Nohy si zaslúžia našu pozornosť! Ako sa o ne postarať najlepšie?

Nohy si zaslúžia našu pozornosť! Ako sa o ne postarať najlepšie?

Každodenne nás premiestnia na bežné ale i zaujímavé miesta. Odvďačiť sa nohám a aj sebe môžeme preventívnou starostlivosťou. Otvorená obuv je špecifická pre letné mesiace. Chodenie viac naboso, pôsobenie suchého vzduchu, prašnosť, šport prispievajú k popraskanej pokožke na pätách. Zásluhou týchto faktorov dochádza k zhrubnutiu, strate elastickosti, popraskaniu a následnej bolesti, ktorá nám znepríjemní slnečné dni. Neodkladajte ošetrenie z dňa na deň, aby ste sa nedopracovali k veľkým prasklinám, kedy už budete vyhľadávať pomoc odborníka.

Pozri aj: RECEPT: Gaštanovo-čokoládový zákusok bez múky – ten musíš ochutnať!

ako sa starať o nohy

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to?

Prevenciou v boji proti zhrubnutým a poraskaným pätám je ich hydratácia a premasťovanie. Na pätách sa nenachádzajú mazové žľazy a preto dochádza k vysušovaniu. Na premasťovanie postačí obyčajná vazelína alebo výživný krém, ktorý si nanesiete aspoň raz za deň (odporúčam na noc, kedy má krém čas na pôsobenie počas celej noci). Z času na čas je potrebné aj kvalitné premastnenie. To dosiahnete vďaka obyčajnému igelitovému sáčku.

Natrite hrubšou vrstvou krému chodidlá a natiahnite na ne sáčky a následne ponožky. S takto zabalenými nohami dokážete i vykonávať iné činnosti. Čím dlhšie sú zabalené, tým lepšie. Päty zmäknú! Veľmi dobre na päty pôsobí aj peeling nanesený aspoň raz za týždeň. Peeling má lepšie účinky po odmočení nôh vo vode s rozpustenou morskou soľou alebo odmočením v odvare. Odvar si pripravíte z pastierskej kapsičky a bazalky.

Súčasťou domácej pedikúry by mala byť pemza a sklenený pilník. Popraskané päty sa bezbolestne zmenia na krásky vystavované obdivu okoloidúcich. Nech vás však ani nenapadne orezávať alebo odstrihávať zhrubnutú kožu! To nechajte na pedikérku a chodidlá sa vám za to odvďačia.

Pozri aj: Otravné vínne mušky v byte: Jednoduchá pasca, ktorá zaberá na 100 %!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 05:40

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 05:40

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní