a klientom by mal byť ako medzi priateľmi - mala by tam vzniknúť istá chémia.

IN HAIR AND BEAUTY SALÓN

Zdroj: Shutterstock®

Najlepšie je zvoliť si maséra nie bezhlavo, no na základe dobrého odporúčania. Samozrejme dobrého odporúčania :) Vtedy už máte na 50% vyhraté. Ak sa budete objednávať telefonicky, zväčša už podľa hlasu zistíte, s kým máte dočinenia. Je dôležité oboznámiť maséra už pri objednaní termínu, či ste zdravotne v poriadku alebo nie.

Teraz si môžete povedať "Ak mám problém, seknutý chrbát, vyskočenú platničku, zaseknutý sval, či iný podobný problém? Idem s tým k masérovi?"... Sú ochorenia, pri ktorých masáže nie sú odporučené, prípadne je vhodnejšia v určitých prípadoch iná liečba. Mnoho ľudí si masérov míli s lekármi, alebo fyzioterapeutmi. Ak sa dostanete do rúk príliš sebavedomému masérovi, ktorý vás bude vedieť "vyliečiť" za dva dni nájdite si iného. Aj napriek rôznym školeniam a kurzom nie sme natoľko kvalifikovaný, aby sme si mohli dovoliť určovať diagnózy, aj keď usmerniť môžeme.

IN HAIR AND BEAUTY SALÓN masaz

Zdroj: Shutterstock®

Možno to bude znieť ako sabotáž :), no mi maséri sme fajn, ale nie sme natoľko kvalifikovaný, aby sme po dvoch-troch masážach dali dokopy vyskočené platničky. Aj keď v ojedinelých prípadoch sa môže stať zázrak a uvoľnenie svalstva na nejakú dobu pomôže. Ak už trpíte poúrazovými traumami je vhodné vyhľadať fyzioterapeuta a po dohode s ním ako doplnkovú liečbu absolvovať masáže. Táto kombinácia je naozaj výborná pre skvalitnenie liečby.

Masér by mal mať v prvom rade záujem o to, aby ste sa cítili dobre. Mal by sa správať priateľsky s úsmevom na tvári. Mal by byť čistý a upravený a hlavne by mal mať pre každého svojho klienta čisté lôžko, na ktorom vás bude masírovať. Komunikácia medzi masérom a klientom by mala prebiehať pred masážou a počas masáže by ste nemali počúvať, ako zle zaparkoval auto a dostal pokutu :) Sme tu v prvom rade pre vás.

IN HAIR AND BEAUTY SALÓN

Zdroj: Shutterstock®

Z vlastnej skúsenosti viem, že som mohla robiť čokoľvek, klient sa chcel vyrozprávať a tak som nemala inú možnosť ako komunikovať :) Nie je to však preto, že by som nemala o rozhovor záujem. No ide o to, že masážou potrebujeme svalstvo uvoľniť. No pri rozprávaní a nepravidelnom dýchaní dochádza v svaloch k napätiu.

Samozrejmosťou však je, že ak pocítite niečo, čo vám nie je príjemné (bolesť, šteklenie, náhly pocit závratu, nevoľnosť atď...), treba na to maséra upozorniť. Odporúčam tiež počas masáže upovedomiť maséra o zdroji bolesti, alebo o mieste kde cítite, že potrebujete zvýšenú citlivosť. Dobrý a skúsený masér vám určite vyhovie a vy sa k nemu budete určite radi vracať a užívať si starostlivosť o vaše telo a duševnú pohodu.

IN HAIR AND BEAUTY SALÓN masaz

Zdroj: Shutterstock®

Dámy, nemajte strach odovzdať sa do rúk masérovi, masér je profesionál a určite nebude riešiť vašu celulitídu ani zopár kíl navyše :) A páni, vôbec sa neľakajte, ak sa pred vami objaví útla masérka, pretože aj ženy môžu disponovať dostatočnou silou, a doprajú vám rovnako kvalitnú silovú masáž. A kedže možností je aktuálne naozaj mnoho, zaleží aj na tom akú techniku masáže si vyberiete.

IN HAIR AND BEAUTY SALÓN masaz

Zdroj: Shutterstock®

Autor článku: Michaela, masérka v IN hair and beauty salóne v Senci


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Zahoranová 07.08.15 11:14

MZ
karma
92.00

mali sme úžasnú masérku ale teraz je na materskej dovolenke a nemasíruje ale už sa neviem dočkať kedy opäť začne pretože sme s ňou boli veľmi spokojný a aj keď sme vyskúšali aj iných masérov , čakáme radšej na ňu :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku
SALÓN IN HAIR AND BEAUTY

SALÓN IN HAIR AND BEAUTY

- ďalšie články od autora

Čo čítajú ostatní