Ako spevňovať pokožku celého tela pred letom?

Ako spevňovať pokožku celého tela pred letom?

V dnešnom svete potrebuje každý hrošiu kožu, aby dokázal odolávať každej kritike a ako tak prežiť. To je určite pravda, ale nás v skutočnosti viac zaujíma pružná a pevná pokožka, ktorá je doslova chrumkavá. Avšak, všetci akosi bojujeme s časom, ktorý dáva nám aj našej pokožke pociťovať, že nie každý starne do krásy.

Ako starneme, tak naša pokožka začne prirodzene strácať kolagén a elastín – dve kľúčové zložky, ktoré zabezpečujú jej pevnosť a pružnosť. Aj keď nemôžeme čas zastaviť alebo ho vrátiť späť, existujú spôsoby, prostredníctvom ktorých môžeme našej pokožke prinavrátiť alebo si udržať, pevnosť a odolnosť voči vonkajším agresorom. Aké to sú?

Odporúčame prečítať: Arnika - nenápadná rastlina s bohatými liečivými účinkami

Pevná pokožka tela vďaka cvičeniu

Zdroj: Shutterstock®

Cvičenie je pre všetkých

Azda prvým najlepším riešením ako získať pevnú pokožku je cvičenie. Ak chcete mať pevnú pokožku, tak niečo pre seba spravte! Cvičenie pomáha cirkulácii a udržiava pokožku pevnú. Nepotrebujete členstvo v telocvični/posilňovni na to, aby ste mali pevnú pokožku. Pre pevnú tvár a krk skúste tvárovú gymnastiku. Pre pevnú pokožku na zvyšku tela zas skúste jednoduché výpady, drepy atď. Zlepšia váš krvný obeh a prispejú k pevnosti pokožky.

Odporúčame prečítať: Keď riasenka dokáže aj podporovať objem a rast rias

Výživa pre pokožky zabezpečená stravou

Zdroj: Shutterstock®

Výživa pokožky

Pokožka potrebuje dobrú výživu aby zostala pevná. A ako najlepšie dodať pokožke výživu ak nie stravou? Existujú potraviny, ktoré obsahujú prospešné živiny pre kožu. Tými sú napríklad orechy, ktoré obsahujú selén, ten udržuje elasticitu pokožky. Šťava z granátového jablka zas obsahuje anthocyaníny, ktoré pomáhajú posilňovať steny krvných ciev – tie poskytujú živiny pokožke. Skvelou výživou pre pokožku sú tiež potraviny bohaté na antioxidanty. Neraz sme vám písali o tom, aké sú antioxidanty pre pokožku potrebné. V tomto prípade to platí tiež, pretože pomáhajú bojovať proti voľným radikálom, ktoré môžu spôsobiť poškodenie pokožky.

Odporúčame prečítať: Metličkové žilky na nohách! Ako a prečo vznikajú?

Potrebné vitamíny pre pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Vitamíny pre pokožku

Ktoré vitamíny sú pre pokožku potrebné? Presne tie, ktoré potrebuje ľudský organizmus pre správne fungovanie. Medzi hlavné, však môžeme zaradiť vitamíny C a E, ktoré pomáhajú spevniť pokožku tela a chrániť ju pred poškodením, vplyvom slnečného žiarenia. Ani s vitamínom B nešliapnete vedľa! Ten pomáha udržiavať hydratáciu pokožky a prirodzene ju pomáha spevňovať. A rovnako aj užívanie mastných kyselín má svoje výhody.

Odporúčame prečítať: Zubné pasty - tieto druhy by ste mali poznať!

Pharma Hyaluron Telové mlieko

Zdroj: Shutterstock®

Telová kozmetika

Vyskúšať môžete rôzne celotelové zábaly, či ošetrenia v kozmetických salónoch prostredníctvom rôznych šikovných moderných prístrojov. Náš dnešný posledný tip pre vás, ktorý vám pomôže spevniť pokožku vášho tela, pochádza zo súdku kozmetických produktov. Neexistuje problém, na ktorý by neexistovalo kozmetické riešenie. Rôzne telové mlieka, krémy, oleje či séra. Základ je poväčšine rovnaký – kyselina hyalurónová. Túto zložku obsahuje aj novinka na našom trhu, akou je Pharma Hyaluron Telové mlieko. Telové mlieko sa rýchlo vstrebáva a nemastí. Obsiahnutá kyselina hyalurónová vo farmaceutickej kvalite pomáha k intenzívnej hydratácii pokožky, zlepšuje jej látkovú výmenu a podporuje odbúravanie tukového tkaniva. Pokožka je po jeho pravidelnom používaní vyhladená a pevná.

Odporúčame prečítať: Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením, ktorým je Parusan


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Katarína Konečná 17.06.17 15:15

KK
karma
105.00

Každá z nás by si mala nájsť, čo jej najviac vyhovuje "v boji s časom". Mne napríklad vyhovujú dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu a z jedla ako sa hovorí "z každého rošku trošku"

  • 2
Odpovedať

Mária Maxianová 17.06.17 20:17

MM
karma
100.00

ja mám fitko na záhrade, aj so solárkom, 2v1 :-)

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 31.12.17 14:08

SK
karma
114.00

dobrý článok

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní